Sari la conținut

Caut Un Low Rider Minim 1100 Cm ?


ElSpa
 Share

Postări Recomandate

Am tot batut site-urile de la noi, nu gasesc ce vreau...

Si ce vreau este:

 

low rider, saua joasa, ghidon drept, motor minim 1100 cm..ideal 1400-1500 cm, minimalist fara accesorii inutile (parca e o manie sa se supraaccesorizeze cruiserele astea).

daca stiti pe cineva care vinde asa ceva, sau stiti un anunt postat undeva va rog scrieti aici.

 

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci pentrulink, am vazut-o

vreau sa evit virago asu dragstar

Care este motivul pentru care tu nu agreezi dragstarul?

Daca nu-ți place asa ceva, iti recomand un Intruder de 1400 customizat in Germania (acolo tre sa-l si cauti), dar si pretul depaseste cei 9.000 de euro pe care stiu ca ii ai disponibili.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre dragstar...sorry lupalb, nu am nimic personal, dar sunt cam multe pe la noi, plus ca daca fac o treaba vreau sa o fac pana la capat deci 1400-1500 cm ;).

Am disponibili in jur de 8000 euro.

 

Am gasit ceva pe la Satu Mare, dar are furca lunga, in rest e exact cum imi doream eu (e poza in atasament). Ma gandesc totusi si la partea practica a lucrurilor, cu furca aia cam imi prind urechile prin Bucuresti.

Intr-adevar prefer intruder de 1400, m-am uitat pe mobile.de....sincer nu am vazut nimic iesit din comun.

 

Am gasit si un Vulcan de 1500, dar absolut stock, in perfecta stare...ce vreau eu sa ii fac:

Sa ii schimb/modific ghidonul, vreau ghidon drept.

Sa ii modific aripa, o vreau mai scurta, sa acopere doar jumatate din suprafata rotii, sa las saua un pic mai jos si alte esapamente.

Sa ii modific suspensiile spate sa o las mai jos, evetual un cauciuc cu un talon mai ingust

 

Stiti pe cineva care s-ar baga intr-o customizare de genul asta...nu cred ca e mare lucru, dar vreau pe cineva care nu mai are alte 10 motociclete in lucru si care sa se ocupe de a mea 1-2 saptamani.

 

Inca o intrebare, ce dimensiune maxima de cauciuc intra pe spate la un Vulcan de 1500 daca stie cineva.

post-575-1148536363_thumb.jpg

Editat de ElSpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate-mi dau eu seama din poze, furca-i originala , jugurile sunt modificate , cred ca daca o sa o vezi de aproape no sa-ti para asa lunga .

 

e si furca lungita, altfel ar sta mult mai jos de la gradele din jug

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incerca sa iei legatura cu cei din clubul vikings de la carei. ei au f multe dinaste si au vandut si in bm un intruder de 1400 customizata asa cum vrei tu. posibil sa mai fie pe la ei. bafta multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spuneai ceva de aripa pe fata taiata (scurta). :crack: Omule parerea mea ca ceva mai enervant nu se exista la un chopper. E de-a dreptul oribil sa mergi pe vreme ploioasa si sa te improaste pana la brau :cheers: . Mai naspa e cand iesi la plimbare dupa ploaie cand esti uscat bine merci si de la genunchi in jos esti varza de parca ai fost cu porcii :)

Mah poate tie iti place dar eu nu ma pot abtine sa nu critic aspectu asta :ok:. Rock hard, ride free!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ete na , trecea vara pe langa tine.

Nu iti trebuiau mai mult de 2 sapt sa faci ce vrei.

Iti luai un Intruder de 1400, amortizoare progressive-shock pe spate, schimbam ghidonul, saua pe ebay. si gata Intruderul modificat, doar ca trebuia sa dispui de bani, plus ca-l modificam cum vroia muschiul dumneavoastra.

Iar daca ai luat chestia aia, presupun ca aveai si bani.

Nu te injuram, chiar eram curios sa vad daca treci de la cebereu la chopper. Se pre ca nu m-am inselat.

Ia uite Intruder low-ridr la 4200 de euroi la nemti. Doar trebuia sa dai search pe mobile sau motoscout, si gaseai destule Intruder modificate.

d8_24.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ete na , trecea vara pe langa tine.

Nu iti trebuiau mai mult de 2 sapt sa faci ce vrei.

Iti luai un Intruder de 1400, amortizoare progressive-shock pe spate, schimbam ghidonul, saua pe ebay. si gata Intruderul modificat, doar ca trebuia sa dispui de bani, plus ca-l modificam cum vroia muschiul dumneavoastra.

Iar daca ai luat chestia aia, presupun ca aveai si bani.

Nu te injuram, chiar eram curios sa vad daca treci de la cebereu la chopper. Se pre ca nu m-am inselat.

Ia uite Intruder low-ridr la 4200 de euroi la nemti. Doar trebuia sa dai search pe mobile sau motoscout, si gaseai destule Intruder modificate.

d8_24.JPG

 

...asta nu are ghidon drept.. : :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu te injuram, chiar eram curios sa vad daca treci de la cebereu la chopper. Se pre ca nu m-am inselat.

 

 

ai dreptate :cheers:

dar oricum de la CBR la Monster e un pas inainte spre chopper :ok:.

 

da-mi te rog un link unde ai gasit intruderul ala...imi place la nebunie, ma mai scotocesc eu de 6000 euro pentru el nu e problema si vand monstru cand o sa pot...

 

eu pe mobile am cautat de mi-a venit rau, sub 8000-9000 euro la ei nu am gasit nimic sa imi placa si ma cam depasea financiar, adica nu prea imi convine sa am 12000 euro bagati intr-o moto.

 

Probabil asta care l-ai pus tu in poza e pe e-bay si e oarecum o mica tzeapa la banii aia, adica nu cred ca e real anuntul...numai jentile si modificarile pentru roata spate fac 4000 euro lejer.

Daca nu gasesc ceva ca lumea pana in toamna imi iau un intruder stoc si ma apuc de el pe timpul iernii.

Editat de ElSpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Domne, am eu ceva daca iti place , KAWSAKI VOYAGER 1300 unicat in Europa, adus din AMERICA, are full injection , bord digital , 6

cilindri in linie, are 120 cp , etc.....

 

 

cum e ala man?pune poze...!!!

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-10736-1149635036_thumb.jpgpost-10736-1149635015_thumb.jpgpost-10736-1149634977_thumb.jpgpost-10736-1149634957_thumb.jpgpost-10736-1149634928_thumb.jpg

Am tot batut site-urile de la noi, nu gasesc ce vreau...

Si ce vreau este:

 

low rider, saua joasa, ghidon drept, motor minim 1100 cm..ideal 1400-1500 cm, minimalist fara accesorii inutile (parca e o manie sa se supraaccesorizeze cruiserele astea).

daca stiti pe cineva care vinde asa ceva, sau stiti un anunt postat undeva va rog scrieti aici.

 

Multumesc anticipat.

Ce zici de asta 1200cc H-D

Editat de madpitbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...