Sari la conținut

Choppere In Motolife


E.Z.rider
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Nu stiu cum se face o revista moto, dar eu cred ca ar trebui sa existe neaparat(?!) o sectiune dedicata chopper. Eu unul sunt fan, mi-am facut abonament la Custom Machines (care a devenit acum Kustom Kulture). Este o revista din Franta, si chiar la ei apare la 2 luni, lunar fiind numai Freeway Magasine.

 

O alta revista interesanta este Easyriders, unde se prezita toate modele customizate. Stiu ca asta e greu de realizat aici, dar macar prezentarea in detaliu a unui model, asa cum ati prezentat VTX 1300 ...

 

As dori sa fie in Romania o revista numai cu choppere, eu unul as cumpara-o. Ca idee, puteti incerca importul revistelor mentionate in Romania, si vedeti pe urma ce piata este aici. Normal ca preturile vor fi mari, dar ca reviste moto import, 99% sunt axate pe modele street sau de viteza. Sunt OK, dar nu gasesc modele care ma intereseaza pe mine.

 

Bafta si la multe choppere in MOTOLIFE! (mai ales ca acum a inceput concurenta!) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

fratilor imi cer scuze daca pare ca nu ma intereseaza dar in ultimul timp nu am avut timp sa va dau reply

sper sa va raspund cat mai curand

nu am uitat si nici nu puteti zice ca ma doare-n ...

 

poate dupa 7 cand terminam si revista si anuarul.

 

pana atunci voi incerca sa (cel putin) citesc doleantele voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor imi cer scuze daca pare ca nu ma intereseaza dar in ultimul timp nu am avut timp sa va dau reply

sper sa va raspund cat mai curand

nu am uitat si nici nu puteti zice ca ma doare-n ...

 

poate dupa 7 cand terminam si revista si anuarul.

 

pana atunci voi incerca sa (cel putin) citesc doleantele voastre.

chiar asteptam sa vedem daca scoateti si voi ceva pt chopperisti din tara ca nu ar fii rau,cu totul ca revista nu prea are nici in car nici in caruta cu chpperele

asta e fiecare se dedica la cei place :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

deja am vorbit pt un drive test cu un chopper SH

in ultimele doua numere ati putut vedea chopere de la noi

imi pare rau dar materiale tipografice pt mai mult nu s-au gasit.

si asa ne cerem scuze pt calitatea imaginilor

 

iar nr viitor (22) cred ca o sa va placa si mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Uite ca am reusit. Si nu a durut. Pozele au iesit bine si datele sunt corecte. Sper sa fi apucat sa cumparati Moto-Life pe Aprilie. Multumesc lui e.z.rider pentru articol. Va asteptam si pe voi sa intrati in club si sa promovam si chopperele. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reportajul ca reportaj dar poza asta cu ce aparat ati facuto???

ez.rider?????

ala din poza e motorul meu in bar inpodomit cu lumini de craciun

chiar asa faceti si voi niste poze care sa fie poze nu ceata??

de fiecare data va cereti scuze de calitatea pozelor....parerea mea nu punti poze care nu se vad bine

nare sens sa puneti poze care nu se vad...va faceti reclama proasta

parerea mea

oricum bine ca incercati si voi ceva sal :D

post-24-1082297657_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele nu le face ez rider ci un colaborator al lor. Cred ca pozele sunt bune doar ca exista o problema la editarea revistei. Oricum arata bine cu beculetele :D pe el mai lipseste Mos Craciun :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele nu le face ez rider ci un colaborator al lor. Cred ca pozele sunt bune doar ca exista o problema la editarea revistei. Oricum arata bine cu beculetele :D  pe el mai lipseste Mos Craciun :D

okok dar cum se poate sa publice revista cu calitatea asta la poze???

mos craciun nu lau prins in poza dar era si el pe acolo :P

sal :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele sunt bune altele mai slabe. Sunt si ei la inceput iar acum pentru un Euro si ceva sa ma ierte Dumnezeu dar asta e la noi. Cei de la Moto Univers au calitate mai buna ca iau pozele de la nemti si le republica, asa ca... Sa avem rabdare. E un inceput totusi chiar daca au scos vreo 20 de numere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele sunt bune altele mai slabe. Sunt si ei la inceput iar acum pentru un Euro si ceva sa ma ierte Dumnezeu dar asta e la noi. Cei de la Moto Univers au calitate mai buna ca iau pozele de la nemti si le republica, asa ca... Sa avem rabdare. E un inceput totusi chiar daca au scos vreo 20 de numere.

bine ce sa zic experinta isi spune cuvintul...cu timpul sigur o sa fiu multumit de revista si cum spui tu la cit costa ,asta e numai sa avem rabdare si totul va fii mai bine publicatie dupa publicatie...sper eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
reportajul ca reportaj dar poza asta cu ce aparat ati facuto???

  ez.rider?????

  ala din poza e motorul meu in bar inpodomit cu lumini de craciun

    chiar asa faceti si voi niste poze care sa fie poze nu ceata??

de fiecare data va cereti scuze de calitatea pozelor....parerea mea nu punti poze care nu se vad bine

                          nare sens sa puneti poze care nu se vad...va faceti reclama proasta

  parerea mea

oricum bine ca incercati si voi ceva sal :ph34r:

omule nu vei obtine niciodata poze de calitate intr-un bar neiluminat

 

iar luminitele alea au facut mai mult rau decat bine

 

oricum eu zic ca nu aveti motive sa va plangeti

 

choppere eu fost iar la capitolul custom .... ei bine asta e ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele sunt bune altele mai slabe. Sunt si ei la inceput iar acum pentru un Euro si ceva sa ma ierte Dumnezeu dar asta e la noi. Cei de la Moto Univers au calitate mai buna ca iau pozele de la nemti si le republica, asa ca... Sa avem rabdare. E un inceput totusi chiar daca au scos vreo 20 de numere.

ti se par mai slabe imaginile din motolife???

 

cam asa arata Romania

sosele cu gropi, gunoaie peste tot, ... mizerie in general

 

Romania cea cenusie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai nu sari asa! Ma refeream la pozele cu Simsonul lui Roby. Poate nu a fost cea mai reusita abordare dar nu ma refer la TOATE pozele. De exemplu cele cu motorul meu au iesit bune cu exceptia uneia care este si pe site-ul vostru, cea cu motorul intreg linga un gard. Este putin prea inchisa si focalizarea se putea mai bine. In rest e ok! Succes in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi, bine macar ca exista si rezista Motolife,acesta avand tocmai invers profilul,adik se ocupa de moto sport/enduro si de epoca,si fff rar de choppere,pentru ca nu exista o piata de consum pt choppere.

Dintre categoriile de moto,chopperele-custom sunt cele mai scumpe( poate dupa cele oldtimer)si de aceea sunt si putini clienti in Ro.

Asta nu inseamna ca acestia nu se inmultesc,iar unii dintre noi,chiar daca nu avem posibilitati,o revista de gen ne-ar mai imbuna sufletul.

DE ACEEA PROPUN CELOR DE LA MOTO LIFE SA INTRODUCA MAI MULTE DATE( POATE CHIAR O PAGINA PERMANENTA) DESPRE CHOPPERE-CUSTOM.

Eu oricum iau revista,dar daca ar fi ceva articole( poate si un poster din cand in cand)despre choppere si chopperisti,as lua-o mai cu drag.

Inceputul a fost facut,prin prezentarea de customizari de "estice" facute de romani ,astept cu interes si alte articole,chiar despre custom din vest.

 

Blackrider

motolife nu se axeaza pe nici un gen anume

noi prezentam motociclete actuale si noutati iar daca choppere sunt mai putine este tocmai pt ca se lanseaza putine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai nu sari asa! Ma refeream la pozele cu Simsonul lui Roby. Poate nu a fost cea mai reusita abordare dar nu ma refer la TOATE pozele. De exemplu cele cu motorul meu au iesit bune cu exceptia uneia care este si pe site-ul vostru, cea cu motorul intreg linga un gard. Este putin prea inchisa si focalizarea se putea mai bine. In rest e ok! Succes in continuare!

pozele ????????eu stiu ca era numai o poza? erau mai multe?vreau sa le vad si eu pe celelalte daca sunt:)

revista nam vazuto dar reportajul despre barul CARGO lam primit aici pe forum:)

ceau renegade :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule nu vei obtine niciodata poze de calitate intr-un bar neiluminat

:ph34r: De ce?

Altii pot, noi nu putem, pt. ca asa ceva nu se poate, e imposibil? Transmitetii fotografului sa-si cumpere un trepied si sa comute butonul de pe AF pe M.

 

 

 

Pozele nu le face ez rider ci un colaborator al lor. Cred ca pozele sunt bune doar ca exista o problema la editarea revistei.

N-a fost nici o problema de editare, ei mai pot retusa eventual poza, daca e buna pt. ceva. Au gresit in schimb ca au bagat poza aceea pe coperta 14, coperta aia arata ca dr...q, se stramba ala acolo ca fac motociclistele avort. Macar ii puneau o casca pe cap, sau ii scoteau tigara din gura, .... sau sa arunce efectiv poza la gunoi si sa fi lasat o coperta simplista fara layer-e (vezi cop. 5, 6) si tot iesea mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca ultimul numar din motolife e megadistractiv. care l-ai citit, asa e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motolife asta publica in genere motoare de viteza... era sa-l iau si eu aseara insa dupa ce l-am rasfoit prin benzinarie m-am lasat...

 

Oare de ce nu incearca cineva sa multumeasca pe toata lumea?.... citeva pagini pt viteza... citeva pt chopere... 2-3 pt enduro...

 

PS. Intreb si eu asa.... pt un sondaj de opinie... tine cineva sa urmareasca in detaliu concursurile sportive care ocupa ultimele pagini? Exista cineva care abia asteapta sa apara revista ca sa le citeasca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Intreb si eu asa.... pt un sondaj de opinie... tine cineva sa urmareasca in detaliu concursurile sportive care ocupa ultimele pagini? Exista cineva care abia asteapta sa apara revista ca sa le citeasca?

 

in privinta asta sincer ... no comment

 

nu vor disparea acele pagini atata timp cat sunt eu redactor sef

 

sunt niste baieti acolo care cu eforturi uriase, pe care unii dintre voi nu le-ar face, si traiesc pentru asta

 

ma simt dator sa ii mediatizez si sa incerc sa aduc cat mai multa lume la curse si

poate ca la un moment dat vor exista sponsori si pentru ei

 

vreau sa va intreb cati dintre fanii H-D au fost vreodata la curse de speed-way? sau dirt-track cum se numesc aceste curse pe la noi?

de ce va intreb? stiti cate curse castigau americanii cu HD-uri? ca tot vorbeam de spiritul adevarat al motocicletelor americane

stiti cum s-a dezvoltat sportster-ul ... din motociclete de curse de acolo i se trage si numele... motocicleta de speed way adaptata pt sosea

 

sau fanii jawa stiu ca marca lor favorita este top of the top in aceste competitii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motolife asta publica in genere motoare de viteza... era sa-l iau si eu aseara insa dupa ce l-am rasfoit prin benzinarie m-am lasat...

 

Oare de ce nu incearca cineva sa multumeasca pe toata lumea?.... citeva pagini pt viteza... citeva pt chopere... 2-3 pt enduro...

 

PS. Intreb si eu asa.... pt un sondaj de opinie... tine cineva sa urmareasca in detaliu concursurile sportive care ocupa ultimele pagini? Exista cineva care abia asteapta sa apara revista ca sa le citeasca?

 

dupa parerea mea (umila :( ) cred ca majoritatea cititorilor revistei sunt

motociclisti ce tind spre latura sport a motociclismului.

eu,sincer nu cred (desi sunt adept 100% chopper-cruiser) ca cineva care incearca sa faca un ban dintr-o revista moto ar publica in majoritatea spatiului informatii despre motoare sport atata timp cat toata lumea vrea sa citeasca despre choppere

cei ca noi sunt putini (dar fff orgoliosi :ph34r: ) si deocamdata nu prea prezentam un interes deosebit pe piata la momentul asta mai ales ca intervine si partea financiara chopperele costand cel putin dublu fata de sportive!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba de partea financiara

dar modele de chopper sunt putine in comparatie cu celelalte

 

daca te uiti in ML 23 nu e decat o singura motocicleta sport (ducati 916)

in 22 sunt 2 choppere si o motocicleta touring ... eu zic ca nu e chiar asa dezechilibrata propotia

 

in 24 vor fi 4 pagini de la daytona imagini in exclusivitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba de partea financiara

dar modele de chopper sunt putine in comparatie cu celelalte

 

daca te uiti in ML 23 nu e decat o singura motocicleta sport (ducati 916)

in 22 sunt 2 choppere si o motocicleta touring ... eu zic ca nu e chiar asa dezechilibrata propotia

 

in 24 vor fi 4 pagini de la daytona imagini in exclusivitate

man!

tu poate ca nu stii ce asteapta chopperistu' Roman de la o revista de moto!

vrea sa vada "custom" nu motociclete noi ce nu au nici un dumnezeu pana nu-ti bagi flexu' in ele :ph34r:

adica ceva de genul de care ai pomenit mai sus poze de la Daytona incanta pe oricine in schimb poze cu ultimul Harley sau ultimul Vulcan ,modelele srandard

incalzesc doar o f.mica parte curioasa de ceva specificatii tehnice care oricum cei interesati le stiu deja de pe net.

eu ma gandeam sa faceti ceva mic dar constant in revisa pt. cei mai vechi in domeniu care sunt satui de reclame si poze colorate si nici nu-i intereseaza cat

"baga" ultimul Ducati sau ultimul Harley.Ati inceput deja cu rubrica de stiri dar ati putea-o completa si cu ceva informatii despre cluburile din lumea asta mare ,intalniri din Europa...etc...etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...