Sari la conținut

Tzepele La Piese...si Cum Scapam De Tzepari


Sergiu_Q
 Share

Postări Recomandate

cam toata lumea sa cofruntat cu problema cumpararii pieselor ..noi..sau mai vechi...

eu mereu m-am izbit de PRETURI "bune" puse de ,motociclisti pentru motociclisti :D

asa ca..m-am gandit eu :P..ca sa nu mai fim smenuitzi de diversii vanzatori de piese , ar fi bine sa punem linkuri

sau liste cu pretzuri pentru piesele cele mai cautate de toata lumea (sau chiar si pt cele mai "de uz personal" )

,dupa care sa ne orientam cand tre sa facem cate o achizitie

 

 

http://www.sbsmoto.go.ro/altele/altele.htm

 

 

http://www.eastsidedogs.go.ro/magazin.htm

 

 

 

va rog sa va ducetzi si voi contributzia la lista si sa va datzi cu parerea .....

eventualele metode de a evita tzeapa la drumul mare sunt binevenite

daca are cineva lista de preturi a lui tunaru ar fi minunat

eu am pus accent pe piesele pentru rusesti pt ca eu cu astea sunt familiarizat...dar nu va sfiitzi sa punetzi si preturile pt piesele de la motoretele bazate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si noroc la toata lumea... :lol:

am ceva de mentionat ....preturile de pe site-ul http://www.eastsidedogs.go.ro/magazin.htm sunt facute de mine si sunt 100% reale(pt cei din iasi :lol: )pt cei din afara ... exista o mica problema.. transportul.... :lol: daca cineva doreste trebuie sa faca o comanda de minim 500mii dupa care trebuie sa astepte sa vina piesele din moldova si dupaia sa le pun la posta spre destinatar..cel mai bine si ideal e sa se uneasca mai multi din orasul respectiv care vor piese si sa faca comanda toti odata......daca cineva este interesat poate afla informatii si/sau sa comande piese la tel 0721535377 :D

P.S preturile sunt pt cei din iasi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va deranjeaza daca le pun si la mine pe site, la rubrica magazine?!

pe www.motorlife.ro

 

sbsmoto: din ce oras vin piesele? sa stiu ce sa trec.. nu am decat mailul acolo..

si un nr de tel. eventual..

aveti si piese de comuniste cumva?! sau mai multe decat cele care sunt trecute online?

 

orestte: pot prelua si lista cu preturi?

 

o sa vb eu cu Tunaru (motoboxer) imediat ce se intoarce din ucraina sa-mi dea lista cu preturile la piese ca tot trb sa trec pe la el sa iau niste discuri de ambreiaj si inca multe altele de care sper sa nu fi uitat..

anunt cand am pus-o online.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Demostene

 

Ne-ai face un serviciu.Am si ceva piese de comuniste , insa am considerat ca sunt altii pe piata cu oferte mult mai complete.

Eu sunt din Sibiu , ma numesc Ovidiu Popartan.Momentan site-ul de pe go.ro este doar un proect , daca consider ca merita o sa lansez un site .ro cu o oferta mult mai mare si cu posibilitatea si a altor bikeri sa-si vanda,schimbe , etc piese sau accesorii.

Tel meu e 0722 400 406 , daca vrei apeleaza-ma in week end de pe un conex , te sun si povestim mai multe.

Merci pentru interesul acordat!

Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tzepele se mai rezolva. Sa nu uitam la ne mai vedem la intalnirile anuale de club.

Adik daca mi-ar da mie cineva tzeapa as avea grija de el.

 

Macar daca vinzi ceva ... spune tot adevarul despre piesa aia

 

...parerea mea :D

 

Pana acum nu am avut probleme cu piesele cumparate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ma baiazide ai luat piese de la mine!..un tepar ordinar ce sunt si nu ai avut probleme ??WAW  :D  :lol:  si cand te gandesti ca postul asta a fost creat pt. astia ca mine.. :P

Mosh, nu am ce sa zic ... mi-ai dat piese bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ma baiazide ai luat piese de la mine!..un tepar ordinar ce sunt si nu ai avut probleme ??WAW  :D  :lol:  si cand te gandesti ca postul asta a fost creat pt. astia ca mine.. :P

inca o data mi-ai demonstrat ca tzii cu orice pret sa fii bagat in seama

 

http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...iewtopic&t=1823

vezi data topicului

...te gandesti gresit :lol:

referitor la faptul ca ai dat si piese bune .....normal pt ca nu puteai sa-i pacalesti pe cunoscatori...iar cstelia tzi-a demonstrat ca nu e plutas

tzepar nu esti ..esti doar o tentativa de tzepar (ai fi ajuns si la rangul de tzepar dar dupa cum ai spus tu "m-am bagat peste tine" la timp..si tzi-am mai taiat din avant)...dar ordinar esti cu sigurantza (te-am citat..si aprobat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man,stiu ca sunt preturi mai mici,eu tot ce vroiam sa-ti arat este ca nu a fost data nici o teapa din directia mea."tentativa de tepar" ..imi suna mai bine. :D tin sa te anunt ca l-am informat pe marin de listele postate de tine,unele preturi o sa le lase asa,altele o sa mai scada putin,iar cateva or sa fie scoase(pt.ca refuza sa le dea asa de ieftin)...tot nu ai priceput:nu faptul ca ai pus listele a fost problema ci cum ai facut-o!(ai exemplu cuvantul "ordinar" din ultimul post)...dar daca te uiti mai sus am formulat "problema A FOST"...si cu asta basta...i'm done.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e sergiu ! atat vrea omu sa vanda atat da ..chiar daca este ieftin... :( daca te uiti in moto-life urile mai vechi sunt nepre doar cu un rezervor modificat la 1000 E

...alti dau cu 400 E ...fiecare cu branza lui ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere,cele mai mari tzepe le dau alde Tunaru&co.Cam tot ce am cumparat de la el s-a stricat in prima suta de km:2 bujii.Cablu de frana care a cedat cum am iesit di curte si am pus frana la stop.Si mai au preturi extraordinar de mari la unele piese:de ex un pinion de vitezometru din plastic pt Jawa (din cutie) costa 120.000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Eu o sa fac tot posibilul sa nu mai iau piese de la Cristi.Prefer chiar piese din dezmembrari.

Ce mi se pare penal e ca isi lauda marfa de parca ar fi de calitate.Rusinica!!!! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am luat piese de la mihai insa nu vreau sa-l laud ca dupa aia il invatam rau.. :(

acum ce pot spune, poate tunaru nu are cele mai bune piese dar ce-am cumparat eu personal de la el nu s-a stricat! carbul de minsk a fost belea!! inca ii mai duc dorul! si bateria saraca a fost traznet, mai buna decat alea scumpe din oras.. Am luat destule piese zic eu.. alternator, releu, cabluri, etc..etc.. (erau de planeta toate) le-am pus pe simson si n-am avut nici macar o problema cu ce-am luat de la el! Sa vad si cu astea de nipru ca nu le-am montat inca..

cred ca tine si de noroc putin.. cu carburatoarele K-68 m-am chinuit ceva ca sa le reglez insa deh.. nu-s de japoneza! ce sa vreau si eu!!! poate o nimeresc cand s-o face mai cald afara..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt. iulian .....nah omu le aduce..e normal sa fii suparat daca ti s-a intamplat asa dar vezi ca sunt oameni care au luat si nu au patit-o ...e discutabila treaba...tot ce incercam sa ii spun si eu lui sergiu(dar nu a inteles) e ca ce ai scris tu primeam si eu in mailuri referitor la persoana mentionata de tine..DAR nu pot sa acuz un om de la care nu am luat macar un surub (aviz amatorilor :) )

 

pt.demostene ... :) mai zi ca imi place !cum era aia ma ? ..cu ridicatu firmei pan' la cer :) ...oricum din lista mea multe s-au vandut si o sa pun alta revizuita ...si mai mica :) nu de alta dar piesele se duc si cand ai nevoie in loc sa ai umbli :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt. iulian  .....

pt.demostene ...

...oricum din lista mea multe s-au vandut si o sa pun alta revizuita ...si mai mica  :)  nu de alta dar piesele se duc si cand ai nevoie in loc sa ai umbli  :(

mihai...iar nu intelegi esentza problemei...am deschis topicul asta sa isi spuna fiecare parea despre tzepe si tzepari (si fiecare care a scris ceva aici am vazut ca a fost la obiect...mai putzin tu) si in nici un caz nu e o "emisiune interactiva cu raspuns pentru fiecare participant in parte (pt X ..pt Y..)" iar cat priveste "lista ta revizuita"....deja e publicitate (iar nu se regaseste in tema discutziei noastre)....

ca sa nu mai zic de faza cu umblatu dupa piese...mai bine lasa...se pare ca tu doar umbli

("aviz amatorilor".....iar ma provoci..si dupa aia iar o sa te plangi ca te fac de cacao...mai abtzine-te )

 

dar sa ne intoarcem la oile noastre

stie cineva cat costa cauciucul de 19X400 la tunaru ?....sau in alta parte?

(ma intereseaza doar pretul...nu vreau sa cumpar acum..poate gasesc ceva sh mai bun )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Vii si ma faci tepar,vorbind de unul singur,nimeni nu te-a sustinut ci au venit oameni care au luat de la mine si au spus contrariul.Cine dracu s-a facut de cacao?!

2.Vii si imi transformi anuntul la vanzari in caterinca si ai tupeul sa fii deranjat ca vorbesc aici cu iulian si demostene.E culmea!Tot ce am scris este "aviz amatorilor" si gata,te-ai si simtit provocat!

 

Eu iti recomand sa ma uiti si sa-ti vezi de treaba ta.Lasa-ma pe mine cu motorul meu neterminat,cu viata mea,cu cine umblu sau nu,cu ce piese de la cine iau si cu cat vreau sa le vand,ce scriu si unde scriu,unde ma duc,ce fac,cu cine vorbesc si pe cine mai dispretuiesc.Daca chiar ai o problema cu mine sau marin te astept la garaj sa vorbim fata in fata si vedem ce iese de acolo.M-am saturat de textele tale pe internet,si daca vrei sa incetam orice discutie in contradictoriu pe forum nu te mai simti atat de bagat in seama si nu imi mai pronunta numele.

 

...numai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ma baieti!

nu va mai certati si provocati!

este adevarat ce se spune pe aici ! daca ai nevoie platesti! ca este corect sau nu .... asta este alta treaba! fiecare isi face treaba cum stia...poate! daca mie imi frige buza dupa o piesa .... o cumpar si gata ........ profitorii sint prezenti!

va dau un exemplu!

motociclata ymaha fzr 1000 bec iluminatie bord!

bec la reprezentanta 4,50 âŹ..... acelasi bec la magazin accesorii citiva centi! (bec fara fasung doar sticla)

si acum problema! te duci la reprezentanta sa-l schimbi:

timp lucru aprox.30min

manopera 68âŹ/ora

face-ti o socoteala! ....... lasa ca-l schimb singur ........ daca nu ai miini mici si de cauciuc las-o!

inca una: cerinta face pretul!

daca nu ar cumpara nimeni la preturile cerute ar scade preturile si daca as plati in clipa in care am vazut piesa nu ar mai exista tepari!

cit despre calitatea piesei ....... daca o vad si nu-mi place n-o mai iau!

ca piese (fie ele si noi) se strica repede ...asta nu inseamna ca vinzatorul e tepar! poate fi si mina care a montat-o!

si inca ceva !

sper sa nu se simta nimeni jignit si nici nu vreau sa fie inteles gresit!

dintre toti care m-au rugat sa la fac rost de piese ..... putini au fost cei care au spus da dupa ce le-am spus pretu (pretu pe bon fara adaus ca la prieteni nu ceri adaus)!

romanu mai gindeste ca piesa ieftina tb sa tina cit una noua sau originala ....... nu se poate !

am un amic si-a pus placute de frina turcesti (la masina) ieftineeeeee mama mama ........ a ciobit-o pt ca nu a mai tinut!

asa ca interesati-va bine ce piese luati si daca sint originale si sint un pic mai scumpe ..... merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toamna trecuta am cumparat simeringuri de furca de la Tunaru.Big mistake:Acum mi-a curs uleiul din ambele brate ale furcii.Am folosit ulei de furca Valvoline.

 

Am luat de la el platini.Au un picior care face contact cu cama.Bineinteles ca e din plastic in loc sa fie de textolit.Si face un joc naspa si imi mege aprinderea ca un (cuvant urat). :(

 

Nu mai cumpar de la el nimic.Niciodata. :) :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai asa ca poate nu e tunaru de vina. Piesele erau rusesti si asta spune multe. Pot fi defecte din fabrica. Mie mi-a zis tunaru ca daca nu se potriveste ceva din ce cumpar sa duc inapoi si imi da banii. Tipul mi se pare om cinstit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...