Sari la conținut

Accident In Codlea


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

Vestile proaste circula repede, toata codlea a aflat ca un motor albastru a fost spulberat la intrare in Codlea. In secunda 2 toata lumea suna la mine, ca doar is o mana de motoare in oraselul asta.

Nu eram eu !

Pe scurt - la semafor ( e singurul din oras) motorul a intrat din spate intr-un fiat ( am inteles ca Fiatul a evitat pe cineva si a tras brusc de volan, taind fata motoretei). Motociclistul, un codlean, a ajuns sub un tir care ,spre bafta lui, era oprit la semafor.

Informatiile sunt nesigure, sunt aflate de la gura-casca de pe acolo.Politia am inteles ca are alta varianta, mai tarziu revin cu detalii , daca aflu.Un amic a facut poze, le-am vazut pe camera, mi le trimite mai tarziu. Motorul arata nasol.

Motorul - Suzuki GSXR 750 albastru cu alb, model vechi.

motociclistul - Popescu Radu. De el am aflat ca ar avea piciorul rupt, l-a dus de urgenta la spital.Pt asa un accident, as zice ca a scapat ieftin, dar nu vreau sa creez impresii gresite.

 

Poze, mai tarziu , cand mi le da omul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu care e starea, tot ce vedeti mai sus sunt de pe la prieteni adunate. Cand am ajuns eu la o ora dupa accid, nu mai era nimic acolo.

Cu piciorul rupt e tot auzita, poate sa fie mai bine sau mai rau...din pacate nu am noutati la capitolul asta ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit astazi cu baietii la Codlea si din cate am inteles, masina si motorul veneau "lansati" pt ca se facuse verde. Un pieton a trecut strada (pe rosu) si se pare ca a raspuns cu :) la claxonul dat de cel din masina.....faza la care soferul a TRANTIT piciorul pe frana (mi s-a spus ca s-au masurat 22 m frana)....probabil ca vroia sa-i "ureze" ceva magarului de pieton :crack: , dar nu a mai apucat, pt. ca motoristul surprins de frana "inexplicabila logic" a mai avut doar timp sa incerce evitarea masini....dar nu a reusit :) :baldy:

Ce sa mai zic..... insanatosire grabnica si fara urmari motoristului......cat despre motor este la noi in curte...."muci".. are cadrul rupt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a scapt chiar asa de usor cu un picior rupt

are mai multe ..coaste rupte , mana , femurul bucati , ieri l au operat sa i opresca hemoragia

speram sa se faca bine in curand si sa nu ramna cu sechel

 

numai bine radu

 

ps lasati o mai moale in oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e relativ ok , cel putin cu moralul , marti il opereaza la picior si am facut misto impreuna cu el despre tija , va fi yojimura cu siguranta

doctorii au spus ca in trei luni e ca nou deci in august va fi din nou pe motor cel putin asa spera si el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"E nasol si ca nu isi va putea repara mobra pe RCA-ul fiatului pt ca l-a lovit din spate nu? "

 

Bai frate, crezi ca daca ai picioru rupt iti mai pasa de motor?

Chiar crezi ca dupa o fractura de femur mai esti la fel de om peste trei luni? Vise taica! Am un prieten, fractura de femur dintr-o banalitate, la ora de sport. A fost operat, a stat cu tija in picior. Dupa 10 zile l-au externat, a stat in pat 6 saptamani. Dupa 6 saptamani avea voie sa se scoale in fund, fara sa puna picioru jos. Dupa trei luni a inceput gimnastica de recuperare, ca muschii se atrofiaza! Practic atunci a inceput si el din nou sa mearca cu carje la WC, la Baie etc. Pana atunci statea saracu si isi facea nevoile in pat! Mai baieti, un picior rupt inseamna multa - multa suferinta! Nici sa faci pipi calumea nu poti, trebe cu plosca! Ce sa mai vrbesc daca unii au nevasta si sunt tineri - ciuciu sex! E cumplit!

Man, ce se baga unii sa posteze doar asa, din dorinta de a avea cat mai multe posturi... :)

Posturi de genul "sa speram ca e bine ..." sau "fierul se face" nu prea au ce cauta. Pe bune, am observat la aproape toate topicurile depre accidente. Cam aceleasi persoane, posteza MEREU si MEREU acelasi lucru! Fratilor, daca aveti ceva concret de postat- postati! Daca nu, dati-o naiba de postare, ca doar nu va da nimeni premiu pt cate posturi acumulati pe forumul asta! Postati daca cunoasteti cauze, daca stiti imprejurarile producerii accidentului etc, nu balarii! Practic din accidentele astea FIECARE trebuie sa invete sa fie mai prudent, mai prevazator ca sa evite si sa anticipeze undele situatii nasoale din trafic. Multi posteaza doar asa ca sa se afle in treaba! Aiurea in tramvai, fara sa ii invite nimeni, ca deh, doar e pe gratis!

Cam 90 % din ceea ce se posteaza sunt balarii, chestii inutile, sau certuri, provocari etc. Nu inteleg, unii nici nu si-au sters bine casul de la gura, da cand prind o tastatura se cred ZMEI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"E nasol si ca nu isi va putea repara mobra pe RCA-ul fiatului pt ca l-a lovit din spate nu? "

 

Bai frate, crezi ca daca ai picioru rupt iti mai pasa de motor?

Chiar crezi ca dupa o fractura de femur mai esti la fel de om peste trei luni? Vise taica!

 

Ca sa continui in acelasi ton :

 

Dupa un accident care necesita o operatie, de orice fel, ajungi la o singura concluzie "mai bine se facea motorul varza si ramaneam eu intreg !" . Din pacate vorbesc din experienta. Si tot asa, crede-ma ca spagile la doctor uneori depasesc cu mult costurile de reparatie la motor. Sa nu mai vorbesc de costurile echipamentului.

 

Si dupa o fractura, nu mai esti acelasi multi ani dupa. Iar schimbarile de vreme devin o placere :)

Editat de Remyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi a fost externat.. e acasa.. are tija in picior si mana in ghips .. cam atat !

 

ciao si aveti grija cu strada ca nu e de mers in romania cu idiotii astia de soferi.. :)

 

ciao :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...