Sari la conținut

Rs 125, Cagiva Mito Sau Ceva Mai Bun


Postări Recomandate

Salut am si eu nishte intrebari despre RS 125 (2006 daca se poate)/Mito 125: care e accerelatia 0-100 (daca nu aveti date cam cu ce o comparati: o masina cu 100cp, 150cp etc), care e viteza maxima, cum e cu pusul benzinei trebuie pus si ulei sau se pune separat in alt rezervor, cat de fiabile sunt (as aprecia nishte exemple concrete nu pareri de genul:astea in 2t nu sunt bune etc)

Alta intrebare: pe RS/Mito simti ca eshti pe motor sau pe scuter aici ma refer la accerelatia pana in 80km/h, se infige bine sau eshti ca intr-o conserva mai bunicica

Credeti ca merita ceva de 250 in 4t, avand in vedere ca nuprea se gasesc pe piata si nici parintii nu sunt deloc incantati, deabia fiind de acord cu 125cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am dat mai multe search-uri dar nu am gasit raspunsuri clare, cu date, majoritatea sunt de genul: accereleaza destul de bine; sunt fiabile daca ai grija de el; cu motoarele in 2t stai mai tot timpul in la mecanic etc. Eu vreau sa aflu nishte informatii mai exacte, eventual nishte exemple pentru a-mi putea forma eu o parere pt ca poate pt unu 0-100 in 12 sec e o valoare f buna care il multumeshte, dar pe mine nu ma satisface. In concluzie as vrea nishte pareri sustinute de exemple, date concrete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rs ia suta in 6 sec cam asa si mito nu stiu...dar io zic sa alegi rs-ul se aude mult mai frumos ca mito si dupa parerea me este si mai puternica daca vrei rs sunama 0724158755 aduc din germania ce model vrei..da pot sa iti aduc si mito:)bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e mare diferenta intre Mito si RS la acceleratie, vit maxima la rs putin modificata ar fi cam 170 km/h. Motoarele de 2t in general sunt mai putin fiabile decat cele in 4t (de ex honda CBR125) dar in nici un caz nu stai cu ele mai mult la mecanic (ce-i drept trebuie sa ai si un pic grija de ele nu sa mergi ca nebunu numai in blana si sa schimbi in 12.000 de ture) dar 2t au performante mult mai bune ca 4t (bineinteles la aceasi cilindree)

Am pus si un filmulet gasit tot aici pe forum cu acceleratia apriliei.... bafta in alegere :cheers:

Aprilia_Rs125_de_la_80kmh_la_170kmh_in_20_dec.avi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

delimitate adica cu 34 cai iau suta in 6-6.5 secunde. vit max la mito undeva intre 160-170 ( asa mi-a spus un dieler). da sunt in 2t, si nu o sa se auda super misto

 

poate sa imi dea cineva o inregistrare sonora cu un rs sau mito forjate putin? ca vreeau sa stiu mai clar cum se aud

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah...am vazut pe toate topicurile ca dak intreaba cineva ceva ziceti sa dea search...da poate omu nu prea stie ce sa caute si vrea si el sa il ajutati...numai fi-ti asa...nu toti stiu sa caute..sau nu au gasit destule informatii...numai fi-ti rai si numai respingeti oamenii..asta nu e un topic chiar asa de inutil...sunt deacord ca sunt multe topicuri inutile ca unu de genu "...sa va vad motoarele"... voi nu credeti am dreptate ?..ar trebui sa ne ajutam intre noi ca fratii :cheers:

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah...am vazut pe toate topicurile ca dak intreaba cineva ceva ziceti sa dea search...da poate omu nu prea stie ce sa caute si vrea si el sa il ajutati...numai fi-ti asa...nu toti stiu sa caute..sau nu au gasit destule informatii...numai fi-ti rai si numai respingeti oamenii..asta nu e un topic chiar asa de inutil...sunt deacord ca sunt multe topicuri inutile ca unu de genu "...sa va vad motoarele"... voi nu credeti am dreptate ?..ar trebui sa ne ajutam intre noi ca fratii :)

Eu cand am zis-o, nu am zis-o cu nici un fel de rautate,! Vroiam sa-l scutesc de vreo persoana care nu avea chef de nimic in momentu respectiv si sa-i raspunda acelasi lucru ,dar intr-un mod mult mai agresiv! m-i s-a intamplat si nu e placut... :ok: :cheers:

Editat de soriyn17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu searchu e aiurea, intr-adevar..

Mi s-a intamplat si mie sa caut si sa nu gasesc ceea ce vruiam (desi stiam sigur ca exista pe forum). Rezultatele cautarii sunt cam aiurea de multe ori.

Asupra unui singur punct imi permit sa comentez.

Un rs/mito de 125 cc (2t), delimitat, e mai performant decat un 250 cc (de 4t).

Daca erai interesat de un 250cc in 2t.. poate ar trebui sa citesti sfaturile celor care au mers cu asa ceva si nu le recomanda pt inceput (pt ca sunt foarte foarte nervoase)

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se comporta bine rs la drum am eu destui km .....si cu vantu nu prea sunt probleme bine acum sa nu fie uraganu katrina:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place mai mult mito . dar uitandu-ma mai atent la rs parca incepe sa imi placa modelul nou.....sunt ambele cam la fel dar obtiunea face diferenta. pacat ca sunt in 2t sii se aud cum se aud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pt raspunsuri. Ce imi puteti spune despre fiabiltate, cam la cati km o duceti la servis(rs sau mito) si cat de grave sunt problemele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine zice o data la 6 mii, dar un service major e la 12 mii. problema des intalnita la mito e cutia de viteze. sunt cazuri in care de multe ori are dificultati in a intra in neutral.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ms pt raspunsuri, dar dupa cum o zice si titlul ce parere aveti de ceva mai mare de 125cc. Normal ca un 600 ar fii super dar, faza mai nashpa e ca parintii deabia ma lasa pe 125cc asha ca aveti vreo sugestie de ceva >125cc dar cu mai putini CP (<55cp).

Eu am vazut un suzuki gs500F ce parere aveti, merita, e bun? Mi-e imi place mai mult cum arata rs125 (2006) dar ma gandesc ca la partea tehnica gs500F e superior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms pt raspunsuri, dar dupa cum o zice si titlul ce parere aveti de ceva mai mare de 125cc. Normal ca un 600 ar fii super dar, faza mai nashpa e ca parintii deabia ma lasa pe 125cc asha ca aveti vreo sugestie de ceva >125cc dar cu mai putini CP (<55cp).

Eu am vazut un suzuki gs500F ce parere aveti, merita, e bun? Mi-e imi place mai mult cum arata rs125 (2006) dar ma gandesc ca la partea tehnica gs500F e superior.

daca vrei mai mare de 125 ,schimba sectiunea ...aici se discuta despre 125cc , nu suntem experti in toate :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ba frate sa mor io daca se poate asa ceva toata lumea ce sa imi iau daca se strica etc...io cand mi-am luat rs nu am intrebat pe nimeni nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...