Sari la conținut

Accident Dr Taberei


yrkalex
 Share

Postări Recomandate

Pe la ora 16:00 pe str.Valea Argesului o baba cretina cu un Clio a vrut sa parcheze masina de pe banda a doua . Ghinionul a fost ca un baiat cu KTM sa fie pe prima banda , fara sa mai poata face ceva sa o evite.

A fost acrosat cu partea dreapta , moment in care s-a aruncat pe capota ei .

El era ok dar mobra nu prea . Am stat pana a venit cineva cu o duba sa o duca la politie pentru constatare .

MARE GRIJA LA DOBITOCI

post-50304-1260025811_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoreta este ok ...nu are decat plastice plastice scarite si genu sparte...furca si cadrul sunt intacte....

 

ghinionistul este ok .. ce pot sa zic ...mare grija baieti la FEMEILE DE LA VOLAN (mai ales daca poarta ochelari si sunt semi retarde) :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FEMEILE DE LA VOLAN

si tu dai dovada de inteligenta negativa!

sunt zeci de prosti masculi, conducatori de logan, sau alte masini jmechere, cretini care nu se uita in oglinzi, nu semnalizeaza si claxoneaza ca retarzii!

 

in trafic te mai si feresti, nu mergi pe ideea ca boul de langa tine te vede si te fereste! de 5 ori pe secunda sa gandesti asta si sa cauti o iesire din situatie, sau o eviti.

 

bine ca e ok implicatu' :angry:

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tu dai dovada de inteligenta negativa!

sunt zeci de prosti masculi, conducatori de logan, sau alte masini jmechere, cretini care nu se uita in oglinzi, nu semnalizeaza si claxoneaza ca retarzii!

 

in trafic te mai si feresti, nu mergi pe ideea ca boul de langa tine te vede si te fereste! de 5 ori pe secunda sa gandesti asta si sa cauti o iesire din situatie, sau o eviti.

 

bine ca e ok implicatu' :(

 

 

 

1 din ce stiu eu ....nu se trage de volan fara semnal din banda 2 la 3m de locul de parcare , in ideea asta poti sa fi si pilot de avioane ...nu ai sa reusesti sa eviti impactul cand manevra e facuta doar la cativa m in fatza ta

2 mi se pare de-a dreptul criminala miscarea asta! preferam sa fie un tir cu fix 50km/h pe banda 1 (poate asa tanti va regreta cu ADEVARAT manevra facuta) :angry:

Mesaj completat

noroc ca au fost si niste reflexe de pisica...in ultim moment piciorul de pe partea impactului a fost ridicat la nivelul ghidonului permitand plonjarea peste capota ...si nu impactul cu masina care nu era prea placut

Mesaj completat

Pe la ora 16:00 pe str.Valea Argesului o baba cretina cu un Clio a vrut sa parcheze masina de pe banda a doua . Ghinionul a fost ca un baiat cu KTM sa fie pe prima banda , fara sa mai poata face ceva sa o evite.

A fost acrosat cu partea dreapta , moment in care s-a aruncat pe capota ei .

El era ok dar mobra nu prea . Am stat pana a venit cineva cu o duba sa o duca la politie pentru constatare .

MARE GRIJA LA DOBITOCI

 

 

ps vreau si eu pozele de la accident :D ca am vazut ca ati facut mai multe poze :lol:

Editat de CrashTestPilot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 din ce stiu eu ....nu se trage de volan fara semnal din banda 2 la 3m de locul de parcare , in ideea asta poti sa fi si pilot de avioane ...nu ai sa reusesti sa eviti impactul cand manevra e facuta doar la cativa m in fatza ta

2 mi se pare de-a dreptul criminala miscarea asta! preferam sa fie un tir cu fix 50km/h pe banda 1 (poate asa tanti va regreta cu ADEVARAT manevra facuta) :angry:

Mesaj completat

noroc ca au fost si niste reflexe de pisica...in ultim moment piciorul de pe partea impactului a fost ridicat la nivelul ghidonului permitand plonjarea peste capota ...si nu impactul cu masina care nu era prea placut

Mesaj completat

 

 

 

ps vreau si eu pozele de la accident :( ca am vazut ca ati facut mai multe poze :D

Eu iti recomand sa uiti ca masinile sunt dotate din fabricatie cu semnalizatoare, pentru ca 3/4 din posesori au uitat de mult de ele cel putin in Bucuresti, asa ca incearca sa te pozitionezi fie un pic mai in stanga fie un pic mai in dreapta decat masina din fata si uita-te la ce face roata din fata. Si daca mergi pe banda I-a care e ocupata abuziv de masini parcate sub semnul de "Oprirea interzisa" nu miza nici o data pe faptul ca creierul unui sofer ar putea concepe ca o motocicleta incape pe banda aia, asa ca e recomandat sa stai cu degetul pe frana si sa nu ai mai mult de 15-20km/h mai mult decat el cand il iei prin dreapta (asta mai nou nu se numeste depasire ci devansare, dar la motociclisti se poate lasa cu bulire).

In rest iti urez sanatate maxima si bafta pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin zona aia imi fac si eu veacul...

Banda 1 pe Valea Argesului este MOARTEA. Trebuie evitata rularea pe ea cu orice pret. Tocmai din motive precum cel care a provocat accidentul asta. Sunt multi imbecili care fac brusc dreapta de pe banda 2 spre un loc de parcare OBLIC (cea mai nefericita optiune au ales astia pentru crearea de locuri de parcare :( ) si tot atat de multi soferi imbecili care ies cu SPATELE din parcarea OBLICA, brusc, fara sa se asigure, sau fara sa aiba camp vizual suficient pentru asigurare din cauza masinii parcate in dreapta, tot oblic, care ii inchide unghiul si care il obliga pe sofer sa iasa cu poponeata masinii in banda 1 ca sa poata vedea si el ceva....

Astea-s solutiile cu care se mandresc edilii nostri...Niste dobitoci! :angry:

 

Spor la reparatii! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca astept sa iasa pe piata masinile care semnalizeaza singure cand iei de volan...

Spor la reparatii man.

 

Pai astepti degeaba....ca daca iti da semnal in momentul inceperii manevrei de schimbare a directiei tot degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ffff multe accidente le-am evitat....la asta nu am avut ce sa fac...efectiv in dreptul meu la cativa metri a tras de volan violent, mi-a inchis unghiul mult prea mult, a virat si eu cat de mult posibil si franat fatza spate si frana de motor violent dar nu am mai avut ce face decat sa ma pregatesc cu juma de secunde de accident, am ridicat cracul stang care urma sa mi-l prinda intre motor si masina peste aripa fatza si am avut norocul sa imi pregatesc fara nici o problema zborulul peste capota doar ca imi mai trebuiau cativa cm inaltime... partea de sus a pulpei aproape de BUCA :( s-a lovit un pic de marginea capotei si in stilul asta zborul fost putin mai ciudat pt ca m-a intors direct cu fatza spre asfalt la cazatura....am ferit capu sa nu cad direct in el, am cazut in umar apoi cu o figura desprinsa din filmele de brake dance am alunecat cu fatza de asfalt :angry: si de aici doar am vazut cer asfalt , cer asfalt ...si tot asa pana cand m-am trezit cu fatza in sus...de aici pot sa scriu o carte:))

Mesaj completat

app am uitat sa zic ce ma doare,,,mai bine zic ce nu ma doare ....firele de par talpa dreapta....si my precious big cojones

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba. ...starea mea generala o dorea...acum sincer imi e greu sa si duc paharu la gat ... trebuie sa cer si ajutor cuiva sa ma imbat :angry:)

Succes la recuperat medical si lasa si tu alea cu imbatatul mai spre vara ca oricum e intuneric si urat afara de parca ar fi iarna fara zapada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ffff multe accidente le-am evitat....la asta nu am avut ce sa fac...efectiv in dreptul meu la cativa metri a tras de volan violent, mi-a inchis unghiul mult prea mult, a virat si eu cat de mult posibil si franat fatza spate si frana de motor violent dar nu am mai avut ce face decat sa ma pregatesc cu juma de secunde de accident, am ridicat cracul stang care urma sa mi-l prinda intre motor si masina peste aripa fatza si am avut norocul sa imi pregatesc fara nici o problema zborulul peste capota doar ca imi mai trebuiau cativa cm inaltime... partea de sus a pulpei aproape de BUCA :D s-a lovit un pic de marginea capotei si in stilul asta zborul fost putin mai ciudat pt ca m-a intors direct cu fatza spre asfalt la cazatura....am ferit capu sa nu cad direct in el, am cazut in umar apoi cu o figura desprinsa din filmele de brake dance am alunecat cu fatza de asfalt :( si de aici doar am vazut cer asfalt , cer asfalt ...si tot asa pana cand m-am trezit cu fatza in sus...de aici pot sa scriu o carte:))

Mesaj completat

app am uitat sa zic ce ma doare,,,mai bine zic ce nu ma doare ....firele de par talpa dreapta....si my precious big cojones

Recuperare rapidă îți doresc!

Nu prea înțeleg io cum mai aveți timp să vă pregătiți căderea în câteva fracțiuni de secundă, dar poate n-am io reflexele necesare sau sinapsele nu îmi funcționează corect.

Baftă și sănătate! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

babutza e cercetata si are dosar penal :angry: eu in schimb sunt praf....zici ca am fost batut de toti jandarmii de la un meci :(

 

 

Bine ca nu a necesitat internare , inseamna ca nu ai oase rupte . Aveai protectii ?

Ce ciudatentie cu id-ul tau "crashtestpilot" mai bine il schimbi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu a necesitat internare , inseamna ca nu ai oase rupte . Aveai protectii ?

Ce ciudatentie cu id-ul tau "crashtestpilot" mai bine il schimbi

 

 

e super haios:D id-ul ...de protectie da aveam...geaca protectie + casca..

 

 

 

am fost la politie la udriste am primit ordinul de reparatie, am sunat la firma asiguratoare a babei, mi-a zis sa ma prezint la ei la sediu sa fac dosarul de daune si o sa vina zilele urmatoare un constatator de la ei , acum intrebare....ce trebuie sa fac...ala constata o paguba anume si apoi trebuie dusa intr-un service pt deviz de reparatie ....ce ma sfatuiti sa fac? sa o duc intr-un service si apoi sa vina constatatorul de la asigurare acolo? ce trebuie sa vb cu cine sa vb?

 

app mai am si geaca si casca muci ama2 si la politie mi le-a trecut pe ama2 pe ordinul ala

 

per total ce ma sfatuiti sa fac si cu cine sa vb ce? (rog pe cei care au mai patit ,sau cei care cunosc si sunt in cunostiinta de cauza sa raspunda)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...