Sari la conținut

12.12 in pas de.....viscoleala la mare


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Multumim. Mai vedem, deocamdata am fost la "Ice on Bikes"... Repet, dupa experienta Transfagarasan din mai eu m-am mai cumintit un pic cu zapada; dar daca nu abunda, ne vedem acolo :laugh:

post-5978-1260821167_thumb.jpg

Editat de LinX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eroi e cam mult spus, e pacat de intelesul acestui cuvant care a fost folosit mai bine in alte imprejurari de...conflicte armate si nu numai. Aventurieri da, inconstienti nu cred, stiam foarte bine unde mergem si ce conditii vom avea, e drept ca vantul ne-a surprins putin, insa eu, cel putin nu m-am gandit nici-o secunda sa ma intorc si sunt sigur ca nici Cristi sau Florin.

A fost interesant si frumos, in C-ta cand mancam l-am intrebat ceva pe Cristi si anume cati din motociclistii pe care ii cunoastem NU se intorceau asa cum am facut noi. Am gasit atunci repede un singur nume, sunt sigur ca sunt mai multi, insa atunci l-am gasit pe Pompi.

Voie buna.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai hai nici chiar asa

e pacat de cuvantul asta ..eroi...

 

mai apropiat suna dilii, aventurieri, inconstienti

imi pare rau ca i.am aruncat si pe baietii astia in asa nebunie insa era pacat sa nu mai incercam o tura lunga asa de sf de an

si judecand la rece totul iese bine cand se termina ok

 

restul e .....poveste

 

important e sa stii cand sa te opresti si cat poti sa duci

 

 

sa te inhami la un asemenea drum sa-l duci pana la capat pe o asemenea vreme, este o realizare deosebita.

 

pt asa ceva iti trebe niste cojones cat cilindrii de la boxeru tau.

 

din partea mea toata stima si respectu.

 

cand planuiti urmatoarea iesire?? :huh:

Mesaj completat

Bine, as mai adauga ca e aproape la fel de important sa nu fii prea departe de casa cand te hotarasti sa te opresti ;)

 

 

Acum pe bune, ca sa infrunti gerul mi s-a parut ca trebuie sa fii doar bine echipat si n-ar strica nici ca mobra sa te protejeze cat mai bine de vant. Probabil ca la temperaturi mai joase deja vorbim de toale si accesorii mai scumpe, insa 0-grade nu-i sperietoare. In privinta drumului, as prefera in continuare sa fac cale intoarsa cand dau de zapada pe sosea, cel putin cat o sa fiu incaltat cu pneuri de strada. Ce-am facut acum a fost oarecum si in virtutea intertiei si pentru ca vroiam sa ajung cu baietii pana la capat (pana la urma e cam de c.acat sa te intorci din drum). Dar daca frigul venea cu o zi, doua mai devreme si prindeam si niscaiva portiuni cu polei, nu stiu daca mai stateau la fel lucrurile. Si atunci cu siguranta eram doar prosti... nu eroi :laugh: Ma rog, oi fi io mai pensionar asa...

 

 

cum s-a comportat tdm-ul? ce consum ai avut si cate liniute avea apa ? ai pus un carton in radiator?

 

PS raman la parerea ca sunteti eroi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai conservarilor, recunoasteti, voi ati fost cu masina! din prima poza asa reiese. :laugh:

 

 

unde se vede conserva acolo au post portiuni

unde gps s.a logat la satelit pt depasire de 150 KM/h

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...