Sari la conținut

Consum Combustibil La Aprilia Rs125


Postări Recomandate

e in 2 timpi, e capabil si de 200 daca sti pe unde sa umbli si cum sa te porti cu ea.

mai e capabila si de un consum de 10 L la 100 Km dar lasam asta deoparte :unsure:

alo , trezirea ! 125`urile de GP ajung la un 210...si alea au 40 de cai (reali , nu 29 chinuiti ca motoarele de serie) si sunt mult mai usoare...ca sa nu mai vorbesc de rapoartele din cutie , pinioane etc ...

 

asa ca chill , o viteza REALA a unui 125 in 2t de strada este pe la un 150 asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

un prieten a prins aproape 200 cu un rs din 2004 - 2005 nu mai stiu exact, asta s-a intamplat tot in jurul acelor ani si rsul era full power

Vezi ca 125`urile din motogp sunt intre un poketbike si un rs 125...o chestie ff mica si abia alea ajung la 200+.

Poti sa ii pui si kit polini 154 ca nu fuge 200.

 

cumva il cheama Batman?

Sau poate baiatu are 10kg ud cu butelia in brate...si mosoara un metru si o cola si are modificari substantiale..gen NOS :)) :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e in 2 timpi, e capabil si de 200 daca sti pe unde sa umbli si cum sa te porti cu ea.

mai e capabila si de un consum de 10 L la 100 Km dar lasam asta deoparte :unsure:

Ba las-o dreaqu. Ia zi cum il cheama pe viteazu asta ?

 

P.S. Nu mai crede si tu chestii d-astea ca rad baietii de tine dupa aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un prieten a prins aproape 200 cu un rs din 2004 - 2005 nu mai stiu exact, asta s-a intamplat tot in jurul acelor ani si rsul era full power

Vreau sa il vad si yo pe zmeul care a prins 200 cu un rs full power :unsure: Nu mai credeti tot fratilor ca lumea vorbeste aiurea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Ati inebunit cu consum de 6-7 la o Aprilia de 125!?!!? :kiss: :drums: Nu consuma motocicletele de peste 600cmc atata combustibil(chiar daca spui ca nu o forjezi si indiferent cat de incet mergi cu una peste 600cmc ,oricand vei merge MULTTT mai tare ca un 125) ,cum naiba sa consume un 125 atat???....cum naiba Honda consuma in jur de 3litri ,iar o Aprilia consuma 6-7 la suta?? :D ....scuze ,honda e bicicleta ,iar aprilia e ceva reising :D :lol: ,asa ca bagati fratilor benzina dublu in ea pt o viteza aproximativ egala(comparatia intre un un cbr si aprilia de ACELEASI puteri) :) :drums:

 

 

da atata consuma................ shi pt U ce inseamna motor in 2 sau in 4 timpi?

 

intereseazate cat consuma un cross in 2 timpi shi unul in 4 timpi din aceiasi ani aceasi firma......... sa vezi ce uimit o sa fii..... :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai aveti dubi uitativa la o simpla schema tehnica...........:

 

2 timpi:

 

 

 

4 timpi:

 

 

 

Deci concluzia:

-un moto in 2 timpi la o rotatie explodeaza o singura data.....pe cand unul in 4 timpi la DOUA rotati explodeaza tot o singura data

 

deci moto in doi timpi mai puternice si mai poluante dar mai putin durabile ....

iar cele in 4 timpi mai durabile si mai putin poluante dar mai putin puternice.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi credeti in filmuletele de pe youtube?.......asa am vazut si dacia 1300 mergand cu 180......atata arata dar real nu mergea nici 90

 

Am vazut si eu,statea pe loc si avea 200 deodata ca la turometru se ridica=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi credeti in filmuletele de pe youtube?.......asa am vazut si dacia 1300 mergand cu 180......atata arata dar real nu mergea nici 90

 

 

depinde de cine ii facut .............

 

daca ii facut de tn nu ,nu cred............. :) :blink: :) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti, ma bag si eu in seama cu voi ca santeti mai in masura sa ma luminati si pe mine, un moto de 125cc trebuie inmatriculat cu numere mari de masina sau trebuie inregistrat la primarie. Multumesc anticipat pentru raspuns. O seara buna.

Editat de mario.b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti, ma bag si eu in seama cu voi ca santeti mai in masura sa ma luminati si pe mine, un moto de 125cc trebuie inmatriculat cu numere mari de masina sau trebuie inregistrat la primarie. Multumesc anticipat pentru raspuns. O seara buna.

Poti sa ii pui de carton...nu are nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti, ma bag si eu in seama cu voi ca santeti mai in masura sa ma luminati si pe mine, un moto de 125cc trebuie inmatriculat cu numere mari de masina sau trebuie inregistrat la primarie. Multumesc anticipat pentru raspuns. O seara buna.

 

doar mopedurile(orice care ii sub 50 cmc) le inmatriculezi la primarie..........restu la fel ca la motoarele mari sau la masina............. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar mopedurile(orice care ii sub 50 cmc) le inmatriculezi la primarie..........restu la fel ca la motoarele mari sau la masina............. :makeout:

 

 

Era greu o asa explicatie, multumesc frumos de intelegere si lamurire.

Baietii au chef de caterinca, poate ne intalnim sa facem face 2 face, ca prin tastatura cu cuvinte de pe net toti santeti buni, de obicei in fata te mai pierzi, esti mai timid. Respect gasca voastra de raceri cu chef de caterinca, mult prost si fara rost.

 

Il scri in WORD scoti la imprimanta si il pui :P ,plina lumea de prosti.

 

 

Sa inteleg ca lucrurile destepte sant facute de tine, e usor sa caracterizezi cand ai tastatura in brate, hai sa ne vedem la o intalnire si sa ne testem cunostiintele generale. asfalt uscat, daca ai cu ce btw, copii terminati!

 

Da gaseste in vitan ma numere dalea chiar cu numele lui.

 

 

ai cautat si tu ma nebunule de cunosti?

Editat de mario.b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...