Sari la conținut

Sos. Pipera - Tunari, 23.05.2006


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Axa,

Las-o naibii de vrajeala! Daca stai cu masina pe banda ta de mers nu trebuie sa semnalizezi daca te misti jum' de metru stanbga dreapta in interiorul benzii.

Cand te bagi cu motocicleta pe dreapta sa depasesti masini trebuie sa fii f constient la ce te expui si, daca nu ai loc sa "degajezi" pe acostament, TREBUIE sa te asiguri ca masina din fata ti-a sesizat intentia.

 

Din pacate vad ca va pierdeti din ce in ce mai tare realismul si obiectivitatea. De ce nu puteti accepta ca gresesc si motociclistii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tipic pt. tara asta - relatiile te scot din cel mai imputit rahat. Saracul baiat, saraca Viraga... Bine ca nu a fost mai rau!

 

Da, ar trebuie sa ne facem un discpecerat cum au taximetristii si sa ne napustim in caz de accident.

 

Excelenta idee. cine ar putea sa ofere detalii despre cum se organizeaza un astfel de dispecerat si costuri aferente. sunt gata sa ma implic financiar, nu stii cind ai nevoie Domne fereste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare mie sau pe shtatu' de salarii a lu' nea big_ipaq semneaza cineva al carui nume incepe cu "b" shi se termina cu "i" ca prea e vehement tare ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare mie sau pe shtatu' de salarii a lu' nea big_ipaq semneaza cineva al carui nume incepe cu "b" shi se termina cu "i" ca prea e vehement tare ;)

 

 

Asta e o gluma buna. :lol: Faptul ca postez ceea ce cred, inseamna automat, ca macar cunosc pe acel om, sau cineva din familie sau anturaj? Fara a mai discuta, ca nu ai intrebat parerea mea despre respectiva familie/anturaj. Oricum, in cazul de fata, cu tot respectul, familia respectiva, oricum ar fi ea, nu cred ca are vreo vina. Spre deosebire de multe alte cazuri...

 

Daca iti doresti sa te injur pentru textul de mai sus, n-am sa-ti dau satisfactie, din simplul motiv ca e penibila insinuarea.

Editat de big_ipaq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare mie sau pe shtatu' de salarii a lu' nea big_ipaq semneaza cineva al carui nume incepe cu "b" shi se termina cu "i" ca prea e vehement tare :lol:

 

 

Da,si cred ca e ruda si cu restul soferilor care dau peste motociclisti

 

 

 

 

 

 

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand e accident cu victima nu te duce soferul unde vrea el la clinica particulara ca apoi sa musamalizeze rezultatele.Se anunta 112 si vine ambulanta de asta exista acest serviciu public.

 

Cat despre Politie multa ;) si cu sistemul lor in care se acopera unii pe altii si numai cand le iei numele se intereseaza de viata ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul mod, in care autovehicolul ar putea fi de vina, este sa fi acrosat motocicleta la revenire pe banda de mers dupa o manevra de depasire a motocicletei. Dar aceasta ipoteza pica, pentru ca nimeni nu a spus ca motocicleta ar fi fost depasita de autovehicol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine bine..sa zicem ca motociclistul a gresit! cam toti facem mici greseli in trafik. e normal! nimeni nu merge ca la carte!

 

dar sa zicem ca motociclistul nu era vinovat..sa presupunem ca mergea linistit, sau statea pe lok, etc...si venea pustiul ala si l lua din plin si pe motociclist, si pe o baba de pe trotuar, si pe un alt amarat care venea de pe sens opus cu un moped!

 

 

ce naiba se intampla atunci?

 

aceeasi situatie... cefe groase, bataitza la victime.." de ce draku nu stati acasa"... si pustiul..de fapt iesea ca nu era el in masina.. si un angajat x!

 

NU VEDETI CA ASTIA SUNT MAI PRESUS DECAT LEGEA SI SE PISHA PE TOT?

 

DACA AI BANI...FACI TOT CE VREI..MAI ALES UNDE E MULTA PROSTIE!

 

AR TREBUI SA SE FACA UN S.O.S. MOTO! UNDE SA NE PUNEM NR DE TELEFOANE IN CAZ DE UN ACCIDENT DE GENUL ASTA!

 

DE CE NU O FACE NIMENI? UN LEADER DE MOTOCICLISTI, SAU CHIAR UN CLUB? CINEVA CARE ESTE MEGA CUNOSCUT PRINTRE MOTOCICLISTI?

 

SAU E PREA GREU..SI MAI BINE BLAH BLAH BLAH!?

 

TEL MEU ESTE 0745997832 INCAZ DE ARE CINEVA PROBLEME IN JURUL BUCURESTIULUI! POATE SA MA SUNE 24/24!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce de clisee aici... Ce de reactii care suna a frustrare... Acea familie, stim cu totii ca e o rusine pentru tara asta, dar ce legatura are asta cu un SUV?

 

Oricine conduce un SUV e un burghez imputit? Un innavutit de carton? Un parvenit in societate?

 

Mie nu-mi plac SUV-urile, si probabil ca decizia de cumparare a unuia, poate face ca respectiva persoana sa gandeasca intr-un fel cu care eu unul nu sunt de acord. Poate ca, statistic vorbind, printre cei care cumpara SUV-uri, predomina un anumit gen de oameni. Nu stiu, n-am dovezi, iar statistica care-o facem in minte, empiric fiecare, este doar o limonada cu apa statuta. Nici o legatura cu realitatea.

 

Si acum sa ma intorc la acea familie. Stiti cum se spune, rudele nu ti le faci singur, ti le da Dumnezeu. Cineva spunea pe aici ca ar chiar cunoaste acea familie. Eu nu-i cunosc, decat pe cativa la TV, si mi-as fi dorit sa nu fi deschis televizorul niciodata.

 

Dar de aici, pana la a arunca orice in spatele oricui, doar pentru ca are 20 si ceva de ani, sau pentru ca e fiul cuiva, sau pentru ca intamplator conducea un tip de masina, suna doar a frustrare.

 

Iar asta cu telefonul de SOS, suna a Che Ghevara. Fiecare cu atat cat poate sa gandeasca, fiecare asa cum isi asterne asa doarme.

 

Eu nu impart vina, nu sunt judecator, nici Dumnezeu. Nici nu aspir la nici una din functii. Dar cand vine cineva si incepe sa arunce cu pietre, fara sa se uite la el in curte, mi se pare o atitudine cel putin gresita. Cel putin in cazul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;), cred ca topicul asta e situatia ipotetica prezentata la what if live. Pe Pipera-Tunari este o singura banda pe sens (de la Barbu Vacarescu pana la soseaua de centura), asa ca daca baiatul ala din masina a vrut sa evite ceva a miscat pe banda lui. Mai stiu ca si eu am B-ul de ceva timp si cand se intampla ceva (nu ma refer la gropi ci la tampiti care-ti taie fata) nu ai timp sa te uiti in oglinda ci faci relexiv un gest de ocolire. Si ca a vrut sa-l duca la o clinica nu mi se pare ca vrea sa musamalizeze, poate chiar si el era speriat si vroia sa faca ceva pentru motocilistul pe care-l lovise. Eu asa as fi facut, nu sa musamalizez, pur si simplu sa-l ajut. Si ca era clinica la 20m in fata, poate nu s-a gandit, vroia sa ajute si atat.

Da, deh, auzim de Becali si ne gandim la hoti. Eu personal nu-i inghit pe nici unul dintre ei, un fost oier, un fost bisnitar si ce-or mai fi; dar nu am auzit niciodata ceva rau despre copii lui jiji, voi ati auzit?

S-a intamplat, na, soferul o fi vrut sa evite ceva, nu s-a asigurat l-a lovit, bine ca nu a fost mai rau si ca e ok motociclistul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da oameni buni...nu zik nimik de familia respectiva!

 

eu am spus klar.." SA PRESUPUNEM "

 

cunosc un caz! s a intamplat pe calea victoriei acum 8 ani..

 

un parlamentar care mergea la Hotel Bucuresti.. SUPER BAIAT !

 

a dat peste unu pe trecerea de pietoni...

 

a 2 zii ...trecerea de pietoni nu mai era akolo!

 

pur si simplu! caz incheiat!

 

k...a fost in cazul asta sa zicem ca a fost vina motociclistuluivina motociclistului...!

 

dar daca eram Eu..si mergeam linistit..si dadea peste mine un baiat cu ditamai familia de milionari in spate?

 

CEI MARI SCAPA FRATZILOR...DACA FURI O GAINA, PARNAIE 6 ANI..DACA FURI UN MILIARD EURO...IMPARTZI SI CU G.W.BUSH!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce de clisee aici... Ce de reactii care suna a frustrare... Acea familie, stim cu totii ca e o rusine pentru tara asta, dar ce legatura are asta cu un SUV?

 

Oricine conduce un SUV e un burghez imputit? Un innavutit de carton? Un parvenit in societate?

 

Mie nu-mi plac SUV-urile, si probabil ca decizia de cumparare a unuia, poate face ca respectiva persoana sa gandeasca intr-un fel cu care eu unul nu sunt de acord. Poate ca, statistic vorbind, printre cei care cumpara SUV-uri, predomina un anumit gen de oameni. Nu stiu, n-am dovezi, iar statistica care-o facem in minte, empiric fiecare, este doar o limonada cu apa statuta. Nici o legatura cu realitatea.

 

Si acum sa ma intorc la acea familie. Stiti cum se spune, rudele nu ti le faci singur, ti le da Dumnezeu. Cineva spunea pe aici ca ar chiar cunoaste acea familie. Eu nu-i cunosc, decat pe cativa la TV, si mi-as fi dorit sa nu fi deschis televizorul niciodata.

 

Dar de aici, pana la a arunca orice in spatele oricui, doar pentru ca are 20 si ceva de ani, sau pentru ca e fiul cuiva, sau pentru ca intamplator conducea un tip de masina, suna doar a frustrare.

 

Iar asta cu telefonul de SOS, suna a Che Ghevara. Fiecare cu atat cat poate sa gandeasca, fiecare asa cum isi asterne asa doarme.

 

 

 

Sint convins ca baietii cu SUV-uri sint niste intelectuali de marca.Si se uita ca nu cumva sa striveasca vreo furnica la schimbarea sensului de mers.

Aiurea.Coane aici ai vorbit ca un fecioras jmeker posesor a tata cu buzunarul doldora si cu prea putin respect fata de ceilalti.

Cel din SUV nu se oboseste sa se mai si uite pe unde merge ca oricum nu pateste mare lucru; e ocupat cu vorbitul la telefon, cu muzica de 1000W data la maxim, cu frecat blonda din dotarea scaunului din dreapta....

SI apropo....che guevara ar fi bun in Romania prezentului.Ar mai disparea din jmekerii de carton de care te lovesti pe unde te duci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banda nu are latime fixa tocmai pentru a-ti putea permite sa faci mici manevre. Soferul nu a gresit cu nimic, el a depasit pe dreapta, un vehicol care facea la stanga, pentru ca avea spatiu. Baiatul s-o fi si asigurat in oglinda inainte de a face manevra, dar daca in secunda urmatoare a aparut motociclistul ;) .

Modalitatea cum a abordat familia si politia situatia e problema aici. Familia pt ca asa s-au obisnuit si atat le poate capu, iar politia...vechii lingai comunisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma nu vedeti adevarata problema...

intarzierea aparitiei la locul accidentului a salvarii si politiei..

ca si in accidentul din drumul taberei, ce s-a intamplat seara dupa ora 10, deci strazi libere, si cel de la cosbuc, si in multe alte cazuri, interventia la locul accidentului se face cu intarziere?

dupa zeci de telefoane, de-abia apare dupa 3o min o salvare...

asta in cazul in care sunt victime.. ca daca ai probleme in casa, poti sa suni direct la IML, preventiv.

mergeti regulamentar si accidentele vor fi mai putine, indiferent ce conduceti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact kcuf_di. Bine punctat. Cu toate ca nu inteleg cine si cu ce a gresit, exceptand motociclistul.

 

Din pacate pana cei de aici nu invata bine regulile de circulatie, asemenea faze se vor intampla pe sosele zilnic. Si nici macar nu vor sti ca ei au gresit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma, pustiu are carnet? acum cred ca are!

 

Thomas...daca ai vazut ca iese cu scandal si violentza, cunosti atata lume ..de ce nu ai sunat frate, sa nu adunam cu totii? ma rog...aveai la tine marfa si ti a fost frika..e si normal!

 

ce conteaza ca era vina motociclistului? dupa ce a cazut, mai trebuia si batut? aaaa..acum m am prins.. te batem daca vorbesti!

 

parca, orice accident trebuie declarat la politie..

 

nu mai zik nimik, dar din moment ce politzia a auzit de cine este vorba, si nu au mai venit..E KLAR!

 

 

 

P.S. am vazut o faza super tare...in Aviatie, o femeie face stanga fara sa se asigure ! pooook...a fost vina ei!

 

dar era amarata cu nasul spart, in stare de soc...intrase unu cu ditamai jeepul in ea! vine ala, si trage 2 perechi de palme! ;) POATE SA SI REVINA DIN SOC?>

 

Acum o intrebare de barfa!

 

" daca trec pe rosu chiar in fatza unui politist ce patesc? dar daca in acelasi timp trege CEAFA GRAOSA intr un super jeepan?"

 

va rog..povestiti! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere biq ipaq ar trebui impuscat fara remuscari.

Ai prietene niste posturi de parca esti conservar si ne vrei raul, daca esti AFARA ! ! !

Si eu am avut accidentul in acelasi fel, depasire pe dreapta, pe banda intai, in coloana la stop. In mare a fost cam ca aici si ghici ce, politia mi-a dat mie castig de cauza chiar daca mi-a spus ca nu aveam voie pe acolo, dar a fost mai grava neasigurarea soferului, cui putea sa-i ia carnetu si puteam sa-l dau si in judecata pentru vatamare corporala. Bine ca sunt baiat finut si am vrut doar sa-mi fac motoreta pe asigurarea lui si am trecut cu vederea durerile insuportabile de picior bulit din seara urmatoare. Desigur mi-am luat teapa cu asigurarea de unde mi-am luat cam jumate din cati bani aveam nevoie s-o repar. Asta e cat traiesti inveti.

Oricum in concluzie persoana pe care mentionat-o mai sus merita impuscata pentru acuze grave aduse unui compatriot motociclist intr-o comunitate motociclista. :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@crisluca1985: ai grija ce spui. Poate ma impusca cineva si te baga pe tine la puscarie.

 

Sunt permise afirmatii pe aici de genul celei de mai sus?!? Pe om, il inteleg, e inca un pusti si el... Dar totusi... Puneti pariu ca daca fac o reclamatie la CZCCOA, afirmatiile astea pot crea probleme?

 

Reveniti-va.

Editat de big_ipaq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tu esti un spion ceva, infiltrat pe aici sa ne discreditezi. Eu am un hobby bizar, imi place sa vanez pe cei care ma deranjeaza. Sunt inca la inceput deoarece nu am arma dar visez la ziua cand o sa fac rost de una (paintball) si o sa te caut iar cand te gasesc . . .

 

Oricum mi-a placut treaba cu poate te impusca cineva si ma salta baietii pe mine, ai simtul umorului si esti destul de mare sa intelegi ca unele lucruri nu sunt intotdeauna ceea ce par.

 

E adevarat ca motociclistul a gresit in situatia de fata, deoarece erau amandoi in mers, iar soferul nu avea de ce sa se asigure si nici timpul necesar daca a evitat ceva. Tocmai de asta este si interzis sa depasesti pe dreapta iar cu atat mai mult daca nici nu a iesit de pe banda sa, soferul nu are nici o vina. Si stim toti asta, sa fim seriosi. Treaba la politie este ca ei cand te vad pe tine fucked up, si pe ala cu masina putin atinsa se gandesc uite domne baiatu asta sufera iar ala n-are nici pe dracu, hai macar sa decidem in favoarea lui. Dar aici daca are pile soferul, totul se va termina cu bine, si motociclistul va pleca cu lectia invatata.

 

Sa ne vedem cu bine . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@crisluca1985: ai grija ce spui. Poate ma impusca cineva si te baga pe tine la puscarie.

 

Sunt permise afirmatii pe aici de genul celei de mai sus?!? Pe om, il inteleg, e inca un pusti si el... Dar totusi... Puneti pariu ca daca fac o reclamatie la CZCCOA, afirmatiile astea pot crea probleme?

 

Reveniti-va.

 

 

un user si o parola pot fi "sparte".. suntem departe inca de judecati prin lege pe baza a ceea ce se scrie pe un forum public.

 

cat despre partea ca cineva te impusca cineva si face cristiluca puscarie.. asta e basm!

 

sa ne revenim zic si eu.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tu esti un spion ceva, infiltrat pe aici sa ne discreditezi. Eu am un hobby bizar, imi place sa vanez pe cei care ma deranjeaza. Sunt inca la inceput deoarece nu am arma dar visez la ziua cand o sa fac rost de una (paintball) si o sa te caut iar cand te gasesc . . .

 

Crisluca, eu cred ca presupui prea multe, fara sa gandesti prea mult. Am trecut si eu pe acolo, cand aveam 20 de ani. E o boala specifica noua, in tinerete. Cu timpul mintea se coace si invatam.

 

Ca un sfat prietenesc. O amenintare cu moartea, sau un indemn la uciderea cuiva, fie si in gluma, fie si anonim, este intotdeauna tratat cu foarte multa seriozitate. E ca si o amenintare cu bomba. Nu isi permmite nimeni s-o ignore, ca poate se adevereste...

 

E adevarat ca motociclistul a gresit in situatia de fata, deoarece erau amandoi in mers, iar soferul nu avea de ce sa se asigure si nici timpul necesar daca a evitat ceva. Tocmai de asta este si interzis sa depasesti pe dreapta iar cu atat mai mult daca nici nu a iesit de pe banda sa, soferul nu are nici o vina. Si stim toti asta, sa fim seriosi. Treaba la politie este ca ei cand te vad pe tine fucked up, si pe ala cu masina putin atinsa se gandesc uite domne baiatu asta sufera iar ala n-are nici pe dracu, hai macar sa decidem in favoarea lui. Dar aici daca are pile soferul, totul se va termina cu bine, si motociclistul va pleca cu lectia invatata.

 

Sa ne vedem cu bine . . .

 

Eu cred, ca pe aici, multi se agita, din nimic. Nimeni nu a incercat sa explice cu ce a gresit pustiul ala, cat o fi el de (cuvant urat), cel putin nu pertinent. Cativa au explicat mai sus, ca probabil avea intentii chiar bune, avand in vedere reputatia familiei.

 

Dar de aici incolo, totul a degenerat. Apar comentarii, care cert sunt puse fara a citi contextul, samd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e biqg ipaqg sau cum dracu se scrie useru ala :lol: sunt inca necopt si la varsta mea preacara de 20 de ani din care 7 in puscarie (glumesc) mai debitez astfel de lucruri. Problema ta este ca iei lucrurile prea in serios, tu trebuie sa te lasi vanat sau sa vanezi si tu, nu sa pozezi in victima. Asa ca ce spui, ma lasi sa te vanez? ;) :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un user si o parola pot fi "sparte".. suntem departe inca de judecati prin lege pe baza a ceea ce se scrie pe un forum public.

[...]

 

Crede-ma, nu vrei sa afli ce inseamna o ancheta. Nu am vorbit de condamnare, dar lucrurile astea se trateaza foarte serios. Pana la condamnare, te plimba la politie si procuratura de-ti vine acru. Plus ca sesizarea si banuiala ramane la dosar.

 

Incercati daca nu credeti, pana unul se va supara si va incerca si el.

 

;)

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere biq ipaq ar trebui impuscat fara remuscari.

Ai prietene niste posturi de parca esti conservar si ne vrei raul, daca esti AFARA ! ! !

Si eu am avut accidentul in acelasi fel, depasire pe dreapta, pe banda intai, in coloana la stop. In mare a fost cam ca aici si ghici ce, politia mi-a dat mie castig de cauza chiar daca mi-a spus ca nu aveam voie pe acolo, dar a fost mai grava neasigurarea soferului, cui putea sa-i ia carnetu si puteam sa-l dau si in judecata pentru vatamare corporala. Bine ca sunt baiat finut si am vrut doar sa-mi fac motoreta pe asigurarea lui si am trecut cu vederea durerile insuportabile de picior bulit din seara urmatoare. Desigur mi-am luat teapa cu asigurarea de unde mi-am luat cam jumate din cati bani aveam nevoie s-o repar. Asta e cat traiesti inveti.

Oricum in concluzie persoana pe care mentionat-o mai sus merita impuscata pentru acuze grave aduse unui compatriot motociclist intr-o comunitate motociclista. :lol: ;)

 

Nu are nici o legatura ce ai zis tu aici. era vorba de neasigurare la plecarea de pe loc sau la efectuarea unei manevre, nu o evitare a unui pericol imediat.

Doar ca omul are alta parere decat tine nu trebuie sa il judeci asa. si mai ales sa nu judeci fara sa stii ce a fost acolo.

 

Eu raman la concluzia mea ca a fost greseala motociclistului si ca s-a pus singur in pericol, judecand doar pe baza a ceea ce s-a scris aici .

 

Daca eu il injur pe motociclistul care trece cu 100 (in oras) venind din sens opus, intrand peste linia dubla continua intr-o incercare de a ma sicana , probabil ca si eu trebuie sa fiu impuscat ca am atentat la compatriotul tau. Pt ca asta s-a intamplat ieri, dar nu vad de ce ar trebui sa am ciuda si pe altii doar din cauza unui idiot(cel care m-a sicanat, ca sa se inteleaga).

 

Ce topic distractiv, oamenii il ataca pe big_ipaq doar pt ca 'indrazneste' sa zica ca ar fi motociclistul de vina. dintr-o data a devenit oaie sub acoperire :ok:

Poate ar trebui sa ne amintim care a fost motivul deschiderii acestui topic: accidentul respectiv, nu problemele personale ale oamenilor cu cei care au gipane.

Editat de mst
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uameni buni... nu va mai infierbantati aici degeaba!!!

 

Fiecare are dreptul la o opinie, fiecare are ceva de spus!!!

 

Nu mai cautati vinovatul, pentru ca nici unul dintre voi nu este in masura sa o faca (cel putin legal)! Politia este singurul organ care poate spune asta, si daca nu esti de acord cu ea... judecatorul! Deci, sa faci presupuneri, DA! Sa iti spui opinia, DA! Sa judeci pe cineva?!? Nu stiu... dar poate unii dintre voi aveti calitatea asta!

 

In loc sa ne spunem parerile civilizat (ca d'aia avem forum) ne luam la cearta... pentru?!? Concluziile se trag mult mai usor dar toti vorbim civilizat! Ca d'aia am ajuns in secolul XXI! Ca daca eram in vestul salbatic... se scoteau puscoacele si se rezolva problema instantaneu... cina ramanea in picioare, avea dreptate! Si offtopic: cred ca acolo (in vestul salbatic) era foarte banos sa fi cioclu :lol: )

 

Deci... nu va mai certati... se poate sa discutam si civilizat!

 

Parerea mea in cazul de fata este ca atat politia cat si atitudinea colegului nostru lasa de dorit! Ca indiferent daca erau din aia mai bulgari cu ceafa lata (no offence bulgarilor) sau o simpla fetiscana de 18 ani cu permisu' luat azi dimineata, sau mama unuia dintre noi, greseli se fac! Ca aia cu ceafa lata au un mic avantaj (pe care din contra, eu il vad ca dezavantaj) ca sunt mai mari si se pot impune prin forta... este alta poveste care foooarte usor se poate rezolva in instanta!!!

 

Din ce am citit p'aici, si din cunostintele mele de legislatie rutiera, DACA colegul nostru s-a angajat in depasire pe partea dreapta... a gresit!!! Si eu o fac, cred ca toata lumea o face... dar merg cu ochii cat cepele si cu deshtele pregatite de interventie... desi tre sa recunosc ca evit pe cat posibil sa depasesc pe dreapta... Cel mai des ma bag pe acolo cand masinile stationeaza la semafor!!!

 

Deci, bine ca este bine colegu... sa reflecteze la ce s-a intamplat, si singur (daca e forumist) sa ne zica ce s-a intamplat... dupa care, vom continua, fara a jigni sau a trata de sus pe cineva! Toti suntem uameni, toti avem dreptul la opinie!!!

 

Din fiecare incident/accident postat aici trebuie sa invatam! Eu asa vad rostul acestei rubrici... EDUCATIV!

 

Iar de la acest incident... am sa evit si mai mult acum sa ma bag intre bordura si masinile care circula pe banda 1!!!

 

Bafta, sper ca baiatul sa fie ok si mai temperati-va!!!

 

P.S. - parerea mea!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...