Sari la conținut

filmari enduro


Postări Recomandate

e toamna 2009 pe Pecineagu

 

 

M-am gandit ca nu ne-ar strica un topic unde sa punem filmarile interesante descoperite de fiecare.

Asa ca initiez un nou topic in care va rog sa postati respectand cateva reguli simple:

- puneti linkuri catre filmarile care chiar v-au impresionat; ca sa respectam timpul fiecaruia, nu puneti la intamplare tot ce gasiti cu motocicleta in padure pe youtube

- faceti o scurta descriere a clipului, ca sa-si dea seama fiecare daca il intereseaza sau nu

- daca e un clip mai lung din care doar o bucata e interesanta, puneti minutul de la care incepe bucata interesanta

- inca o data va rog - fara tot felul de prostioare - hai sa tinem aici doar filmele care ne pot interesa din postura de pasionati de enduro, cross, trial, adventure riding

Merci mult

Ionut

 

Si pun si primul film

Frans Verhoeven face o demonstratie de tehnica si curaj coborand pe un baraj din zona Bran

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 726
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu e masochism... pur si simplu motocicleta aia e ptr altceva

 

 

Pentru ce altceva ?

 

M.Ahola la 35 de ani cu un motor de 480 cm3 4T a batut toti tinerii cu 2T si noi spunem ca e masochism sa te dai cu 4T. Interesant !

 

Pentru ca Tady face minuni cu 2T,nu inseamna ca motoarele de 4T nau ce cauta in competitie....

 

 

Sper ca Ahola o sa arata si in continuare ca sa poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce altceva ?

 

M.Ahola la 35 de ani cu un motor de 480 cm3 4T a batut toti tinerii cu 2T si noi spunem ca e masochism sa te dai cu 4T. Interesant !

 

Pentru ca Tady face minuni cu 2T,nu inseamna ca motoarele de 4T nau ce cauta in competitie....

 

 

Sper ca Ahola o sa arata si in continuare ca sa poate...

 

hmmmm vad ca ai un 400 exc.... nu am mers cu unul dar am un husaberg 450 si am mers si cu un 200 2t (500m ) si am inteles imediat ca pe un traseu f imbarligat sau pe piatra sau pe coborari in cap dif de greutate de la 125 kg cat are a mea la 105 poate face o mare diferenta. dar ma rog io nu sunt un maestru sunt doar un hobbyt.

e clar ca poti sa mergi intr-un picior de la buc la ploiesti.... intrebarea e de ce ai face-o? asa si ala.. e clar ca se poate face un asemenea traseu cu un 4t... doar ca el nu a castigat :alcy: siin general castiga cei cu 2T

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm vad ca ai un 400 exc.... nu am mers cu unul dar am un husaberg 450 si am mers si cu un 200 2t (500m ) si am inteles imediat ca pe un traseu f imbarligat sau pe piatra sau pe coborari in cap dif de greutate de la 125 kg cat are a mea la 105 poate face o mare diferenta. dar ma rog io nu sunt un maestru sunt doar un hobbyt.

e clar ca poti sa mergi intr-un picior de la buc la ploiesti.... intrebarea e de ce ai face-o? asa si ala.. e clar ca se poate face un asemenea traseu cu un 4t... doar ca el nu a castigat :alcy: siin general castiga cei cu 2T

 

 

The Finnish rider Mika Ahola (HM-Honda) won the first race in the FIM Indoor World Championship, held in the Palafiera in Genoa (Italy) and watched by 7000 spectators. Three finals, and three different winners on three different motorbike manufacturers. There could have been no better start. Other than Ahola, Joakim Ljunggren (Husaberg) and Tadeusz Blazusiak (KTM) were the winners of the other finals.

 

Mika Ahola (FIN, HM-Honda). 1st place

“It really has been a surprise to finish first. I didn´t expect to because in the last two years I´ve had bad results and ridden badly. But this CRF 450, which is really 480cc, is almost a motocross bike and I felt really good tonight. I think all of us had a great time with lots of body to body in the races.”

 

 

http://www.fim-live.com/en/media/news/news...a-first-leader/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut, si pentru el e o surpriza :alcy:

 

 

Normal, cand la grila de start pe langa tine este Taddy Blazusiak sansele tale nu sunt prea mari... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti ....

Va faceti de ras cu asa dezbateri. 4T si 2T au aceleasi Kg. Voi nu au auzit decat de Africa Twin si Yamaha XT? Un SX 250, un CRF 250, un KX250 ajunge la 100Kg ba chiar sub. David Knight merge la Erzberg cu 4T si castiga primul loc, JARVIS Graham anul acesta la RedBull pe locul 2 cu un 4T, locul 3 Andreas pe un 450 4T, locul 8, locul 10 ...

 

Adevarat ca locul 1 e un 2T :) anul acesta dar asta nu inseamna ca nu putea fi la fel un 4T. Cel mai mult depinde PILOTUL si Norocul in ziua respectiva :) , acum clar ca fiecare: 2T, 4T, au avantaje si dezavantaje dar nu mai spuneti ca "e masochism... pur si simplu" un 4T e ptr altceva !!! . Scuze ca e off topic dar nu m-am putut abtine :D

 

Si un video ce mi-a placut mult cu Jarvis sa respectam topicul :( Baiatul asta e meserias nu gluma!

 

Face motorul sa para chiar mai usor ca un 2T :)

Editat de emzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

For the record, Jarvis in 2008 a luat chiar miezu la RBR cu 4T. Dar este irelevant, o va face si cu 2T in 2011 si o facea si anul asta daca nu se strica gunoiul ( ca sa parafrazez pe cineva drag noua :)) de sherco.

Nu spun ca 4T nu merge la EX, dar o sa vezi ca la sfarsit din top5, 4 o sa fie pe 2T.

Si in mod particular, Husaberg-ul ala de 450 chiar nu se pupa cu ce enumeri tu mai sus (sx250, crf250 etc)

Editat de Mark81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu am inteles eu bine, dar....unde e faza interesanta ?..... blink.gif

 

revin cu raspuns dupa 10 ani... baiatul a zis, filmeaza-ma cum vin de acolo si trec pan baltoaca asta asa fain, a venit, a trecut da o incurcat franele...o pus fata si pe jos, daca ascultati atent, cat e in aer zice "aaauuaaaa!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...