Sari la conținut

12.12 in pas de.....viscoleala la mare


ianachim
 Share

Postări Recomandate

povestea e de fapt ca am vrut sa mancam la balcik

 

poze cu ruptu in cot in curand

Mesaj completat

Multam' Cristi pentru poze.

 

cu placere faceaam mai multe daca ma ridicam mai repede :laugh:

asteptam si restul de la colegul de paatinaj artistic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da rapid fusesi mon cher, cazusi, te ridicasi, ai tras si de Moby Dick ce pusese stapanire pe mijlocul drumului, ai avut ceva treaba.

 

Cand ne-am oprit povesteai de cazatura de parca era ceva normal, bravo tie ptr stapanirea de sine.

 

De fapt, daca nu ne lauda nimeni..., cu totii am fost la inaltime, ajunsi sanatosi acasa si cu moralul ridicat.

 

La cat mai multe ture d-astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa expresia fetzei lui Bogdan din poza sa va mai intreb daca a fost frig ? :huh:

 

nu man

 

a muscat un pic din cana de ceai sa stoarca saculetul de fructe de padure :laugh:

Mesaj completat

Da rapid fusesi mon cher, cazusi, te ridicasi, ai tras si de Moby Dick ce pusese stapanire pe mijlocul drumului, ai avut ceva treaba.

 

Cand ne-am oprit povesteai de cazatura de parca era ceva normal, bravo tie ptr stapanirea de sine.

 

De fapt, daca nu ne lauda nimeni..., cu totii am fost la inaltime, ajunsi sanatosi acasa si cu moralul ridicat.

 

La cat mai multe ture d-astea.

 

 

am fost rapid de naiba......

noroc cu mosu ala cu caruta de coceni ce mi.a dat 2 cai

da sa ma f... ca nu m.a dus la fetele alea sa le fac o hora :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma vei crede daca iti voi spune ca nu frigul a fost problema(am avut echipament bun) ci vantul! Nu puteai nici-o curba s-o iei ca lumea, eu cel putin am reusit sa iau curba la dreapta fara sa ma inclin, vantul batea din dreapta evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si... acum puteti spune ca ati incheiat sezonul? Sau tot nu va indurati... :laugh:

(nu ma refer la distante scurte in Bucuresti)

 

p.s. Cristi, banuiesc ca stii ca aparatoarea de far nu e omologata pt strada :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si... acum puteti spune ca ati incheiat sezonul? Sau tot nu va indurati... :laugh:

(nu ma refer la distante scurte in Bucuresti)

 

p.s. Cristi, banuiesc ca stii ca aparatoarea de far nu e omologata pt strada :laugh:

 

 

mosu

la cate pietre sunt pe strada in romania

gata sa.ti sara in far

e super omologata de strada

 

mai ales ca farul costa 500 euro

 

so la sosele romanesti protectii enduro

si da bine cand scot moto pe magheru in fata la everest

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa traiti ionachime am plecat spre timisoara mai am siun ciubuc de facut ia uite maistre unde plec

Va deranjez in legatura cu cateva informatii suplimentare referitor la o expeditie.

 

Doresc

sa expediez un colet in greutate de 2-2,5 kg, cu dimensiunile de Lxlxh:

50x30x30 cm din Iasi catre Marea Britanie, oras Portsmouth, 19,

HavelockRoad, Southsea, Hants, PO5 1RU.

 

Interesul meu este sa

fie livrat intr-o zi anumita prin contact telefonic catre persoana

respectiva, nu ma deranjeaza daca trebuie sa-l trimit cu 1-2-3-5 zile

inainte, dar sa am certitudinea ca in ziua dorita coletul este livrat

prin contact direct cu destinatarul. Data dorita este 18 Dec 2009.

 

Astfel,

avand in vedere optiunile site-ului Dvs, nu am reusit sa inteleg daca

aceasta posibilitate exista sau nu prin intermediul companiei. Si nici

sa imi conturez o idee asupra pretului corespunzator serviciului.

 

In speranta ca ma veti ajuta, astept vesti de la Dvs. asa ca camp compas anglia ionachime sa traiesti Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa traiti ionachime am plecat spre timisoara mai am siun ciubuc de facut ia uite maistre unde plec

daca

aceasta posibilitate exista sau nu prin intermediul companiei. Si nici

sa imi conturez o idee asupra pretului corespunzator serviciului.

 

In speranta ca ma veti ajuta, astept vesti de la Dvs. asa ca camp compas anglia ionachime sa traiesti Pompi

 

 

frate ce sa zic

daca bagi isi anglia pe banii clientului

chiar ca a venit mosul la tine

 

noi am avut o comanda aici scurta de litoral.....

si bine ca ne.am intors ca acum uite ce e afara la constanta :laugh:

 

ps. daca e coletuul prea mare si nu intra pe RT da un semn

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristache, asteptam cu totii pozele alea cu "ruptura" de la cot , bine ca e doar atat,calutu cum se prezinta?cred ca experienta si-a spus cuvantul, dar si nebunia a trebuit sa vorbeasca un pic . :laugh: Am vazut ca Phantom era pregatit pentru ce era mai rau cu o armura de toata frumusetea ! Oricun sunt un pic invidios pe voi pentru drumetia asta ,dar caracterul meu de "baba" sa trezit la 6:45 si nu m-a lasat sa ma echipez si sa ajung la Moll.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristache, asteptam cu totii pozele alea cu "ruptura" de la cot , bine ca e doar atat,calutu cum se prezinta?cred ca experienta si-a spus cuvantul, dar si nebunia a trebuit sa vorbeasca un pic . :laugh: Am vazut ca Phantom era pregatit pentru ce era mai rau cu o armura de toata frumusetea ! Oricun sunt un pic invidios pe voi pentru drumetia asta ,dar caracterul meu de "baba" sa trezit la 6:45 si nu m-a lasat sa ma echipez si sa ajung la Moll.

 

nu ai sughitat?

te barfeam la masa si ne gandeam cum ai fi putut sa mergi cu anvelopele alea pe acolo

calu a polizat aparatoarea de cilindru un pic si cea de la toba

dar imaginea era de ...vis...

motorul alergand in fata mea culcat pe mijlocul drumului si eu dupa e

alunecand pe zapada gheata asfat asta ca tot se mirau baietii ca merg in picioare pe zapada

 

pantalon si geaca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine a durat ceva recuperarea... vineri seara am dormit cateva ore asa ca un somn de 14 ore mi-a prins bine azi. Ref. la tura, a fost o experienta mai mult decat interesanta, pe care insa nu ma grabesc sa o repet :laugh:. Nu frigul a fost problema, ci conditiile de pe carosabil. Dar ce mai, am ajuns acasa cu bine si bine dispusi asa c a fost o tura de nota 10, date fiind conditiile cel putin! Din cand in cand parca merge si una de-asta. Ii salut pe colegii de tura, fara care as fi facut sigur cale intoarsa de la Calarsi, unde au inceput sa cada primii fulgi de zapada.

 

Astea fiind zise, luati si pozele mele:

 

http://picasaweb.google.ro/florin.gtr/ConstantaViaOstrov# (1600px)

sau:

post-5978-1260717483_thumb.jpgpost-5978-1260717493_thumb.jpgpost-5978-1260717498_thumb.jpgpost-5978-1260717504_thumb.jpgpost-5978-1260717513_thumb.jpgpost-5978-1260717524_thumb.jpgpost-5978-1260717532_thumb.jpgpost-5978-1260717542_thumb.jpgpost-5978-1260717559_thumb.jpgpost-5978-1260717570_thumb.jpgpost-5978-1260717579_thumb.jpgpost-5978-1260717590_thumb.jpgpost-5978-1260717600_thumb.jpgpost-5978-1260717612_thumb.jpgpost-5978-1260717642_thumb.jpgpost-5978-1260717648_thumb.jpgpost-5978-1260717653_thumb.jpgpost-5978-1260717658_thumb.jpgpost-5978-1260717663_thumb.jpgpost-5978-1260717668_thumb.jpgpost-5978-1260717673_thumb.jpgpost-5978-1260717681_thumb.jpgpost-5978-1260717688_thumb.jpg

 

 

Mesaj completat

Si traseul:

post-5978-1260720326_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai sughitat?

te barfeam la masa si ne gandeam cum ai fi putut sa mergi cu anvelopele alea pe acolo

calu a polizat aparatoarea de cilindru un pic si cea de la toba

dar imaginea era de ...vis...

motorul alergand in fata mea culcat pe mijlocul drumului si eu dupa e

alunecand pe zapada gheata asfat asta ca tot se mirau baietii ca merg in picioare pe zapada

 

pantalon si geaca

 

 

 

Nu am sughitat dar m-am gandit la voi toata ziua ,mai ales dupa ce a postat cineva din CT. si a zis ca vremea e nasoala . Bine ca ati ajuns cu bine ,pacat de costum si de calutz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine a durat ceva recuperarea... vineri seara am dormit cateva ore asa ca un somn de 14 ore mi-a prins bine azi. Ref. la tura, a fost o experienta mai mult decat interesanta, pe care insa nu ma grabesc sa o repet :laugh:. Nu frigul a fost problema, ci conditiile de pe carosabil. Dar ce mai, am ajuns acasa cu bine si bine dispusi asa c a fost o tura de nota 10, date fiind conditiile cel putin! Din cand in cand parca merge si una de-asta. Ii salut pe colegii de tura, fara care as fi facut sigur cale intoarsa de la Calarsi, unde au inceput sa cada primii fulgi de zapada.

 

Astea fiind zise, luati si pozele mele:

 

 

super faine

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachime, tu erai cu S4 pe freza ?!

 

si.... ai vazut ceva ?! ca io amu o luna am venit de prin buzau pana in bucuresti cu un S4 (ce-i drept, noapte, pe ploaie). si cu toate bixenoanele mai aveam putin si imi bagam dejtele in ochi. abureala crunta la interior, mehlem aruncat de zmeii care ma depaseau la exterior... :laugh: nici pana in ziua de azi nu o sa inteleg cum am ajuns intreg acasuca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachime, tu erai cu S4 pe freza ?!

 

si.... ai vazut ceva ?! ca io amu o luna am venit de prin buzau pana in bucuresti cu un S4 (ce-i drept, noapte, pe ploaie). si cu toate bixenoanele mai aveam putin si imi bagam dejtele in ochi. abureala crunta la interior, mehlem aruncat de zmeii care ma depaseau la exterior... :laugh: nici pana in ziua de azi nu o sa inteleg cum am ajuns intreg acasuca.

 

omul cat traieste....se perfectioneaza

 

acel S4 are 2 modificari

 

1. o banda speciala ce se monteaza sub casca ca un cerc si micsoreaza intrarea aerului pe sub barbie si la ceafa

2. un fel de pinlock ....o folie dubla pusa pe viziera ca sa scada fen de aburire inca vreo 60 ron

 

so .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunteti niste eroi. felicitari.

 

 

hai hai nici chiar asa

e pacat de cuvantul asta ..eroi...

 

mai apropiat suna dilii, aventurieri, inconstienti

imi pare rau ca i.am aruncat si pe baietii astia in asa nebunie insa era pacat sa nu mai incercam o tura lunga asa de sf de an

si judecand la rece totul iese bine cand se termina ok

 

restul e .....poveste

 

important e sa stii cand sa te opresti si cat poti sa duci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

important e sa stii cand sa te opresti si cat poti sa duci

Bine, as mai adauga ca e aproape la fel de important sa nu fii prea departe de casa cand te hotarasti sa te opresti :laugh:

 

Acum pe bune, ca sa infrunti gerul mi s-a parut ca trebuie sa fii doar bine echipat si n-ar strica nici ca mobra sa te protejeze cat mai bine de vant. Probabil ca la temperaturi mai joase deja vorbim de toale si accesorii mai scumpe, insa 0-grade nu-i sperietoare. In privinta drumului, as prefera in continuare sa fac cale intoarsa cand dau de zapada pe sosea, cel putin cat o sa fiu incaltat cu pneuri de strada. Ce-am facut acum a fost oarecum si in virtutea intertiei si pentru ca vroiam sa ajung cu baietii pana la capat (pana la urma e cam de c.acat sa te intorci din drum). Dar daca frigul venea cu o zi, doua mai devreme si prindeam si niscaiva portiuni cu polei, nu stiu daca mai stateau la fel lucrurile. Si atunci cu siguranta eram doar prosti... nu eroi :laugh: Ma rog, oi fi io mai pensionar asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, as mai adauga ca e aproape la fel de important sa nu fii prea departe de casa cand te hotarasti sa te opresti :huh:

 

 

Acum pe bune, ca sa infrunti gerul mi s-a parut ca trebuie sa fii doar bine echipat si n-ar strica nici ca mobra sa te protejeze cat mai bine de vant. Probabil ca la temperaturi mai joase deja vorbim de toale si accesorii mai scumpe, insa 0-grade nu-i sperietoare. In privinta drumului, as prefera in continuare sa fac cale intoarsa cand dau de zapada pe sosea, cel putin cat o sa fiu incaltat cu pneuri de strada. Ce-am facut acum a fost oarecum si in virtutea intertiei si pentru ca vroiam sa ajung cu baietii pana la capat (pana la urma e cam de c.acat sa te intorci din drum). Dar daca frigul venea cu o zi, doua mai devreme si prindeam si niscaiva portiuni cu polei, nu stiu daca mai stateau la fel lucrurile. Si atunci cu siguranta eram doar prosti... nu eroi :laugh: Ma rog, oi fi io mai pensionar asa...

Florine se pare ca ti-a prins bine experienta asta pe frig si ninsoare. Asta denota ca esti apt pt. Bike on Ice din febroarie. Ce zici vii si tu?

Oricum super tura ati facut, iar pozele cu mobrele pe faleza sunt extraordinare.

 

Numai bine tuturor :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...