Sari la conținut

Detinatori de Yamaha FZR


ray
 Share

Postări Recomandate

Multumesc DanLudus dar am facut rost de filtru tot de la magazinlu acele.Nu au stiut ce model trebuie sa imi dea chiar daca am fost cu cel vechi la ei.

Cat despre tine fuzzy....ce pot sa spun....am uitat ca traim in romania si unii inca nu au invatat sa scoata din vocabular astfel de expresii ,dar ,ma rog....nu e problema mea.Nu inteleg ce te-a deranjat atat de rau?Eu am fost cu filtrul vechi la magazin acolo baiatul nestiind ce model de filtru este a gasit pe un site modelul hf303,eu stiind ca acele mi-a mai fost recomandat de cineva de pe forum l-am luat.Am ajuns acasa ,am constatat ca nu se potriveste si mi l-au schimbat cu unul identic cu cel vechi.Nu am facut nici un fel de acuzatii,dimpotriva,am fost multumit ca m-a bagat cineva in seama

Multumesc pentru celelalte sfaturi oricum.

Se pare ca si la o mica greseala se gaseste cineva sa imi sara in cap si sa faca niste afirmatii aiurea.Sunt nou pe forum si ati putea sa ma tratati ca atare.O zi buna! :kiss:

 

salut mad.alin,

mah, eu tocmai mi-am facut schimbu de ulei, am fzr 1000 exup din 1992, acel filtru "hilflofiltru" (hf303) e bun , la mine sa potrivit!! acum ma gandesc daca ai desfacut ce trebe, pt ca la mine, filtrul de ulei este in spatele rotzii fatza , dupa carena de sub radiator!!!! te astept cu un raspuns , bafta

 

 

Salut calin!Am facut rost de filtru.Tot in spatele rotii din fata este si la mine filtrul mai exact intre galerii.Poti sa pui niste poze te rog si pretul cu care ai luat-o ? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mad.alin , bine ai venit si eu sunt prospat detinator de fzr :kiss:

 

cand am cumparat filtrul de ulei cei de la magazin s-au uitat in catalogul de la yamaha si in functie de modelul meu, mi-au dat exact ce trebuia fara complicatii...

 

iete pozne, i-am pus xenoane :D

post-28661-1218195807_thumb.jpg

post-28661-1218195920_thumb.jpg

Editat de tiptil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mad.alin , bine ai venit si eu sunt prospat detinator de fzr :kiss:

 

cand am cumparat filtrul de ulei cei de la magazin s-au uitat in catalogul de la yamaha si in functie de modelul meu, mi-au dat exact ce trebuia fara complicatii...

 

iete pozne, i-am pus xenoane :D

 

Foarte frumoasa fezerica ta...sa o stapanesti sanatos

 

Calin...in dreapta jos ai o optione.apasa pe choose si cauta in fisierele tale din computer pozele apoi dai open dupa care upload

 

tiptil,cat ai dat pe xenoane? este mare dif intre cele stoc si cele originale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc !!!

 

Pe xenoane am dat vreo 350 ron (pt. amandoua fazele) , le-am cumparat de la un user de pe forum, daca vrei te pun in contact cu el :kiss:

 

La mine faza scurta originala era chioara rau de tot, faza lunga se vedea cat de cat, acum este excelent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc !!!

 

Pe xenoane am dat vreo 350 ron (pt. amandoua fazele) , le-am cumparat de la un user de pe forum, daca vrei te pun in contact cu el :kiss:

 

La mine faza scurta originala era chioara rau de tot, faza lunga se vedea cat de cat, acum este excelent!

 

Faza lunga e un pic mai decenta dar faza scurta e de cacao la fzr-ul de 600 stock... chiar si cu mama reglajelor tot is chior noaptea pe un traseu fara iluminare publica... mai ales cand vin si cei din contrasens cu faze scurte/lungi xenonate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam mad.alin se pare ca am reusit, sper sa se vada bine pozele! asta e mica mea racheta! :D post-40615-1218296814_thumb.jpg post-40615-1218296859_thumb.jpg

Foarte tare toba!!!! Ce model este?Arata f bine ''rachetuta'' ta o sa pun si eu maine niste poze cu a mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mea haleste intre 4,5 si 8

 

4,5 mers extraurban , maxim 5000 ture

 

in oras consuma cam 7, maxim 8

 

daca-i dai cox probabil haleste cum zice fuzzy, 9-10%, eu am mers incet.

Editat de tiptil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea imi cer scuze ca va intreb dar de unde gasesc sa cumpar si eu un capac motor si o maneta ambreiaj pentru o yamaha fzr 600 din 94 Genesis.

 

A cazut pe jos si este crapat capacul stanga si s-a rupt bulbul de la maneta de ambreiaj(se poate cumpara nou sau SH)

 

Orice sfat este binevenit.

 

MULTUMESC ANTICIPAT :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea imi cer scuze ca va intreb dar de unde gasesc sa cumpar si eu un capac motor si o maneta ambreiaj pentru o yamaha fzr 600 din 94 Genesis.

 

A cazut pe jos si este crapat capacul stanga si s-a rupt bulbul de la maneta de ambreiaj(se poate cumpara nou sau SH)

 

Orice sfat este binevenit.

 

MULTUMESC ANTICIPAT :D

/index.php?...p;#entry1314335

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Tiptil dar este din 1990 cea care se dezmenbreaza(Cea cazuta este din 94 si nu se potrivesc)

 

 

In mod normal ar trebui sa potriveasca manetele(asta daca nu cumva ai pus ambreiaj pe lichid).

 

Capacul potriveste 100% :D

 

O sa iti dau un raspuns cu capacul in curand.

 

Dan

 

are cineva shaua din spate pentru fzr 600r 94 ? nu stiu unde sa caut

 

 

Daca potriveste de la mine(ar trebui sa mearga) suna si ne intelegem.

 

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam mad.alin se pare ca am reusit, sper sa se vada bine pozele! asta e mica mea racheta! :D post-40615-1218296814_thumb.jpg post-40615-1218296859_thumb.jpg

 

Calin...nu cumva ai luat-o din brasov pe asta?Am vazut-o pe bike shop.

post-40717-1218524800_thumb.jpg

post-40717-1218524800_thumb.jpgpost-40717-1218524800_thumb.jpg

Asta este ''fezerica''mea.Eu am dat mult mai putin pe ea pt ca fostul proprietar nu avea permis cat A si a avut niste pr la inscriere,fapt pt care a si dat-o

post-40717-1218524840_thumb.jpg

post-40717-1218524899_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti! am tavalit fezerica.. aveti idee unde gasesc un capac de la motor din partea dreapta? cel care iese prin carena.. care se sparge cel mai frecvent..?

(fzr600 3he, model 89-91)

am incercat si la powermotors da nu mai au.. si la baiatu care o demembreaza p'aia neagra.. si nu are..

pun si o poza sa vedeti exact despre ce e vba :D

post-40216-1218552448_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

da mad.alin , poi eu sunt din brasov, nush daca a fost dat anuntz pe bikeshop, ca eu am luat-o de la prieten! :D

 

 

 

 

si inca ceva mad.alin, eu am parbrizu vopsit, si ma bate gandu sa imi iau unu normal (transparent) obs ca tu il ai transparent, merita? se simte diferenta la viteze mari? intotdeauna cand ma las pe rezervor tre sa tzin capu ridicat si e cam nashpa, ms bafta!

 

frumos motorasu! dar iti tre o toba pe masura! nu de alta dar cica nu ne vad in trafic atunci sa ne auda! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

da mad.alin , poi eu sunt din brasov, nush daca a fost dat anuntz pe bikeshop, ca eu am luat-o de la prieten! :D

 

 

 

 

si inca ceva mad.alin, eu am parbrizu vopsit, si ma bate gandu sa imi iau unu normal (transparent) obs ca tu il ai transparent, merita? se simte diferenta la viteze mari? intotdeauna cand ma las pe rezervor tre sa tzin capu ridicat si e cam nashpa, ms bafta!

 

frumos motorasu! dar iti tre o toba pe masura! nu de alta dar cica nu ne vad in trafic atunci sa ne auda! :P

 

Eu zic neaparat sa iti iei unul transparent.Nu sacrifica vizibilitatea pt aspect.Hmm.....viteze mari....ce pot sa zic,eu am mers cu 200 de km pt ca mai mult nu imi vine sa ii dau.Imi este frica.Cat despre toba este termignioni cu tot cu galerie.Nu este cu mult mai zgomotoasa decat cea originala dar se aude binisor.Interbam de unde ai luat-o pt ca si eu am luat-o tot din brasov.Mai am schimbat la ea,pe langa toba si galerie,furca este upside-down (forcelle italia-apartine de paioli)frane brembo pe fata,roti marvic(de circuit)amortizor central reglabil.Plus carena de rezerva sport(partea laterala este dintr-o bucata nu din 3)toba ,galeria si frana fata originale,o casca si un costum de piele care era mic de mine,2 seturi de oglinzi(unul riginal si unul race)si,cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

da mad.alin , poi eu sunt din brasov, nush daca a fost dat anuntz pe bikeshop, ca eu am luat-o de la prieten! :D

 

 

 

 

si inca ceva mad.alin, eu am parbrizu vopsit, si ma bate gandu sa imi iau unu normal (transparent) obs ca tu il ai transparent, merita? se simte diferenta la viteze mari? intotdeauna cand ma las pe rezervor tre sa tzin capu ridicat si e cam nashpa, ms bafta!

 

frumos motorasu! dar iti tre o toba pe masura! nu de alta dar cica nu ne vad in trafic atunci sa ne auda! :P

 

Nu mi se pare ca e dificil la viteza cu parbrizul negru... eu l-am avut negru pe cel vechi, tot negru il am si pe cel nou... si de mers am tot mers tare... asta fiind doar parerea mea subiectiva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal am cateva piese de vanzare pt yamaha fzr400

dar rezervorul cu carcasa si sutia de filtre se potrivesc si la fzr600 din cate am vazut

le-am luat pt mine si nu se potrivesc deoarece al meu e modelul de japonia+plus alte modificari

asa cum ziceam am rezervor complet cu tot cu cutia pt filtru de aer,,,o geanta de fzr400 si carburatoare de fzr400(alea se potrivesc si la mine dar le dau)

 

inca ceva as fi interesat de o furca(la mine cred ca se potriveste cea de fzr600.....eu am up side down dar cred ca e stramba putin(la ochi nu se vede)

am imprumutat motorul unui prieten si la izbit in gard

ma fura cand franez deobicei...si cred ca e de vina furca si geanta

daca are cineva de vanzare care sa se potriveasca la a mea astept raspuns

gasesc tare greu piese pt ea

am fost in italia acum doua zile dar erau inchise toate cimitirele pe acolo in perioada asta ca luam de acolo

 

cum ziceam geanta de fzr400 modelul de america nu se potriveste la mine eu avand axul mai gros(am incercat sa schimb rulmentii intre ele dar si aia sunt mai mici la cel de america)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...