Sari la conținut

Yamaha Xj


MaDoG
 Share

Postări Recomandate

Salut baietii :) Dupa un an de zile imi inmatriculez si eu mobra dupa un an de zile .... Am musai nevoie pt autentificare un capac de semnal spate dreapta ca in urma unei cazaturi s-a dus naibii. Ma ajuta cineva ? Platesc si dau si o bere :)

 

SUNTLA ITP SINU IMI GASESESTE SERIA MOTOR.0737 22 93 22daca ma poate ajuta cineva.xj600s 92

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut baietii :) Dupa un an de zile imi inmatriculez si eu mobra dupa un an de zile .... Am musai nevoie pt autentificare un capac de semnal spate dreapta ca in urma unei cazaturi s-a dus naibii. Ma ajuta cineva ? Platesc si dau si o bere :)

 

SUNTLA ITP SINU IMI GASESESTE SERIA MOTOR.0737 22 93 22daca ma poate ajuta cineva.xj600s 92

 

 

E usor vizibil: pe partea dreapta a carter-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Yamaha XJ 600 S Diversion, anul fabricatiei 1993, 55200 Km, 599 cmc, cauciucuri DOT 2012 Michelin Pilot Active (95%), baterie Yuasa cumparata in luna iulie (in garantie). Priza 12V. Ungator de lant. ITP 2014

 

Pret 1100 euro

 

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=479137&selpic=1&zoom=1#foto

 

Tel. 0741084400

 

post-50874-0-19000000-1348832945_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Just me : au calculat japonezii bine si au ales cauciuc cu dimensiunile date , un pneu mai lat iti da impresia de siguranta insa nu e asa , e doar un moft , se vede mai bine din spate , chestii d-astea ....

 

ma gindeam ca e mai stabila in afara de a se vedea mai bine din spate.rolleyes.gif.am citit mai multe pareri si intr-adevar 'las-o ma ca e mai bine asa '.

Acum am o intrebare pentru posesori de xj.Acum citeva zile am facut un drum pina la ploiesti si am observat ca atunci cind trag ambreiajul apare o bataie metalica nu continua ci intermitenta.

Asta se intimpla de la 60 la ora.Am schimbat vitezele cu ambreiajul tras dar tot la fel...un dangat metalic citeodata mai tare ,altadata mai incet...

Mai are cineva aceasta bataie metalica inconsistenta?De la ce poate proveni si cum pot sa-mi dau seama unde-i buba ...daca e?Este ca o lovitura surda intre doua parti metalice ...

Pina acum nu am observat aceasta bataie nedebreind de la 60 la ora si mergind cu el asa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Mobra mea este limitata (sau asa o fi varianta, habar n-am) la 50 de CP. Are cineva idee cum se poate face sa ajunga la aia 61 cu care se lauda alti posesori? Cam ce consum ar avea cu 61 de caluti? Acum scot cam 4,2-5,5 in functie de stilul de mers. In plus, se simte vreo crestere de putere/demaraj daca ar mai veni 11 armasari?

 

UP!

 

UP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primavara as vrea sa cumpar o Yamaha XJ6 N/Diversion/Diversion F , model 2009. Am tot cautat si nu prea am gasit sh.

 

Vinde cineva ? Sau alte sugestii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Mobra mea este limitata (sau asa o fi varianta, habar n-am) la 50 de CP. Are cineva idee cum se poate face sa ajunga la aia 61 cu care se lauda alti posesori? Cam ce consum ar avea cu 61 de caluti? Acum scot cam 4,2-5,5 in functie de stilul de mers. In plus, se simte vreo crestere de putere/demaraj daca ar mai veni 11 armasari?

 

UP!

 

UP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Mobra mea este limitata (sau asa o fi varianta, habar n-am) la 50 de CP. Are cineva idee cum se poate face sa ajunga la aia 61 cu care se lauda alti posesori? Cam ce consum ar avea cu 61 de caluti? Acum scot cam 4,2-5,5 in functie de stilul de mers. In plus, se simte vreo crestere de putere/demaraj daca ar mai veni 11 armasari?

 

da se simte ... la demaraj... am avut timp de 3 ani... consum la drumuri lungi cu bagaje... sub 5... undeva pe la 4,8 - 5, iar in oras sub 6 oricum.

 

ca exemplu dau Xj 600 - 61CP vs Honda CBF600 - 75 CP ... si se simte la depasire si pe serpentine. Urca mai usor cu bagaj si pasager.

 

Limitatorul e fie la carburator fie pe la tobe... nu bag mana in foc da parca la XJ e la motor undeva. Da ma mir ca e 50. Cele 2 variante cunoscute erau de 35 si de 61 de CP. 35 pt incepatori... 61 pt avansati :)

 

In primavara as vrea sa cumpar o Yamaha XJ6 N/Diversion/Diversion F , model 2009. Am tot cautat si nu prea am gasit sh.

 

Vinde cineva ? Sau alte sugestii ?

 

Nu prea gasesti ca la noi nu e la moda. nu e "ninja" , "busa" sau "cebereu" deci cei care si-au luat au cumparat caci chiar le-a palcaut modelul respectiv. Iar la un pret de nou de 7000 de euro nu multi se baga. Ma uitam si eu anul trecut si pe la nemti mergeau la 5-6000 de euro deci inca tot scumpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gindeam ca e mai stabila in afara de a se vedea mai bine din spate. :rolleyes:.am citit mai multe pareri si intr-adevar 'las-o ma ca e mai bine asa '.

Acum am o intrebare pentru posesori de xj.Acum citeva zile am facut un drum pina la ploiesti si am observat ca atunci cind trag ambreiajul apare o bataie metalica nu continua ci intermitenta.

Asta se intimpla de la 60 la ora.Am schimbat vitezele cu ambreiajul tras dar tot la fel...un dangat metalic citeodata mai tare ,altadata mai incet...

Mai are cineva aceasta bataie metalica inconsistenta?De la ce poate proveni si cum pot sa-mi dau seama unde-i buba ...daca e?Este ca o lovitura surda intre doua parti metalice ...

Pina acum nu am observat aceasta bataie nedebreind de la 60 la ora si mergind cu el asa .

 

nu ma poate lamuri nimeni?nu mai are nimeni aceasta bataie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat... la XJ bataia era la relantiu si nu in mers.

Daca bataia apare cand tragi ambreiajul problema ar trebuii sa fie jos la discul de ambreiaj. Personal alt sfat decat sa treci pe la un mecanic nu pot sa-ti dau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat... la XJ bataia era la relantiu si nu in mers.

Daca bataia apare cand tragi ambreiajul problema ar trebuii sa fie jos la discul de ambreiaj. Personal alt sfat decat sa treci pe la un mecanic nu pot sa-ti dau

La asta m-am gindit si eu.Acum ca s-a facut mai frig acea bataie a disparut ca prin minune :stuck: ... uleiul a devenit atit de lichid din cauza temperaturii inalte si nu mai ungea piesele in miscare!?...nu inteleg X-( oricum v-a trebui sa o desfac sa vad ce are daca am timp sau sa merg la un mecanic.....

Editat de justme2009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Nu am luat tot forumul la puricat, dar ma intereseaza daca a mai schimbat careva evacuare la Diversion 600S, as vrea sa-i pun o singura toba.

Ma poate ajuta cineva cu sugesti?????

Merci!!!

 

Cauta la motociclisti in fiecare zi, discutii generale, am facut eu topic cu aceeasi intrebare. Poate te ajuta cu ceva......

Eu daca nu imi voi permite sa imi iau altul la anul, am sa merg la un service specializat si am sa-i pun burlan sport cu orice risc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Nu am luat tot forumul la puricat, dar ma intereseaza daca a mai schimbat careva evacuare la Diversion 600S, as vrea sa-i pun o singura toba.

Ma poate ajuta cineva cu sugesti?????

Merci!!!

 

uite, am gasit repede pe ebay de exemplu asta http://www.ebay.com/itm/yamaha-600-seca-vance-hines-super-sport-exhaust-1992-98-/330815014819?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item4d061c87a3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...