Sari la conținut

Enduro La Plopu-valea Calugareasca


Postări Recomandate

Am fost 4 moto si 5 oameni. Eu xt350, bou de Mircea tt600r, Emi Dr Big 800 , Radu cu DT 125 si Vasi ca pasager si cameraman profesionist :baldy:

Am plecat pe la 10:30 din Bucuresti. Vremea a fost superba si am ajuns repede in Plopu via DN1.

De acolo am luat-o pe campie unde a fost ok, apoi am intrat intr-o padure namoloasa unde Emi si-a dovedit carenele si un semnal .

Prin padurice ne-am pierdut de bou de Mircea, dar ne-am intors si l-am gasit. Cu ocazia asta am bagat si io o mica cazatura fara pagube sau vanatai :baldy:

Cand am ajuns jos, curgea apa rau de la DT 125 si am mers in sat. Cu ajutorul catorva localnici - care consta intr-un coler si unelte s-a reparat si DT-ul si hai la drum

Din nou prin padure, burnout-uri in iarba, sarituri si nelipsitele cazaturi.

Ne-a placut foarte mult cum a mers Emi pe ditama panzeru de DR Big, desi si-a tras si el normal de cazaturi :what:

In sat am observat de asemeni ca DT-ul era neanmatroculat si a scapat de ochii ageri ai politistilor de pe DN1.

In fine, ne-am mai dat pe dealuri si am iesit in sosea. Am mers fo 30 km cand observam ca Emi si Radu nu mai vin. Ne intoarcem, DT-ului i s-au spart rulmentii pe spate.

Am avut mare noroc cu localnicii care au fost de nota 10 :) Ne-au ajutat cu rulmenti de tractor, cu scule, cu tot. Fara ei am fi ramas ca (cuvant jignitor) in mijlocu drumului.

Inapoi pe roti am iesit in Potigrafu pe DN1 si am ajuns fara problem in Bucuresti.

 

Am aici si un filmulet tare :) 10 Mb, merita downloadat :crack:

http://enduro.aviatiei.ro/plopu.avi

 

In total am filmat fo 2 ore, o sa iasa ceva dragut dar trebuie prelucrat first :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaca din imagine a intrat in calduri cand la vazut pe boul de Marcos.. ei i sa parut ca marcos e sexy :) :crack:

Jegu tau de moto era in poza si tu ai ajuns acolo inaintea noastra. Draq stie la ce perversiuni ai supus biata fiinta de mugea in halu ala :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe baietii amatori si enduristi care vor da view la postul asta!

Cu ocazia asta tin sa spun ca a fost super extenuant sa merg cu panzeru prin namoale ceea ce nu va sfatuiesc sa faceti daca aveti si voi pe acasa cate o vaca.Mai important este ca Marcos si cu Mircea si-au cam facut de cap cu vaca aia din drum dupa ce am avut un obstacol destul de greu o portiune de vreo 25 metri nu mai namol.Sincer sa fiu parca abia asteptam sa vad ce adancime are namolu,lucru ca si facut.Dupa parerea mea cel mai penal a fost Radu cu DT-ul care a beneficiat din plin de greutatea unui fulg a fiarei neratand chiar si pe dn1 cand mai opream cate un dambulet.SUUUUPPPPEEEERRRRR MARFA A FOST PLIMBAREA/DISTRACTIA mai putin Marcos si Mircea cand iti stricai ceva la motor radeau de tine :)). GLUMESC.Abia asteptau nemernicii sa-ti mai rupi ceva la motor.:)) Apropo cred ca amandoi ati facut ceva cu vaca aia ca prea da-ti vina unul pe celalalt.:crack:) Abia astept sa adaugi si restul filmului Marcos. Pana atunci asfalt uscat si pamant cat mai noroios!!! :baldy:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Mai oameni buni, cand mai plecati la enduro spuneti oamenilor sa-si ia cu ei truse de scule si piese de rezerva ca voi aduceti ghinion. :baldy:

Cei care vreti sa mai plecati cu ei luati aminte, astia aduc ghinion. :crack:

:)

Editat de Green_Alex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Mai oameni buni, cand mai plecati la enduro spuneti oamenilor sa-si ia cu ei truse de scule si piese de rezerva ca voi aduceti ghinion. :baldy:

Cei care vreti sa mai plecati cu ei luati aminte, astia aduc ghinion. :crack:

:)

De acord cu omul asta ! Si cu cel de dinainte ! Savedeti cand au ei mobrele stricate ce fete au de curci plouatepost-2824-1145780153_thumb.jpg cam asa arata aici il mai linistisem io si era un pic mai zambaret

post-2824-1145780202_thumb.jpg iar aici era inainte cand il informasem despre ce a patit motorul lui! :baldy: :baldy: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu omul asta ! Si cu cel de dinainte ! Savedeti cand au ei mobrele stricate ce fete au de curci plouatepost-2824-1145780153_thumb.jpg cam asa arata aici il mai linistisem io si era un pic mai zambaret

post-2824-1145780202_thumb.jpg iar aici era inainte cand il informasem despre ce a patit motorul lui! :baldy: :baldy: :baldy:

 

Cum fete de curci plouate au ? :) Poa doar bou de Mircea ca io uite ce bucuros eram :)

Pe mine ma bucura orice ghinion, chiar si al meu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum marcos a descoperit solutia ideala ca noi sa nu mai avem pagube la moto cand mergem in ture.. e simplu luam cu noi uni mult mai ghinionisti si cu cat pagubele lor sunt mai mari cu atat ale noatre sunt mai mici :) asa ca ducule te asteptam in ture cu xt-ul tau pt noi o sa fi "SALVATORE DE LA PATRIA"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum marcos a descoperit solutia ideala ca noi sa nu mai avem pagube la moto cand mergem in ture.. e simplu luam cu noi uni mult mai ghinionisti si cu cat pagubele lor sunt mai mari cu atat ale noatre sunt mai mici ;) asa ca ducule te asteptam in ture cu xt-ul tau pt noi o sa fi "SALVATORE DE LA PATRIA"

:) :) :crack: :baldy: Cred ca o sa ma apuc sa dau cinspe ciocane la cadru si o sa merg cu ea asa bandajata si cu rotile in X ! :baldy: :baldy: :what: :ok: Chestia e ca eu o sa-mi permit sa o arunc de toti peretii ca mai naspa de atata nu pot sa o fac,si nu o sa am trac ca o julesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti sunteti tari..... :crack: ce mai incolo si incoace mi sa facut o pofta de cross cand am vazut filmuletele de nu mai pot ....intr-o juma de ora imi vine duba sa duc motorul la tara sa fac si eu cross :) :) si sper sa filmez ceva ...misto rau filmuletele.....criminale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant mi s-a parut atunci cand am fost nevoiti sa demontam un gard care delimita un ogor de o padure, ca sa ne continuam calatoria, iar apoi partea cand am reusit cu 2 chei fixe, o surubelnita si o cheie franceza sa potrivim la o yamaha japoneza din 98 rulmenti sovietici de tractor din 53, primiti cadou de la un mosh care ii avea probabil de cand lucra la CAP in '74.

 

super tari si padurile, cu crengi, boscheti, noroi, tot ce vrei si f variat. si cel mai misto era ca nu aveam nici un traseu prestabilit, mergeam numai unde vedeam cu ochii si unde ni se parea mai interesant.

 

imi pare rau ca nu am putut sa vin a 3a zi si la buzau, dar cu rulmentii aia chiar nu am baza in tricicleta.

 

radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...