Sari la conținut

Cici balerina


deleted
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Repsol? :birthday:

 

Frumoasa motoreta. :D Mie-mi place cum dau accesorile pe ea. S-o stapanesti sanatos! ;)

 

ar fi o varianta dar e prea comuna, ma gandeam mai de graba la pramac camel.

 

poza de referinta

 

felicitari 1

chiar e cea mai curata si ingrijita mobra din cate stiu.

 

thanks

Editat de Ducati_RIder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

sunt in desfasurare cu un mic proiect la motor de cosmetizare ... schimbare de codita.

Mesaj completat

e vorba de codita de gsxr k4... Toate piesele de care am nevoie sunt pe drum.

Mesaj completat

asa ... si cum spuneam rezultatul aproape final (nevopsit) :

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
asa ... si cum spuneam rezultatul aproape final (nevopsit) :

Ce o imPOPOtzonasi asa dom'le?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Codita de suzeta este mega-ciudata pe SC33. Mai bine mergea de 929/954 ca sa nu strice liniile motoretei.

ApGreid destept de la M3 la BT016. Roata fata e schimbata? BT016 parca nu se fabrica pe 130.

Etrierii de 954 sunt aceeasi ca cei de pe 919/929, de ce i-ai schimbat?

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ups, si inca ceva - semnalele alea de fata sunt de masina, Chiar asa, ce masina? No offence, cred ca sunt oribile. Uite aici o varianta eleganta: http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle...t_prod/25/27240

Poate omu vrea sa fie si vazut, nu numa sa aiba niste semnale acolo sa iasa la numar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Semnalele din link sunt omologate. Se vad excelent ziua.

(Daca vorbim despre vizibilitate, ma intreb daca semnalele de pe codita de suzeta sunt omologate :) daca se vad sau nu.... nu stiu sigur dar pozitia nu le avantajeaza)

Si daca vrei sa scapi de imitatia aia de carbon de pe buson si jug, cauta-ma, poate rezolvam ceva cum am facut aici:

post-14189-1270016054_thumb.jpg

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta faza cu gumele, acum cativa ani gaseam doar gume de rahat pe 130, in sfarsit... Ma bucur ca se gasestie si calitate acum.

Daca ti-ai scos printesa la dat autografe o sa primesti si critici :lol: Ce-am zis de semnale, ca sunt de masina? Nu, sunt de camion :)

Daca vrei sa schimbi siliconul ala care imita carbonul de pe buson cu CFRP veritabil cauta-ma, cred ca dupa atatea detalii merita sa-l schimbi si pe asta. Baba merge la fel de tare si siliconata dar parca e putin tiganie (subiectiv).

Codita de suzeta mai are un dezavantaj, se vad si cabluri si alte accesorii care mai sunt sub sea si e cam urat totusi.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta faza cu gumele, acum cativa ani gaseam doar gume de rahat pe 130, in sfarsit... Ma bucur ca se gasestie si calitate acum.

Daca ti-ai scos printesa la dat autografe o sa primesti si critici :lol: Ce-am zis de semnale, ca sunt de masina? Nu, sunt de camion :)

Daca vrei sa schimbi siliconul ala care imita carbonul de pe buson cu CFRP veritabil cauta-ma, cred ca dupa atatea detalii merita sa-l schimbi si pe asta. Baba merge la fel de tare si siliconata dar parca e putin tiganie (subiectiv).

Codita de suzeta mai are un dezavantaj, se vad si cabluri si alte accesorii care mai sunt sub sea si e cam urat totusi.

 

Apropo de semnale credeam ca spui despre ele ca sunt de masina pt ca am vazut semnale de dacie puse... de aceea am mentionat sursa si ce sunt. Cat despre codita ai dreptate referitor la partea de sub sa, dar pot sa trec cu vederea la 2 relee cat se vad acolo, per total imi place cum a iesit pana la urma dupa tot efortul depus. Despre critici stiu ca vor fi, nu ma indoiesc de acest lucru, dar stii cum e parerile sunt impartite, si fiecare are dreptul de a si-o face cunoscuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ridere, orice critica constructiva este binevenita :lol:

Eu am avut semnale lenticulare pe 900RR si am crapat unul dintre ele. Am inlocuit geamurile la amandoua cu geamuri de la semnale de aripa de Solenza.

Daca tot ii faci ApGreid, schimba-i furca si roata fata - desigur daca mai ai bani de bagat in ea.

post-14189-1270029190_thumb.jpg

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ridere, orice critica constructiva este binevenita :)

Eu am avut semnale lenticulare pe 900RR si am crapat unul dintre ele. Am inlocuit geamurile la amandoua cu geamuri de la semnale de aripa de Solenza.

Daca tot ii faci ApGreid, schimba-i furca si roata fata - desigur daca mai ai bani de bagat in ea.

 

Momentan nu mai umblu la partea fata. Sunt multumit pe moment de cum e. Si sa stii ca tot timpul am tinut cont de criticile constructive. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...