Sari la conținut

Yamaha Xj


MaDoG
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Alea care se potrivesc?!!! :D

Acum serios vorbind, cum adica ce chei iti trebuie? Vrei sa-ti cumperi doar o singura cheie? N-ai si tu mai multe tipuri & marimi?

Editat de Batranu`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

posesor Yamaha diversion XJ600 N din 1992 (am mai postat pe aici ca vroiam sa vand dezmembrez, dar am renuntat).

sunt incepator, atat ca motociclist, cat mai ales ca mecanic :) stiti cumva pe acest model ce tip de amortizor spate are? stiu ca e mono, stiu datele din cartea tehnica dar cam atat.

ma intereseaza daca se poate reconditiona in preturi rezonabile, sau daca se potriveste de la altceva. cel pe care il am e original, nu a fost lovit/indoit, insa motocicleta a stat 2 ani, si cand am luat-o eu au cam puscat toate garniturile(inclusiv membranele de la carburator).

poate are careva sa dea unul? contra cost normal.

merci

PS e cineva in zona Brasov, pasionat de un astfel motor? as vrea sa fur meserie :) berea e la discretie

Editat de dacicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ma intreseaza si pe mine unde pot gasi scarite pentru pasager pt o yamaha diversion xj 600s si ma mai intreseaza stikerele. Am revopsit-o si vreau sa ii pun asemanatoare cu cele originale. Pana acum am gasit decat pentru xj 600 si difera.

Multumesc

 

Salut Dorulet, ce culoare are acum ? Eu am vandut motocicleta pana la urma :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ma intreseaza si pe mine unde pot gasi scarite pentru pasager pt o yamaha diversion xj 600s si ma mai intreseaza stikerele. Am revopsit-o si vreau sa ii pun asemanatoare cu cele originale. Pana acum am gasit decat pentru xj 600 si difera.

Multumesc

pe ebay gasesti sigur !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.am o intrebare pentru cei care se pricep la motoare.am masurat saptamina trecuta jocul la supape si am gasit o distanta mai mica de 0,10 la doua supape la admisie si mai mare de 0,15 tot pe admisie iar pe evacuare am gasit mare de 0,25 la alte doua supape :tempted:

Intrebarea mea este ce ar trebui sa ma ingrijoreze jocul mai mic la supapele de admisie sau jocul mai mare la evacuare plus admisie.Momentan nu dispun de banuti si cred ca o sa mai merg cu ea asa pina cind voi reusi sa -i string.

 

Si inca o intrebare unde as putea gasi pastile reglaj?Am gasit pe un site dar ma costa 50 ron o pastila..... :-L .ms



Am un parbriz Diversion cu care n-am ce face,nu e spectaculos dar e ok...

Vreau manerul de care se tine pasagerul pe /partea stanga + contactul de la pedala frana + arculetz...daca are cineva asa ceva la schimb.Multzam.

salut..ce fel este parbrizul si cit vrei pe el/?am mai vorbit noi in legatura cu cauciucul care vine pe marginea parbrizului dar parca nu-mi place cum arata parbrizul cu cauciucul jumulit...zi-mi un pret si daca se potriveste cu al meu il iau..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiker cu Yamaha puti sa faci la o firma de imprimari ce culoare vrei atat cat sti dimensiunile( daca nu le sti da un pm sa le caut).

 

Pastile de tacheti nu gasesti mai ieftin de 50 ron, dar tre sa sti ce faci acolo( tre cheie de scos pastile, gasesti pe louis)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiker cu Yamaha puti sa faci la o firma de imprimari ce culoare vrei atat cat sti dimensiunile( daca nu le sti da un pm sa le caut).

 

Pastile de tacheti nu gasesti mai ieftin de 50 ron, dar tre sa sti ce faci acolo( tre cheie de scos pastile, gasesti pe louis)

cheie mi-am facut singur ...dupa manualul yamaha.chiar e mai buna ca cea din manual :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am gasit scarita de TDM sper ca sunt compatibile, ca am apucat sa o si comand. Am tot citit de bataia de la ambreiaj, se pare ca eu am fost mai norocos ca nu exista si la mine, insa mi se pare ca trebuie sa trag cam tare de maneta de la ambreiaj sa schimb vitezele, sper sa fie de la cablu.

Mai am o rugaminte la voi, si anume sa ma ajutati cu dimensiunea stikerului lateral pe care scrie diversion, restul le-am primit de la djdee si ii multumesc.

O intrebare poate un pic off topic, cum vi se pare ca si manevrabilitate fata de alte motoare? La mine fiind prima exceptand YBR-ul de 125 de la scoala mi se pare cam greoaie si cam greu de manevrat. Sau problema e la mine avand doar 60 de kg???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu ieri am vazut ce dimensiune am in talon la cauciucul de e spate, 110 :eek: , chiar asa de mic trebuie sa fie? Voi l-ati pastrat asa sau nu? Trebuie sa fac ITP-ul si al meu e ceva mai mare parca de 150 sau 160 daca nu ma insel, o sa verific. Ce ma sfatuiti sa il schimb sau sa il las?

 

 

Multumesc, o zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ieri am vazut ce dimensiune am in talon la cauciucul de e spate, 110 :eek: , chiar asa de mic trebuie sa fie? Voi l-ati pastrat asa sau nu? Trebuie sa fac ITP-ul si al meu e ceva mai mare parca de 150 sau 160 daca nu ma insel, o sa verific. Ce ma sfatuiti sa il schimb sau sa il las?

 

 

Multumesc, o zi buna!

 

130/70 18.

 

fata e 110/80 17

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...