Sari la conținut

TURCIA 2010


ianachim
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gata! l-am ginit... ;)

azi e la rodaj, adica nu s-a dus in Bulgaria. deci ...cine nu s-a dus in Bulgaria? :cheers: ...hai ca-i simplu!

eu - nu m-am dus

deea - nu

iulian - nu

plescoi - nu(?)

mae - nu cred

ianachim - nu

...mai e cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata! l-am ginit... ;)

azi e la rodaj, adica nu s-a dus in Bulgaria. deci ...cine nu s-a dus in Bulgaria? :cheers: ...hai ca-i simplu!

eu - nu m-am dus

deea - nu

iulian - nu

plescoi - nu(?)

mae - nu cred

ianachim - nu

...mai e cineva?

 

Deductii logice, fata desteapta. O fii Mae, care a parasit momentan "the adventure type bike" pentru un BANDIT? Poate a dat Banditul si a trecut la un super bike (desigur BMW).

Dupa cum stiiti, Mae a fost posesorul unui NINJA de 1000 cubic tzanti! O fi trecut la 1200 cm3?

 

Stima,

Dans

 

PS. In Bg am fost doar 2, Manuel si subsemnatul. Am bagat ca Berila si la 17.30 intram in Bucuresti.

Traseu: Buc-A2-Drajna-Calarasi-Silistra-Dobric-Balcic-Cap Kaliacra (mancat diverse cu scoici la ferma-carciuma pe malu' marii)-Vama Veche (arata dezolant dar cu asphalt)-Mangalia-Constanta-Cernavoda-A2-Bucuresti-Dans socrii Corbeanca-Manuel Breaza casa proprie maine Florii ziua finutei Iris si a maica-sii Florica!

Deci peste 700 Km, Manuel 800! Tare de tot, ajungeam la Chanakale sau Constantinopole.

Sa fiiti iubiti, noi suntem antrenati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deductii logice, fata desteapta. O fii Mae, care a parasit momentan "the adventure type bike" pentru un BANDIT? Poate a dat Banditul si a trecut la un super bike (desigur BMW).

Dupa cum stiiti, Mae a fost posesorul unui NINJA de 1000 cubic tzanti! O fi trecut la 1200 cm3?

 

Stima,

Dans

 

PS. In Bg am fost doar 2, Manuel si subsemnatul. Am bagat ca Berila si la 17.30 intram in Bucuresti.

Traseu: Buc-A2-Drajna-Calarasi-Silistra-Dobric-Balcic-Cap Kaliacra (mancat diverse cu scoici la ferma-carciuma pe malu' marii)-Vama Veche (arata dezolant dar cu asphalt)-Mangalia-Constanta-Cernavoda-A2-Bucuresti-Dans socrii Corbeanca-Manuel Breaza casa proprie maine Florii ziua finutei Iris si a maica-sii Florica!

Deci peste 700 Km, Manuel 800! Tare de tot, ajungeam la Chanakale sau Constantinopole.

Sa fiiti iubiti, noi suntem antrenati!

 

* hm, nu e mae, pentru ca nu i se potriveste. votez pe inachim, desi nu merita (a parasit topicul, huoooo!).

 

am amintiri placute de la ferma aia, mi-ai facut pofta (si de scoici!). sa va fie de bine plimbarea!

 

aha! sunteti antrenati ...la ce, mai precis? la iubit? :cheers: nu pot decat sa ma bucur ptr. voi.

 

noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dans + k 1200 r

 

* da, iar ala cu camera foto (coltzul drepata jos) esti tu, jupane.

 

diversiune! (te dezmostenesc! ...ai dat GS-ul, nu se poate!!!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* deci dam de baut in Turcia? ...sau inainte? :cheers:

 

deeeeeeeeeeea! cand facem grataru'?

 

P.S. stie cineva pe unde umbla Iulian? ...lipseste de cateva zile, mne...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IA MAI TERMINATI.VA CU CHESTIA ASTA

AM FOST PANA LA BAVARIA SI AM FACUT SI EU UN TESTDRIVE CU UN K 1200 R

SI ACUM TOTI SARITI

A FOST DOAR UN TEST

CRIA NU DAU NICI UN GSA STAI CALMA

AUZI LA EI ....

IMI SUPARATI..."PRIETENII" INVIDIOSI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma mai merge cineva in turcia ? :)

 

* da, eu

sa vedem cine mai vine cu mine.

cine nu vine cu mine, nu a pierdut nimic. doar ca nu mai are alta sansa ;)

 

P.S. tu ce-ai avut cu vaca?!

Mesaj completat

IA MAI TERMINATI.VA CU CHESTIA ASTA

AM FOST PANA LA BAVARIA SI AM FACUT SI EU UN TESTDRIVE CU UN K 1200 R

SI ACUM TOTI SARITI

A FOST DOAR UN TEST

CRIA NU DAU NICI UN GSA STAI CALMA

AUZI LA EI ....

IMI SUPARATI..."PRIETENII" INVIDIOSI

 

* bine, bey! ...nu te mai dezmostenesc atunci :D

 

si eu m-am programat in aprilie la un testdrive, dar nu la BMW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma mai merge cineva in turcia ? :)

 

de ce ti se pare ca nu mai merge (lumea)? Un K1200R nu este motiv de panica, cu curu' rupt sau nu de K (...sau de turci), marele CONDUCATOR va fi cu noi

sa cucerim Asia Mica de la Stambul la Antalya.

Numai ca nu organizam nimic, ne bazam pe corturile ienicerilor si spahiilor, destule si ieftine. Cat despre belly dance, acesta se va petrece in cortul Valahului cu K verde

pentru ca, cadanele din poveste numai pe el il cred capabil sa calareasca (a se citi cal, moto...). Restul valahilor este de umplutura...mortii din primul val!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Numai ca nu organizam nimic, ne bazam pe corturile ienicerilor si spahiilor, destule si ieftine. Cat despre belly dance, acesta se va petrece in cortul Valahului cu K verde...

 

* ba eu ma bazez pe eunuci (nu ieniceri, nu spahii!).

pana un alta, ia cineva cursuri de ...dans?! sau improvizam la fatza locului. tamburine aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebam si eu ca ati socializat aici de ati facut imposibil pentru orice om intreg la cap sa afle cand plecati. eu plec spre turcia pe la finele lui aprilie cel tarziu inceputul lui mai.de acolo drumurile noastre se despart ca o tai spre gibraltar. daca ati hotarat cand aveti de gand sa parasiti minunata noastra tarisoara aduceti-mi si mie aminte ca mai bine citesc biblia decat 70 de pagini nemoderate. bem o bere , impartim o cadana , adunam corturile impreuna.. alea alea. :)

pe scurt , daca gasiti bunavointa , care este punctul terminus al calatoriei ? antalya , sau izmir sau .. ? si in cat timp ? cati km pe zi ? multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebam si eu ca ati socializat aici de ati facut imposibil pentru orice om intreg la cap sa afle cand plecati. eu plec spre turcia pe la finele lui aprilie cel tarziu inceputul lui mai.de acolo drumurile noastre se despart ca o tai spre gibraltar. daca ati hotarat cand aveti de gand sa parasiti minunata noastra tarisoara aduceti-mi si mie aminte ca mai bine citesc biblia decat 70 de pagini nemoderate. bem o bere , impartim o cadana , adunam corturile impreuna.. alea alea. ;)

pe scurt , daca gasiti bunavointa , care este punctul terminus al calatoriei ? antalya , sau izmir sau .. ? si in cat timp ? cati km pe zi ? multumesc anticipat.

 

* punct terminus: Bucuresti

:D

via Istanbul, unde vom sta ultima zi (sau ultimele 2 zile).

trecem vama prin Canakkale, ne ducem prin Izmir, apoi Marmaris si o taiem in sus spre Istanbul, trecand pe la Pamukale. Cam 350-450 km zilnic. Poate si mai mult, depinde de factori. Multi, daca suntem mai multe motoare si de ambele sexe :)

citeste Biblia, daca vrei, dar sa stii ca nu mergem in cruciada, ci sa ne imprietenim, ..omogenizam, culturalizam, etc.

 

suits you?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da. suna tare bine. in plus nu mi-ar strica niste companie ca la cat am de mers o sa ma salbaticesc complet singur. pot sa merg cu voi pana in izmir sau pana intr-o zona in care am posibilitatea de a lua feribotu spre grecia. o sa mai caut solutii pe net ca nu mi-am facut nici un traseu. si o data estimativa pentru plecare ? pe accuweather zic astia ca incepand din 10-15 aprilie cam toate tarile cu mediterana pe langa ele incep sa treaca constant de 20 de grade pe zi. din mai incepem cu 27-28 grade cam peste tot. daca plecati in iunie , iulie nu prea pot sa vin ca o sa ma topesc de cald prin tarile pe unde trebuie sa ajung eu. time is of the essence cum zice francezu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* muaaaaah! nu pot sa cred ca nici macar prima pagina nu ai citit-o, bey!!!

postul No. 6, pag. 1, zice Coordonatorul asa: plecare pe 1 mai, 5-7 zile (s-a hotarat pana la urma ca vor fi 8, ca tot ne "mananca" plecatul si venitul cate o zi).

 

vor mai fi niste intalniri in luna aprilie, stay tuned!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am citit toate paginile si tot nu am inteles mare lucru :)

Pana la urma cine si-a luat motor?

 

Acum ca veni vorba mi-am adus aminte ca am o hartiuta cu un traseu de postat. Poate ma invrednicesc sa o postez azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa vin la intalniri ca ma mut prin constanta in cateva zile. pai bine. hai ca daca m-ati rugat asa frumos vin si eu. 1 mai sa fie. e batuta in cuie treaba. si rastignita. sunt prezent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere de grup: mutam urmatoarea intalnire pe plaja la Corbu:)

 

Dupa Paste m-am gandit sa o rapesc pe Cria si sa dam o fuga la plaja.

Asa va dezmortiti si voi rotile, ne reimprietenim cu marea si nisipul, o scot si eu pe Fluffy la alergat si ii facem si profilul psihologic lui deadcow :)

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corbu suna fain. nu de alta dar am si cateva parcele pe acolo. ne asezam sa tragem un gratar pe tarlaua mea. am fost weekendu trecut. baruletul de pe plaja era inchis dar poate se deschide pana atunci. pot sa cazez doua cupluri. cred. inca nu stiu. asta daca are chef careva sa mearga un weekend.

iete niste poze de saptamana trecuta.

edit : ia ca fac eu un topic nou sa pun pozele mai mari si sa nu va aiuresc cu drumurile mele.

post-16365-1269776967_thumb.jpg

post-16365-1269777045_thumb.jpg

post-16365-1269777063_thumb.jpg

post-16365-1269777077_thumb.jpg

post-16365-1269777118_thumb.jpg

post-16365-1269777206_thumb.jpg

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* deea, tu poti sa ma rapesti si sa ma duci oriunde stiu ca-mi vrei numai binele.

mare, nisip, un pic de soare si liniste frematatoare e tot ce-mi doresc. Corbu is my middle name!

 

** deadcow, tu nu stii ca toata lumea vrea sa mearga cu mine in Turcia, ...ca n-ai citit topicul. da' de-acuma sa nu mai intrebi "cine merge in Turcia?", ca sar shacalii pe tine si eu nu pot sa fac voodoo decat inainte, ...nu dupa. ;)

nice pictures! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cria mama poti sa mergi in turcia fara prob cu vaca moarta

desi am stabilit gasca ca fiind inchisa

vad ca oameni nu inteleg

....incep sa ma gandesc din ce in ce mai tare sa vad NORDUL.....capullanord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cria mama poti sa mergi in turcia fara prob cu vaca moarta

desi am stabilit gasca ca fiind inchisa

vad ca oameni nu inteleg

....incep sa ma gandesc din ce in ce mai tare sa vad NORDUL.....capullanord

 

* bre, uneori nu stiu, dar nu te exprimi prea bine :)

fii si tu concis, concret si irefutabil. altfel se creeaza confuzii, ambiguitati si incertitudini. not good!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere de grup: mutam urmatoarea intalnire pe plaja la Corbu:)

 

Dupa Paste m-am gandit sa o rapesc pe Cria si sa dam o fuga la plaja.

Asa va dezmortiti si voi rotile, ne reimprietenim cu marea si nisipul, o scot si eu pe Fluffy la alergat si ii facem si profilul psihologic lui deadcow :)

 

Fetelor aveti grija cu... profilul psihologic, cred ca nici macar cel stomatologic nu-i facil. Ganditi-va: e tinerel, are profil cu tatoo si e inconjurat de concurentza

tanara. Si pe deasupra e si artist fotograf!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...