Sari la conținut

bucuresti - sozopol (bulgaria)


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

salutare,

 

propun excursie de 2 zile la sozopol, bulgaria, 10 si 11 oct, ,,, numai daca vremea permite

traseul ar fi : Buc - ruse - shumen - varna - burgas - sozopol

tura dus- intors cam 900 km

viteza 80 - 120 km/h , cu atentie sporita sa nu luam amenzi

plecarea sambata 07 30 , de la capatul tramvaiului de pe soseaua giurgiului

cazarea - in zona veche a orasului, la localnici, unde preturile sunt mici

eu am fost doar in trecere, vara asta, am mers vre-o 10 min pe jos prin orasul vechi, cu nevasta si fetita mea, mi-a placut dar a fost pe fuga,,,

 

sambata lalaiala prin orasul vechi iar duminica ne mai plimbam putin pe coasta,,,facem popas intr-un golf

mancare : dupa buget,,, eu imi iau si ceva conserve de acasa, se poate manca si acolo, sunt multe terase

 

ceva info privind locatia http://www.beachbulgaria.com/sozopol/index.shtml

 

 

 

Mesaj completat

atasez si traseul

post-45187-1254834982_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am vazut titlul topicului, cu plecare noiembrie,,,ha ha ha

este de fapt wk asta ,,,

 

oricum, nu pot pleca de vineri, nici macar seara nu sunt liber si poate-i mai bine asa fiindca vreau sa stau calare pe moto la un drum mai lung, sambata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca am venit prea tarziu, dar as fi io al treilea :) initial vroiam un salonic, dar vad ca nu s-a inghesuit lumea, asa ca m-as baga la tura asta. ramane plecare maine dimineata? pe mine ma puteti culege de pe drum din 1 decembrie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna interesant . un Sinemorets ? e la 415 km de Bucuresti . Mai jos de Suzopol.As pleca maine dimineata si intoarcearea duminica seara

 

intreb si io..

 

Mesaj completat

nu stiu daca am venit prea tarziu, dar as fi io al treilea :cheers: initial vroiam un salonic, dar vad ca nu s-a inghesuit lumea, asa ca m-as baga la tura asta. ramane plecare maine dimineata? pe mine ma puteti culege de pe drum din 1 decembrie

salonic ? plimbare? germanos ?:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor,

 

ramane maine la 07 30 la omv, City mall

 

1. eu, marius 0722564401

2. fanfane

3 allvlad - sa ne spui unde ne astepti, eventual un nr telefon

4. thrill

5. linx - a vorbit fan fane cu el

Mesaj completat

si 6 . fox bat ? ,,scuze,,ca te-am omis,,ramane sozopol ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor,

 

ramane maine la 07 30 la omv, City mall

 

1. eu, marius 0722564401

2. fanfane

3 allvlad - sa ne spui unde ne astepti, eventual un nr telefon

4. thrill

5. linx - a vorbit fan fane cu el

Mesaj completat

si 6 . fox bat ? ,,scuze,,ca te-am omis,,ramane sozopol ?

 

multumesc..sincer am fost acolo si pentru inca 70 de km ..este cu totul si cu toul alt aer. nu vreau sa va conving..doar o idee

 

eu cred ca ma "obozoresc" sau " sinemoretesc" , suzopol clar nu

tel meu este 0722 412 126 si as pleca cu voi macar ( chiar daca n avem tot drumul comun)

respect

 

argumente : \

 

 

http://picasaweb.google.co.uk/1100master/S...CLKlsfyQ08iUQw#

Editat de foxbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca astept "invoire" ptr ziua de duminica, dar ar trebui sa fie ok deci sper sa ma pot alatura grupului.

 

Intrebari:

1. Daca reusim sa plecam pana in 8 din Bucuresti, pe la ce ora credeti ca trecem de Burgas? Asa, cu mers in grup, opriri etc.

2. Cortul este o optiune, sau se merge la cazare?

 

Arata misto, pare un decor mai natural.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salveee! Ma bag si eu, cu conditia sa stie lumea sa mearga in grup, altfel nu mai vin ca am mai avut surprize... 0761.339.039 07.20 sunt la Omv in parcare :cheers:

 

Bafta! :disappointed:

 

l.e. : Sa nu va luati de mine ca am numere de bulgaria :D

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ vladul : dobar vecer gospodin,,, noi mergem bine in grup si suntem si cumsecade pe deasupra :disappointed:

@ linx : nu stiu pe la ce ora ajungem acolo, depinde cum mergem,

asta vara erau locuri de cazare in zona veche, preturile erau cam de 60 ron/ persoana , echivalentul in lei, mie mi-e lene de cort oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca astept "invoire" ptr ziua de duminica, dar ar trebui sa fie ok deci sper sa ma pot alatura grupului.

 

Intrebari:

1. Daca reusim sa plecam pana in 8 din Bucuresti, pe la ce ora credeti ca trecem de Burgas? Asa, cu mers in grup, opriri etc.

2. Cortul este o optiune, sau se merge la cazare?

Ideea e ca vreau sa opresc des, sa vad cat mai multe chestii pe drum. Asa ca probabil ca mai spre seara in Burgas. In principiu vreau sa ajung cam pe la 6 seara sa incep sa caut cazare.

Cortul merge cand lumea vorbeste din timp. Cum ne-am gasit toti de abia vinerea, nu prea merge. Si noaptea oricum e cam frig. De data asta stam la cazare.

 

Cat despre celelalte destinatii, eu nu le exclud. Vedem cand ajungem in Burgas, daca ne mai tenteaza sa mergem mai departe sau ne oprim in Sozopol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca de obicei, dupa ture, eu bag poze pe o adresa de mail : motoprahova@gmail.com parola interexploiesti rog nu schimbati parola

nu sunt prea multe poze,,,probleme cu cardul foto

tura a fost prelungita ca nr km , am ajuns la cativa km de granita cu turcia, locatia - sinemorits, unde am si facuta baie in mare

la intoarcere am mers pana la karnobat apoi shumen - ruse , drumul karnobat - shumen este de evitat, si asta o spune un endurist, atentie !

cel mai rau imi pare ca nu am putut filma drumul si peisajele de pe coasta

cel mai bun lucru a fost ca m-am simtit bine alaturi de oameni pe care nu i-am mai intalnit vreodata (numai pe fan fane il stiam )

 

nota : despre poze - masina busita si moto cazuta - accident de pe traseu, un motociclist bulgar si-a rupt un picior se pare

- sculptura megalitica "Calaretul" din localitatea Madara

 

 

 

Mesaj completat

si multumesc participantilor pt poze,,, :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...