Sari la conținut

vama veche 18 oct 2009


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Cu totii avem plusuri si minusuri, calitati si defecte. Uitati-va in oglinda si recunoasteti-va defectele, macar asa cand sunteti singuri. In felul acesta veti avea ocazia sa deveniti mai toleranti fata de ceilalti, insa ceea ce conteaza mai mult decat defectele noastre este caracterul omului. Pompi, spre deosebire de multi oameni, isi recunoaste greselile si in plus de asta este un om de calitate pe care ma mandresc ca-l cunosc si de la care am multe de invatat.

Asadar, haideti sa incercam sa evitam aceste discutii despre cum e unul si altul si sa ne impartasim experiente legate de motociclism.

Voie buna domnilor.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar daca nu m-ar interesa, nu as citi.

Sincer, si din nou o spun fara rautate, de ceva timp am renuntat sa mai descifrez textele lui Pompi...

 

.....dar nu l-am balacarit pt asta...

Colega, ti se pare ca l-am balacarit pe Pompi? :) Asa de sensibil esti? :)

 

Hai sa ne vedem fiecare de treburile noastre ...

Pai si tu de ce nu-ti vezi de ale tale?

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Nimeni nu zice c-ar trebui sa fie vreun lingvist, dar nu cred ca-i bai sa pui un punct dupa propozitie si-o litera mare la inceput... Probabil ca sunt eu mai lenes, dar mi se pare obositor sa urmaresc ce scrie Pompi, care sunt sigur ca e un baiat de toata isprava si nu-i port pica in niciun fel.

 

Pompi, te rog sa nu fi suparat pe mine. Nu spun cu rautate.

 

Numai bine tuturor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, si din nou o spun fara rautate, de ceva timp am renuntat sa mai descifrez textele lui Pompi...

 

 

Colega, ti se pare ca l-am balacarit pe Pompi? :) Asa de sensibil esti? :)

 

 

Pai si tu de ce nu-ti vezi de ale tale?

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Nimeni nu zice c-ar trebui sa fie vreun lingvist, dar nu cred ca-i bai sa pui un punct dupa propozitie si-o litera mare la inceput... Probabil ca sunt eu mai lenes, dar mi se pare obositor sa urmaresc ce scrie Pompi, care sunt sigur ca e un baiat de toata isprava si nu-i port pica in niciun fel.

 

Pompi, te rog sa nu fi suparat pe mine. Nu spun cu rautate.

 

Numai bine tuturor :D

 

 

 

ok

voi descghide un topic nou

cu tura la munte

deci haide sa ne luam de altcineva

sapt abia e la mijloc

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Pui tu poponeatza la bataie?... :)

 

 

cu idei de astea ...poponeata....

angi...puiule.... nu te vad bine cand mai apari la arc si te apleci

 

si mai schimba dracu tricoul ala roz...

 

pusi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu idei de astea ...poponeata....

angi...puiule.... nu te vad bine cand mai apari la arc si te apleci

 

si mai schimba dracu tricoul ala roz...

 

pusi :D

 

Hai ca eu stiu de caterinca si nu ma supar :)

 

Inchei aici ca prea am luat-o pe aratura.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare oameni buni imi recunosc greselile dar eu am gresit si voi va certati cred ca frumusel pentru a nu mai stresa pe nimeni o sa ies dupa acest topic si poate veti fii mai fericiti va doresc tot binele din lume eu ma retrag viata merge mai departe Pompiliu

 

Nu are nimeni nimic cu tine personal din contră mie chiar îmi place să citesc despre ieÂşirile tale. Însă cea ce scrii e aproape imposibil de citit, nu mă refer la partea gramaticală (nimeni nu cred că scrie corect gramatical pe un forum), mă refer la partea de compoziție a propoziției: fara punct, fara virgula sau măcar tradiționalele ....... (puncte).

 

Plecând de la premisa că îți doreÂşti împărtăÂşirea/comunicarea impresiilor avute pe motor cu motocicliÂştii de pe forum, eu îmi doresc (Âşi iți doresc Âşi ție) ca atunci când scrii să formatezi propozițiile astfel încât să le putem citi mai uÂşor.

 

 

Uite cum sună acelaÂşi text:

nu are nimeni nimic cu tine personal din contra mie chiar imi place sa citesc despre iesirile tale insa cea ce scrii e aproape imposibil de citit nu ma refer la partea gramaticala nimeni nu cred ca scrie corect gramatical pe un forum ma refer la partea de compozitie a propozitiei fara punct fara virgula sau macar traditionalele puncte plecand de la premisa ca iti doresti impartasirea comunicarea impresiilor avute pe motor cu motociclistii de pe forum eu imi doresc si iti doresc si tie ca atunci cand scrii sa formatezi propozitiile astfel incat sa le putem citi mai usor

 

Cât despre încurajarea primită de la prieteni ia în seama o vorba românească: fereÂşte-mă de prieteni că de duÂşmani ma feresc singur; câteodată e bine să învățăm Âşi din cirtici.

 

Eu îți doresc asfalt uscat în continuare, Âşi sper ca pe viitor să citesc topicuri frumoase din călătoriile tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...