Sari la conținut

Choppere In Motolife


E.Z.rider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

se zice ca nu prea au fost choppere in MotoLife

nu e departe de adevar dar ...

astept provocari

 

0723540027

 

ciprian.paulenco@motolife.ro

Prezinta si tu metode de alungire a furcii, ateliere de crom in tara, ....

 

Vorbiti la RAR si prezentati eventualele modificari care pot fi omologate si cat costa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha,motolaifilor, sunteti in pana de idei???? :lol:

Hai sa va dau eu una : includeti in punga aia cu care ambalati revista si o "flansa de otzel pentru lungirea cardanului la Dnepr",plus un ghid how-to ....asa asigurati succesul si numarului urmator care va contine "2 buc prelungitoare bascula", ca deh, nu poti sa umbli la una si sa o lasi pe ailalta nelungita :D :P :lol:

 

Acuma serios....ar merge un articol despre cum se face LA NOI o modificare chopper, cu poze, explicatii etc.Asta daca nu cumva a aparut asa ceva in alt numar mai demult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate si niste road-teste pentru choppere nu ar strica. Inca nu am vazut asa ceva. As fi dispus chiar sa colaborez pentru un test cu motorul meu: Suzuki Intruder VS1400 GLP.

Ai pune motocicleta la bataie sa o "testeze" pilotul chel si in slapi care mai apare in M. L. si care cateodata acopera motocicleta in poze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai pune motocicleta la bataie sa o "testeze" pilotul chel si in slapi care mai apare in M. L. si care cateodata acopera motocicleta in poze?

Da, am uitat de el. Cred ca va trebui sa-i ajustez si echipamentul pentru ca fara, no way! Cred ca dimensiunile mele sunt mai mari ca ale lui asa ca va trebui lucrat la asta. Mai vedem... Chestia cu acoperitul motorului cred ca e vina fotografului nu a pilotului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi Ciprian pentru faftul ca cm venit cu "intepaturi" pe topicul tau , citesc M.L. , insa nu m-am putut abtine , tipul ala pozeaza ca gagicile di Easy Riders si macar alea mai arata cate ceva.

Mie personal imi mult chooperele si m-am cam plictisit sa silabisesc din Bikers News , In The Wind , etc.M-asi bucura ca citesc dintr-o revista romaneasca.

Succes!

Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu imi plac chopperele si nu ascund asta...

modalitati de a choppari motoare poate ca vor fi publicate de MotoLife pentru asta ... tre' un pic de documentare (se va face)

chiar e o idee. (10x axa)

drive teste... e dificil, mai ales ca majoritatea importatorilor vor sa promoveze mai ales modele street...

cat despre proprietari... hai sa fim seriosi

nu sunt multi cei care si-ar da motocicleta pt test... nu?

 

eu vorbeam de prezentari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da'ce sa-i faca mai tata? Ca doar nu o dai la maritat. Oricum, un meserias in ale motociclismului se prinde repede de ce poate un motor. Ca doar nu s-or duce pina Timisoara si inapoi. Si nu vorbim de burn-out sau wheelie ca doar e chopper si nu e facuta pentru asa ceva. Asa ca degeaba tot cereti drive-teste daca nu colaborati. Ca la urma urmei tot pentru noi sunt facute nu pentru automobilisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le spuneam colegilor in ale motociclismului ca daca nu pun umarul de unde sa primeasca drive-test. Cit despre datul motorului fi sigur ca mai degraba vorba cu sotia decit motorul. Dar vad ca nimeni nu cere drive-teste la sotii :( ci la motoare deci trebuie sa ne mobilizam putin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu o sugestie , sper eu "on topic".

Chooperele reprezinta mai mult decat motocicleta in sine , reprezinta o categorie aparte de oameni , de bikeri , adica simbolizeaza o atitudine fata de societate si fata de viata.Chooperele sunt calarite de Rebeli.Fiecare chooper il reprezinta pe posesor , sau asa ar trebui.

In vest marile cluburi sunt de choopere (Outlaws , Angels .....).De ce nu luati legatura cu asa un club sau unul mai mic , si scrieti despre ei , sa sfle si bikerul roman cum merg treburile pe la altii si sa se inspire?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt pentru! adica imi dau motorul la un drive test cu placere . zic asta pt ca am tras de el ca de fiare! asa ca un pilot de test nu vad ce ar putea sa-i faca mai mult ! tre' sa mai spun ca am un dnepr chopper homemade ?cred ca se vede asta in poza din avatar, sau daca vretzi amanunte incercati la www.dnepr.at/e/ga_catalin.htm

pot sa dau toate detaliile necesare pentru un eventual repotaj, am construit motorul personal, cu manutza mea !

cosmin aka kerosen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu o sugestie , sper eu "on topic".

Chooperele reprezinta mai mult decat motocicleta in sine , reprezinta o categorie aparte de oameni , de bikeri , adica simbolizeaza o atitudine fata de societate si fata de viata.Chooperele sunt calarite de Rebeli.Fiecare chooper il reprezinta pe posesor , sau asa ar trebui.

In vest marile cluburi sunt de choopere (Outlaws , Angels .....).De ce nu luati legatura cu asa un club sau unul mai mic , si scrieti despre ei , sa sfle si bikerul roman cum merg treburile pe la altii si sa se inspire?

.....Fiecare chooper il reprezinta pe posesor ........

sbsmoto tot respectul pentru ce ai scris

ar fii o tema foarte buna pt un reportaj

sal :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceti si voi 2-3 pagini dedicate numai chopperelor. Puneti acolo choppere romanesti, ca se mai gasesc conumiste facute super, iar daca nu mai gasiti nimic in romania, luati articole din afara, ca acolo sunt gramada. Oricum, ideea e sa cautati pe la noi chopperele si sa le prezentati. Ca in Easy Riders.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PREFERABIL?????

                preferabil ar fii sa apara o revista dedicata chopperelor din tara

                asta chiar ca ar fi preferabil :(

As vrea eu dar traiesc in RO. Nu cred ca in curand voi vedea o revista de choppere romaneasca ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce intrebare e si asta???

normal ca o sa o cumpere toti chopperisti si motociclisti....iubitorii motoarelor

ca sigur no so cumpere un nea gheorghe manelistu

:) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragasaniu are dreptate mai Roby! Oricum nobil gandul tau cu revista pr choppere.

In Italia exista BikersLife,revista destul de tanara( 1990),dar care s-a axat pe tema "choppere-custom" iar celelate tipuri de moto sunt adiacent tratate.

La noi, bine macar ca exista si rezista Motolife,acesta avand tocmai invers profilul,adik se ocupa de moto sport/enduro si de epoca,si fff rar de choppere,pentru ca nu exista o piata de consum pt choppere.

Dintre categoriile de moto,chopperele-custom sunt cele mai scumpe( poate dupa cele oldtimer)si de aceea sunt si putini clienti in Ro.

Asta nu inseamna ca acestia nu se inmultesc,iar unii dintre noi,chiar daca nu avem posibilitati,o revista de gen ne-ar mai imbuna sufletul.

DE ACEEA PROPUN CELOR DE LA MOTO LIFE SA INTRODUCA MAI MULTE DATE( POATE CHIAR O PAGINA PERMANENTA) DESPRE CHOPPERE-CUSTOM.

Eu oricum iau revista,dar daca ar fi ceva articole( poate si un poster din cand in cand)despre choppere si chopperisti,as lua-o mai cu drag.

Inceputul a fost facut,prin prezentarea de customizari de "estice" facute de romani ,astept cu interes si alte articole,chiar despre custom din vest.

 

Blackrider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catre MotoLife:

incercati sa puneti o pagina numai despre choppere. Si acolo vedem noi cum combinam vestul cu estul si cu autohtonele. Am inteles ca deja miscati ceva cu niste interviuri(am aflat ieri, nu spun mai mult sa nu dau surprizele pe fata). Pagina numai pt choppere ar fi ceva bun zic eu. O sa castigati clienti.

Numai bine,

Laurentiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...