Sari la conținut

Detinatori de Yamaha FZR


ray
 Share

Postări Recomandate

nu e nici o diferenta, genesis este denumirea clasei supersport de la yamaha pana a inceput fabricarea

R6 si R1, fzr este prima moto din lume cu cadru deltabox si de acolo vine denumirea -geneza-

 

am eu manualul de de intretinere si service pt fzr 600 din 89-93 in format electronic

 

da-mi e-mail si ti-l trimit atasat in cateva e-mail-uri pt ca are vreo 50 mb

acela este alternatorul(generatorul) si ce ai inconjurat tu nu se vede prea clar, ce ar putea fi acolo?

diode ? eu n-am desfacut niciodata acolo

 

pot sa-ti dau eventual schema si codurile componentelor

 

post-12587-1175020775_thumb.jpggenerator_cod.doc

 

 

ti-am trimis un pm :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

aceeasi intrebare aveam si eu, pentru ca si pe fzrul meu scrie genesis si nu stiam despre ce e vorba.

inca ceva despre model, dar cred ca a mai fost: http://www.fzrarchives.com/

 

Am avut pt cateva ore un fzr exact ca al tau,aceeasi schema de culori cu 22 000 km mergea impecabil si se auzea de parca avea turbo era bestial .. pana s-a gasit unu cu audi sa intre in mine si sa il faca praf :crack:

pe data de 15 martie 2007 l-am cumparat din bucuresti de la ghostbiker cu 1850 euro, el mi l-a adus din italia sunt primul proprietar in tara si al doilea de cand a iesit de pe poarta fabricii yamaha dar merita banii o spun cu mana pe inima avea si autocolantele pe rezervor originale din fabrica si pe bascula un motor impecabil si daca as putea da timpul inapoi tot acelasi motor mi-as lua

 

uitati si niste poze cu el are o oglinda diferita atat ca a fost scapata de pe cric

 

PS: linkul cu accidentul /index.php?showtopic=85439

 

Daca e nevoie o sa te rog intr-o zi sa vi cu motoru pana la yamaha sa vada schema de culori ca din carenele mele nu a ramas mare lucru si vreau sa arate ca inainte, dar asta dupa ce clarific ce si cum cu aia de la BCR asigurari

post-9353-1175037178_thumb.jpg

post-9353-1175037199_thumb.jpg

post-9353-1175037211_thumb.jpg

Editat de bikerboy-iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta la examen! daca ai luat sala ai permis, e foarte usor poligonul.

Dar ai mare grija cu fzr-ul ca e nervos, si mergi cat mai legal in oras ca nu sti de unde iese vreunu si te da pe jos (din experienta zic). Pupici si iti doresc un sezon moto fara evenimente, atat tie cat si celorlalti.

 

PS: intentia conteaza, multumesc si cred ca peste vreo 1 luna si ceva vor ajunge la vopsitorie in cel mai bun caz carenele

post-9353-1175073630_thumb.jpg

Editat de bikerboy-iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tocmai mi-am tras si eu un fzr genesis de 600. E beton motoru asta. Vorba cuiva zici ca are turbo.

Mere de rupe, da mai mult de 170 nu i-am dat :crack:

 

Mai vorbim, beliti ochii, sa nu vi beleasca altii :kick:

 

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bikerboy-iuliano - merci :crack: da stiu, un prieten foarte bun care se plimba momentan cu motorul meu mi-a povestit cat de frumos merge, cat de usor ia curbele, numai ca sa am grija ca are o putere foarte mare.

si o sa am...oricum la inceput o sa-mi fie frica sa bag mana in acceleratie :kick:

 

mult succes la cerene, probabil ca te costa. unde le faci? nu de alta dar cunosc pe cineva care face cerene si poate era mai ieftin...

 

DanLudus - stai in orasul cu 2 prieteni de-ai mei foarte buni. felicitari pentru achizitie! si bun venit in clubul fzr! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bikerboy-iuliano - merci :crack: da stiu, un prieten foarte bun care se plimba momentan cu motorul meu mi-a povestit cat de frumos merge, cat de usor ia curbele, numai ca sa am grija ca are o putere foarte mare.

si o sa am...oricum la inceput o sa-mi fie frica sa bag mana in acceleratie :kick:

 

mult succes la cerene, probabil ca te costa. unde le faci? nu de alta dar cunosc pe cineva care face cerene si poate era mai ieftin...

 

DanLudus - stai in orasul cu 2 prieteni de-ai mei foarte buni. felicitari pentru achizitie! si bun venit in clubul fzr! :lol:

 

pai inca nu am facut carenele o sa o bag la yamaha - otopeni pentru devizul la piese, ca sa imi pot lua banii sa repar motoru, apoi ma apuc de cautat piese si carene, da-mi te rog un pm cu numarul de tel si un pret daca stii pt full carenare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa imi iau un fzr de 600 ce imi puteti spune de ele??? an '90-'94

va multumesc si astept si eu pareri ca pe net nu prea am gasit mare lucru mai bine spus mai nimic :crack: (sau nu am stiu eu unde sa caut )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, mi s-a dus cablu de km, care ma puteti ajuta sau eventual da o informatie buna ? ca dau :kick:

 

 

Am sunat la motomobil (gt mures) si e 70 ron cu montat cu tot. E scump ???

 

Merci :crack:

 

Asfalt uscat, si fara incidente :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa dai un email la mymotopiese@yahoo.com si specifica modelu si ce ai nevoie si vezi daca au asa ceva si la ce pret poate e mai ieftin.

 

am vazut adresa intr-un alt topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai inca nu am facut carenele o sa o bag la yamaha - otopeni pentru devizul la piese, ca sa imi pot lua banii sa repar motoru, apoi ma apuc de cautat piese si carene, da-mi te rog un pm cu numarul de tel si un pret daca stii pt full carenare

salut la motomania in 2 saptamani vine 50 ron, am luat eu de la ei asta vara, montaj ?:crack:)) il poti monta si tu in maxim 3 minute.

P.S. iti trebuie o fata cu mana subtire :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, mi s-a dus cablu de km, care ma puteti ajuta sau eventual da o informatie buna ? ca dau :kick:

Am sunat la motomobil (gt mures) si e 70 ron cu montat cu tot. E scump ???

 

Merci :crack:

 

Asfalt uscat, si fara incidente :lol:

 

daca mobra ta este fabricata intre anii 91-93 codul louis al piesei este 10037209

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut pe la gara si nu era nimic.. da ca tot veni ideea, noi de ce n-am iesi la o bere fizzeri din buc? fac eu primu' rand :kick: :crack:

 

Eu as fi primul care m-as baga la asta, doar ca momentan am motoru' in pionieze... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa dai un email la mymotopiese@yahoo.com si specifica modelu si ce ai nevoie si vezi daca au asa ceva si la ce pret poate e mai ieftin.

 

am vazut adresa intr-un alt topic

 

 

Cred ca cu mine vorbeai nu ?? :kick:

 

 

Ps... S-a dus si ambreiaju... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut pe la gara si nu era nimic.. da ca tot veni ideea, noi de ce n-am iesi la o bere fizzeri din buc? fac eu primu' rand :lol: :crack:

nuu, ma lasati pe mine prima ca sunt cea mai mica si sunt fata :kick: :lol: plss :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...