Sari la conținut

Cauciucuri pt. V-Strom 650 DL


Postări Recomandate

Salutare,

 

de cateva saptamani tot caut pe net, citesc review-uri despre cauciucuri pt. un DL 650. Am gasit mai multe cauciucuri care se potriversc si sunt "cele mai bune" (Metzeler Tourance, Metzeler Roadtec Z6, Michelin Anakee 2 sau chiar Heideneau K 76). Problema e ca atunci cand in sfarsit m-am decis sa le si cumpar nu gasesc nimic nicaieri la dimensiunile DL650-ului.

Am tot cautat pe site-uri chiar si la asa numit dealeri Metzeler pe Romania de ex, dar nimic, nu au in stoc si nu aduc la comanda (LOL... Romania).

 

Stie cineva vre-un magazin sau dealer care aduce cauciucuri pt DL650 (110/80/19 si 150/70/17)? As prefera in ordinea Metzeler Tourance, Tourance EXP, Michelin Anakee 2...

A folosit cineva Heidenau K76? Se zice ca vibreaza la viteze intre 30-50km/h.

 

Orice informatie e binevenita,

va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A folosit cineva Heidenau K76? Se zice ca vibreaza la viteze intre 30-50km/h.

 

Eu am K76 pus tot pe v-strom de la sf lui aprilie anul asta si am pana acum 18600 km 4mm ramasi pe spate si 3 mm pe fata, inca mai merg 3-4000. Eu sunt foarte multumit de ele. O sa incerc K60 pt iarna M+S iar apoi revin cu siguranta la k76.

bafta la alegere

Se simte o vibratie si au un zgomot aparte pe asfalt intre 40 si 60 la mine dar nimic deranjant

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pt. raspunsuri.

 

Da, citisem pe niste forumuri nemtesti despre vibratia la viteza mai mica si vroiam sa aud pareri, bine ca nu deranjeaza prea tare.

 

Trebuie sa ma decid intre Metzeler Tourance pt care am si primit oferta de pret de la ROMI3 si K76. Tourance-ul costa aprox 1000 Ron (fata+spate) iar K76 cam 550, deci la jumatate de pret. Merita oare diferenta pana la Tourance?

 

Mersi tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tourance-ul costa aprox 1000 Ron (fata+spate) iar K76 cam 550, deci la jumatate de pret. Merita oare diferenta pana la Tourance?

 

In aceeasi situatie am fost si eu :grinbandit: m-am gandit ca dc nu-mi plac le vand a 2-a zi si pierderea o sa fie mica. Nu am mers pe "laudatele" tourance-uri suficient cat sa-mi fac o parere (doar pe motoare imprumutate) oricum profilul este asemanator cu ceva mai multa "carne" pe heidenau.

Incearca-le pe amandoua si vezi ce-ti place. Sa ai grija sa fie cat mai noi indiferent de ce ai cumpara :unsure:

P.S. tot in germania sunt facute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...