Sari la conținut

Pe Urmele Lui Soso


Postări Recomandate

Intrucat nu stiam ce zone sa mai descopar in jurul Azugii, m-am hotarat(impreuna cu Ionut) sa calcam pe urmele lui Soso pe unde umblasem we-ul trecut si pt. ca tocmai se anuntzau ploi si vreme urata, mai ales la munte, am zis ca e numai bine de o tura. :crack:

Am inceput cu paraul Rece-Trei Brazi,

Poiana Secuilor-Cheile Rasnoaveipost-143-1147126466_thumb.jpgpost-143-1147126530_thumb.jpgpost-143-1147126593_thumb.jpg

Am retinut si drumul de la Rasnov pana in Bran :ok: post-143-1147126687_thumb.jpg

si pt. ca abia ne incalzisem, am zis sa facem o vizita la Zarnesti..ca eram dator, nu-i asa Soso? :moto:

o mica incalzire pe circuitul de motocrosspost-143-1147126759_thumb.jpg

iar apoi ne-am bagat pe traseul de enduro de anul trecut pe care de data asta l-am terminat amandoi repede si fara incidente.post-143-1147126835_thumb.jpgpost-143-1147126891_thumb.jpgpost-143-1147126998_thumb.jpg

ionut s-a gandit ca nu strica putin fitnesspost-143-1147127072_thumb.jpg

chiar daca 5 metri mai sus era o poteca uscata :) post-143-1147127156_thumb.jpg

cam asta a fost cu traseul de la Zarnestipost-143-1147127263_thumb.jpg

si pentru ca ne era foame si mai aveam cateva ore pana la apusul soarelui,

am dat o fuga pana la cabana Diham unde au o ciorba foarte buna

e o diferentza de nivel, in realitate nu sunt asa de mic :crack: post-143-1147127430_thumb.jpg

si intoarcerea pe traseul Diham-Gura Dihampost-143-1147127575_thumb.jpgpost-143-1147127643_thumb.jpgpost-143-1147127691_thumb.jpg

cam asta a fost prima zi: 7 ore si 150 de km de enduro

si pt. ca a doua zi eram putin obositi, am zis sa incercam un traseu de cat. A :blink:

Azuga-Cab. Garbova-Predeal Clabucet Plecare

post-143-1147127849_thumb.jpgpost-143-1147127926_thumb.jpgpost-143-1147127992_thumb.jpg

pana la urma ne-am recunoscut limitele si ne-am intors

post-143-1147128080_thumb.jpgpost-143-1147128159_thumb.jpgpost-143-1147128259_thumb.jpg

si bine am facut pt. ca in varf ne astepta niscai zapada si un mare copac peste drum

(asta am descoperit ulterior incercand sa schimbam sensul traseului)

post-143-1147128400_thumb.jpgpost-143-1147128468_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai cum suna "pe urmele lu Soso" ... tan-ta-naaaaa ... :ok:

 

pe pajistea aia in care vorbeam la tel si am motocicleta culcata langa mine mi-am rupt piciorul anul trecut. Ma uitam si acum si nu-mi venea sa cred cum am putut sa cad acolo. Curat ghinion.

 

Oricum, atatea poze n-am avut nici la botez. :) merci Cata :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti niste ....niste ...... :blink: :)

 

De ce mi-am luat ceva mai vaca si nu ceva mai capra ? :ok: Ah stiu eu de ce :crack: pentru ca pana la munte trebuie sa papi ceva asfalt, dar totusi :crack:

 

Daca promiteti pe viitor o tura mai soft , ma bag si eu, ca in cateva zile imi incalt bovina :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti niste ....niste ...... :crack: :)

 

De ce mi-am luat ceva mai vaca si nu ceva mai capra ? :ok: Ah stiu eu de ce :crack: pentru ca pana la munte trebuie sa papi ceva asfalt, dar totusi :crack:

 

Daca promiteti pe viitor o tura mai soft , ma bag si eu, ca in cateva zile imi incalt bovina :moto:

 

Lasa vaca in pace si mai bine mai strange 1000 - 1500 E si iei o capra neinmatriculata. Un loc pe remorca se gaseste oricand :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azuga-Cab. Garbova-Predeal Clabucet Plecare

 

Sa inteleg ca ati reusit urcarea din Azuga la Garbova, pe poteca cu triunghi albastru ? Aia e o urcare adevarata, si noi ne-am chinuit ceva pana am reusit-o... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci vă antrenati pentru cursa de enduro de la Zărnesti! Lasă că mai vedem noi... :moto:

Duminica asta o să fiu prin zonă, că e cursa de balcanice de motocros de la Zărnesti si vreau să îmbin utilul cu plăcutul, deci să mă dau prin zonă (ca prim antrenament adevărat de anul ăsta)-n-am avut timp până acum din păcate - si să mă uit si la cursă. Numai genunchiul de-o rezista... Voi ce faceti ? Ionut, obligatii sau te bagi iar la o tură? Cătă?-văd că esti în fiecare week-end în zonă. dati si voi un semn.

Axa, subscriu părerii lui Ionut-lasă Africa Twinul pentru stradă si foxteriere, nu te băga la enduro decât dacă vrei să faci fitness gratuit neapărat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Axa, subscriu părerii lui Ionut-lasă Africa Twinul pentru stradă si foxteriere, nu te băga la enduro decât dacă vrei să faci fitness gratuit neapărat.

 

 

Lasa ca ma iau de manuta cu BeDeu' cu vacile si ne bagam la "foxterier" :ok:

 

Da, stiu ca n-are treaba vaca la pascut pe pasunile inalte, dar ce sa-i faci :) ... as fi nesimtit acum sa ma plang ca dupa ce mi-am luat o motocicleta la care visam de mai multi ani, nu mai am bani de inca una de dat in gura prin munti :blink: toate la timpul lor, poate la anul sa-mi fete vaca vre-un pui, ca anul asta inca mai am de platit la vacosenie.

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca ati reusit urcarea din Azuga la Garbova, pe poteca cu triunghi albastru ? Aia e o urcare adevarata, si noi ne-am chinuit ceva pana am reusit-o... :)

Din pacate n-am reusit.Da, e vb de poteca respectiva.E chiar cea mai a dracu' urcare, foarte lunga, nu-ti lasa pic de ragaz deloc, plina de radacini de copac si ca sa fie tacamul complet mai sunt si portiuni cu bolovani iesiti din pamant. :blink:

Cred ca ne-am lasat pagubasi la cca 100m de varf, da lasa, ca ne facem noi mari, si dupa o seceta(caci daca e ud nu cred ca ai nici o sansa pana sus), o sa revenim acolo.

@Axa:...chiar vorbeam cu Ionutz zilele astea, ne-am ales un sport tampit.

In loc sa ne relaxam in we, noi ne ducem sa tragem de fiare :ok: , dar merita satisfactia. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca ati reusit urcarea din Azuga la Garbova, pe poteca cu triunghi albastru ? Aia e o urcare adevarata, si noi ne-am chinuit ceva pana am reusit-o... :moto:

 

Aproape reusisem - avem deadline pana-n toamna sa o urcam ... asa cum zicea si Cata ... asteptam o seceta sa fie uscata :)

 

Ionut, obligatii sau te bagi iar la o tură?

 

Eu fac pauza w/e asta. Ce sa fac, nu sunt chiar de capul meu :ok:

 

@Adybai - sorry man, dar DR 800 nu se califica la enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adybai - sorry man, dar DR 800 nu se califica la enduro.

 

Nu am pretentii sa fac mari trasee enduro cu ea, dar pe unde ajunge o africana, ajunge si big-ul. Pe testate.

In momentul asta incerc sa strang niste bani pt o caprita. Dar pana atunci.....merg si forestierele.

:moto:

 

P.S.

Scuze pt off-topic

Editat de adybai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata o duc la doctor sa vad pe unde pierd ceva lichid de racire.e posibil sa am un radiator spart.daca ne dam, duminica se va intampla.sau, faci rost de o mobra si pt mine B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...