Sari la conținut

Vreau sa imi iau un enduro !


Johnner
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Ma gandesc ca impreuna cu un amic sa ne luam 2 jucarele de enduro cu care sa ne cocotam pe dealuri.

 

Momentan nu am apucat sa studiez deloc chestiunea si sunt inca la capitolul de a alege orientativ macar un model care sa ni se potriveasca

 

Daca aveti sugestii sau experiente personale va rog sa mi le impartasiti.

 

Nu vreau sa fac o investitie mare - pe undeva pe la max 1000 eur, si nici nu caut cilindree mare - undeva intre 125 - 300 cc

pt mine important este sa fie usurica, dar nu vreau sa fac sport extrem (nu cross) - pt ca o sa caram probabil ceva echipament foto

(4 timpi eventual si sistem de iluminare)

 

Multumesc

 

 

PS: momentan sunt incepator pe motor si merg pe o Honda HORNET 600 din 2004

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru joaca, un 125 2t e ok.

 

Oricum nu gasesti motoare mici si usurele pe care sa poti lega bagaje gen camera de fotografiat. Aia si sucu, impreuna cu un tricou si seminte le bagi intr-un rucsac si-l cari in spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratie, citeste si tu p-acilea, ca problema asta o fo' dezbatuta si ras'dezbatuta.

 

asta asa e ,dar sti cum e,poate altii aveau mai mult de 1000 de euro buget si vroiau de la 250-400 cc.

dpadv ,intr-adevar este o cu totul alta discutie.

problema va deveni pe bune delicata cind ne va spune inaltimea si nr. de kg ....atunci sa vezi.

:) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok , dar totusi as prefera sa fie 4T. e mai putina bataie de cap .. cel putin cu combustibilul.

(Apropo de asta ce te faci daca trebuie sa alimentezi pe undeva si nu ai ulei sa amesteci ?)

 

E mare diferenta de pret intre 2T si 4T la 125cc ?

 

despre configuratia mea : 1,75m , 65 kg

 

amicul meu e mai barosan :) vreo 85kg

http://www.zf.ro/ziarul-de-duminica/calato...nlanda-4014753/

 

 

asa e sunt multe topicuri pe subiect, dar nu am apucat sa le descopar inainte, poate o sa ma uit pe ele in weekend si imi fac o idee,... sau mai bine dau o tura pana la Brasov pe Babarunca.. yeeepeeekayey

 

10x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok , dar totusi as prefera sa fie 4T. e mai putina bataie de cap .. cel putin cu combustibilul.

(Apropo de asta ce te faci daca trebuie sa alimentezi pe undeva si nu ai ulei sa amesteci ?)

bati la prima poarta si ceri niste ulei Bunica :) . ce dracu'? mare lucru sa tii o sticluta de 100 ml de ulei de amestec la tine. complicata problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Salut,

 

Ma gandesc ca impreuna cu un amic sa ne luam 2 jucarele de enduro cu care sa ne cocotam pe dealuri.

 

Momentan nu am apucat sa studiez deloc chestiunea si sunt inca la capitolul de a alege orientativ macar un model care sa ni se potriveasca

 

Daca aveti sugestii sau experiente personale va rog sa mi le impartasiti.

 

Nu vreau sa fac o investitie mare - pe undeva pe la max 1000 eur, si nici nu caut cilindree mare - undeva intre 125 - 300 cc

pt mine important este sa fie usurica, dar nu vreau sa fac sport extrem (nu cross) - pt ca o sa caram probabil ceva echipament foto

(4 timpi eventual si sistem de iluminare)

 

Multumesc

 

 

PS: momentan sunt incepator pe motor si merg pe o Honda HORNET 600 din 2004

 

ti-ai luat ceva?....ca daca nu am cateva de vanzare....125, 250, 300, 450....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...