Sari la conținut

vama veche 18 oct 2009


ianachim
 Share

Postări Recomandate

calarasi bac negru voda vama ct masa autostrada retur

undeva la 8.30 plecare

 

drum prost pt vitezana si choper

 

DOAR DACA NU PLOUA LA PLECARE

 

 

salutare omule nui rau vreau sa ies maine dar un 500 e destul hai sa mai mergem si-nalta parte un macin o craiova ceva nou mereu pe aceleasi drumuri batute la bac o ora o pierdem cauta ceva nou fara aut te salut wk placut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa ai drumu cat mai endurist si plin de pasiune! Te invidiez Ianachime! Ma consolez cu ideea ca sunt mai frumos ca tine! :)

 

 

si eu il invidiezpe pompi si ma consolez cu gandul ca mai bag si virgule :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, pina la urma mai pleaca careva pe undeva ? Si daca da, de unde si la ce ora ?

Vremea pare cretina si miine dimineata (adica azi :) ) ...

 

 

salut daca va fi asa cum spui renuntam inca nam scos nasu afara dar la 9 tot voi fii acolo salutare Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu voi fi.

Mesaj completat

Frumoasa plimbare Pompi, chiar daca a fost scurta. Data viitoare nu mai scapi asa usor...

Eu am continuat pana la Sinaia, la o ciorba.

Vremea..., de vis, frig si ploaie, dar cu echipament adecvat a fost o reala placere.

Voie buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu voi fi.

Mesaj completat

Frumoasa plimbare Pompi, chiar daca a fost scurta. Data viitoare nu mai scapi asa usor...

Eu am continuat pana la Sinaia, la o ciorba.

Vremea..., de vis, frig si ploaie, dar cu echipament adecvat a fost o reala placere.

Voie buna!

 

 

salutare nu tia ajuns o masa la bulgari bravo sa traiesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah adame, nu fi porc. te rog sa mai scrii mesaje de astea cand ai sa fii macar un sfert de motociclist cat nea pompiliu. sanatate tuturor.

Bai monsteristu' vezi-ti de vaca ta, limba română nu e opționala iar numarul de kilometri pe doua roti sau varsta înaintată nu sunt o scuze pentru a scrie cu picioarele incrucisate. Personal accept corectari gramaticale de la orice prepuber sau octogenar, limba romana e comuna iar respectarea ei e semn de bun simt. A fost o aluzie cat se poate de fina, ce porcu meu te bagi tu in discutie ca vaca-n padure?

 

PS: nu ti-ar strica nici tie un manual de gramatica. Tot vine iarna...

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare pompiliu ce zicii daca tot e urat afara crezii ca poti arunca un ochii pe linkul http://www.scientia.ro/homo-humanus/44-dif...re-virgula.html ca sa nu te m-ai invidieze ianachim bravo sa traiesti asfalt uscat lectura usoara te salut wk placut

 

Pana sa inveti pe altii sa foloseasca virgulele, chiar si in gluma, ai face bine sa stii sa scrii..." ca sa nu te M-AI invidieze ianachim". Daca te vezi asa destept cand te M-AI uiti in oglinda poate reusesti sa nu M-AI fi asa lacunar si sa-ti acorzi putin timp sa consulti gramatica. Stiu, ai glumit nu? Iarta-mi acest post daca cumva am reusit sa te jignesc.

Voie buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana sa inveti pe altii sa foloseasca virgulele, chiar si in gluma, ai face bine sa stii sa scrii..." ca sa nu te M-AI invidieze ianachim". Daca te vezi asa destept cand te M-AI uiti in oglinda poate reusesti sa nu M-AI fi asa lacunar si sa-ti acorzi putin timp sa consulti gramatica. Stiu, ai glumit nu?

Daca tot ai citat vezi ca minusul ala e Italic. Ca toate celelalte litere puse aiurea. Da, mai sunt si alte greseli puse intentionat acolo. Probabil nu le-ai observat, nu? :)

 

PS: nu faceti din tantar armasar, nu incercati sa diminuati importanta limbii române pentru a proteja "motociclistii adevarati". A fost o aluzie, o simpla ironie, luati-o ca atare.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi @Adam băgător de seamă dar Âşi pe mine mă stresează modul cum scrie @pompiliu. E vorba de a te face înțeles cât mai simplu, nu să mă chinui eu să înțeleg ce a vrut să spună "autorul".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok

sapt viitoare

o sa postez o plecare la munte ca vad ca asta la mare v.a cam stresat

 

sa.mi bag picioare

cand pleaca omul va certati

cand moare careva iar cearta

la cumparaturi sau vanzari iar cearta

 

 

frate asta e romanul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine Cristi, ai dreptate, mea culpa.

 

Gata! Pace domnilor. Nu am avut intentia de a judeca pe nimeni.

 

La buna vedere.

 

 

salutare oameni buni imi recunosc greselile dar eu am gresit si voi va certati cred ca frumusel pentru a nu mai stresa pe nimeni o sa ies dupa acest topic si poate veti fii mai fericiti va doresc tot binele din lume eu ma retrag viata merge mai departe Pompiliu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, si spun asta fara niciun fel de rautate, si eu ma chinui sa urmaresc ce vrea sa spuna Pompi...

 

Oameni buni, nu va obliga nimeni sa-i descifrati posturile... fiecare scrie cum poate si cum vrea; asa cum fiecare citeste ce vrea. Sincer, recunosc ca si eu trebuie sa fiu mai atent cateodata ca sa-l inteleg dar daca nu m-ar interesa, nu as citi.

De ce atatea discutii pe tema asta?

Sunt destui pe forum, cu cine stie ce facultati absolvite, care scriu cu picioarele, cu niste greseli gramaticale de toata jena.

 

Am sa fiu sincer si am sa recunosc ca si eu l-am judecat pe Pompi la inceput dupa felul in care scrie dar nu l-am balacarit pt asta... Apoi am apucat sa-l cunosc si mi-am dat seama ca este un om foarte de treaba, un sufletist.

Apreciez mult si faptul ca mereu este deschis catre oameni, prietenos... nu mai sunt asa multi oameni oameni in ziua de azi care te suna sa te intrebe cum o mai duci, fara nici un interes (eu fiind in Austria, deci cu costuri suplimentare)

Este unul dintre putinii de pe acest forum care nu s-a lansat in off-topicuri, contradictii inutile sau balacareli... si cand a mai fost atacat, mereu a raspuns impaciuitor.

Nu mai vorbim de faptul ca este unul dintre cei mai plimbareti de pe acest forum si nu face motociclism din tastatura; si nu sta la panda doar sa-i atace pe altii, din contra...

 

Hai sa ne vedem fiecare de treburile noastre si sa fim macar la fel de buni ca Pompi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce atatea discutii pe tema asta?

De ce? Pentru că unii se bagă ca musca-n lapte Âşi aruncă cu benzină pe orice lumină aprinsă iar alții nu au simțul umorului Âşi interpretează o palmă pe umăr ca pe un pumn în față. De ce? Că-s români, iar românii ori se pupă-n dosuri reciproc cât e ziua de lungă ori se taie Âşi se lovesc până cad lați. La românii nu există cale de mijloc, nu exista ironii, sugestii, picanterii sau glume, românii ori se iubesc, ori se urăsc, ori iau totul drept laude ori drept jigniri. Dar suntem offtopic aÂşa că mă opresc cu explicațiile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...