Sari la conținut

mz es


The Game
 Share

Postări Recomandate

sa fiu al dracului.nu ma puteam abtine sa nu postez acest anunt gasit pe okazii.ro

e super ieftin fratilor.primu venit .... primu servit

 

 

http://www.okazii.ro/catalog/34638200/Moto...CHOOL-1962.html

 

ma gandeam,oare cat ar costa un indian din 1910 in stare originala stoc? ehhh aia nu se vinde

Editat de ovidiuluca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fiu al dracului.nu ma puteam abtine sa nu postez acest anunt gasit pe okazii.ro

e super ieftin fratilor.primu venit .... primu servit

 

 

http://www.okazii.ro/catalog/34638200/Moto...CHOOL-1962.html

 

ma gandeam,oare cat ar costa un indian din 1910 in stare originala stoc? ehhh aia nu se vinde

anuntul asta banuiesc ca e o gluma proasta! :laugh: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anunturi de astea se pun doar atunci cand nu vrei sa vinzi ceva.Daca as avea o moto a mea reconditionata si ok , ma costa doar 5 min sa o pun cu un pret de 3-4 ori mai mare.Eu raman binemersi cu ea ca deasta am luat-o si dacao fi vre-un nebun in lumea asta :laugh: ......pac pac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce ati zice voi daca eu v-as spune ca exista un model de MZ care face peste 10 mi de epuroi, bashca ca de curand un cunoscator mi-a trantit ca de fapt face peste 20 de mi. Sunt eu nebun? Sau e el nebun? Hai cunoscatorii, care cum ziceti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ati zice voi daca eu v-as spune ca exista un model de MZ care face peste 10 mi de epuroi, bashca ca de curand un cunoscator mi-a trantit ca de fapt face peste 20 de mi. Sunt eu nebun? Sau e el nebun? Hai cunoscatorii, care cum ziceti...

 

Ce model? Ma gandesc sa fie vorba de vreun prototip sau o motocicleta cu mare valoare istorica, prima care a iesit de pe linia de asamblare.. etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de ES Doppelport.Or fi fost ele fabricate in serie scurta dar pana la 20 mi e cale lunga.Oricum in Ro.nu au fost exportate.

 

Intradevar, ES Doppelport a fost serie scurta si nici nu au fost exportate in Romania. Eu personal, in Romania am dat doar peste ceva piese de Doppelport. Pretul pentru o astfel de motocicleta se invarte pe la 3-4000 Euro. Totusi, nu despre modelul acesta ma refeream.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba despre MZ ETS 250 Eskort. Nu au fost niciodata vandute catre public, avand in vedere ca s-au fabricat doar 60 de bucati. Intrau in dotarea pulitiei, sau erau facute cadou catre guvernele altori tari din blocul comunist. Printre altele, modelul se fabrica cu 5 viteze, 2 aprinderi cu 2 buji la un singur piston (twin spark), etc. Se vrea a fi, probabil, cea mai rara si cea mai scumpa motocicleta din fostul bloc comunist. Inafara de cele care sunt in muzee, poate si cele din colectiile private... BINE DOSITE... exista doar 4 bucati inmatriculate, cel putin in Europa. Pe un site destul de batranel se estimeaza ca pretul ei "just" de vanzare ar fi de 12 000. Trageti voi concluziile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...