Sari la conținut

Detinatori de Yamaha FZR


ray
 Share

Postări Recomandate

Interesant...

Baga mai multe detalii, ca deja am facut scurta la mana la cate becuri am schimbat.

 

 

 

Gandestete k poate ai un scurt pe instalatzia electrica.....eu am avut un scurt si tot la fel imi ardea becurile...si pana la urma mi sa ars releul de incarcare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ajutatima am cumparat un FZR 400 si la service mam trezit ca este FZR 600 are schimbat ceva seri la el nu mai stiu ce sa fac daca ma duc la RAR o patesc? imi place motorul si vreau sa il pastrez ce ma sfatuiti??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dc iti place asa mult motoreta si vrei s-o pastrezi, eu zic sa-ti mai iei o dubita ca sa ai cu ce sa o cari pana la pista sau undeva unde stii ca nu e politie ca in cazul asta sigur nu treci de rar :baldy: . sfatul meu este sa nu-l "slabesti" deloc pe ala care ti-a dat-o, pt ca ai de-a face cu una din multele clone moto din Romania, dar oricum ma surprinde reactia ta "vreau sa-l pastrez" :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine doreste o roata mai lata pe spate are nevoie de :

 

 

1. brat oscilant spate de FZR 600 R 4 JH - YZF sau Thundercat

 

2. roata de yamaha dimeniunea J17xMT5.50 - suporta cauciuc de 180/55ZR17

 

 

roata originala este J18xMT3,5 si suporta maxim 150 pentru securitatea voastra

 

eu am acte din germania care atesta acest lucru - brief-ul

 

post-12587-1173466291_thumb.jpgpost-12587-1173466314_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Picture006.jpgeu pe fzr-ul meu de 600 am 160 pe spate si e absolut ok. Nu atinge nimic, nu sta gogoasa si pe desupra parca se comporta si mai bine in viraje. Editat de Dan-Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[eu pe fzr-ul meu de 600 am 160 pe spate si e absolut ok. Nu atinge nimic, nu sta gogoasa si pe desupra parca se comporta si mai bine in viraje.

 

 

sal.

 

ii fain si de 160 dar eu ma refeream la gume pe 17 nu pe 18 si d 180-190

 

ce dimensiune are janta ta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am janta pe 18. Stiu ca daca vrei sa treci pe 17 trebuie sa schimbi bascula (cea de YZF se potriveste). Pe mine unul nu ma tenteaza, parca ii ia din farmecul ala de motocicleta de viteza mai veche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit! Arata chiar bine motoreta. Cat te-a costat (cu tot cu transport)?

Ai luat-o de la o firma sau te-ai descurcat singura cu transportul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de primire.

hmmm cat m-a costat? cu tot cu acte romania si transport ma ajunge la 1400 euro. dar am avut noroc, pentru ca m-a ajutat cineva...un inger pazitor :crack:

nu am luat prin firma, pentru ca sunt mai scumpe asa, cu transportul ma descurc singura de la sibiu, adica vin pe ea pana in bucuresti :wave:. Pana acolo o aduce o cunostinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte ieftin. Si din poze arata bine, genul de moto intretinuta.

Asteptam vesti dupa ce vine: cum merge, in ce stare e etc.

Bafta, asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intru si eu in categoria FZR cu motorul meu...momentan e in Germania, in cateva saptamani e in romania...abia astept.

este o yamaha fzr600 si cred ca detalii deja stiti..

poze:

 

 

bine ai venit printre noi

sper sa-ti placa motorul asta cum ne place si noua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: multumesc!

sunt sigura ca imi va placea...e primul meu motor, chiar daca sunt mica...19 ani...si e destul de puternic pentru o incepatoare...o sa am f mare grija.

ma incred si eu putin (10%) in cuvintele celor care m-au vazut cum conduc, ca am asta in sange :wave:

cand ajunge in ro, o sa va pun niste intrebari. am niste chestii in minte...

vb diseara, acu tre sa plec la munca!

 

o zi buna si o plimbare frumoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde, cand, cum? nu am primit nici un pm! da hai pe mess...

 

asa, intrebare...la fzrul meu as vrea sa ii pun o toba de carbon (era sa scriu carton...), intrebarea este: in ce fel tre sa se potriveasca, pentru ca toba o am de la cineva care si-a vandut motorul dar fara acea toba...si e in stare perfecta.

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand trebuie sa te uti la prindere. cred ca fzr-ul are cu arcuri... ceva de genul cum au cele de enduro. sau poate are cu 3 suruburi... nu stiu. se poate pune toba oriucum. cu unele mici modificari se poate.iti doresc bafta la montaj si pui si tu un sound sa vedem cum se aude.

 

ps. cat a costat toba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt invidios :crack: vreau si eu toba de carbon ... in momentul in care schimbi evacuarea tre sa tii cont ca se schimba modul in care respira motorul

pt mai multe detalii legate de asta ia legatura cu yo4hgx te poate ajuta sa intelegi multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc...dar nu eu o montez! eu decat stau langa sa vad cum se face ca sa invat. nu ma arunc la asa ceva din prima.

toba de carbon o am de la un prieten...deci no money :crack: sunt norocoasa. Tipul a vantut tot...motor, echipament si si-a luat masina, iar toba a ramas.

in rest am un prieten cu atelier moto care se ocupa si cu facut carene si tobe de carbon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...