Sari la conținut

O Noua Provocare


TDM900 vs 990 Adventure  

94 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Iti dau eu o Africa Twin din 2000 cu 16 mii la bord cu 6000 euro....Si stii de ce? ca sa-mi iau un LC8 adventure. Sigur nu are aceeasi fiabilitate dar nu am timp sa o consum.....si vreau un motor pentru mine si nu sa o las la nepoti.....Ei o sa-si ia ce vor.....

 

Unul din cele mai tari raspunsuri . :cheers:

 

Cati km ai sa faci cu un motor care acum il iei la 10 mii sa zicem ca sa ajunga la 50-60 de mii ca sa aiba probleme.Pana atunci mai schimbi vreo 3 si ajungi sa iti iei direct motoare noi.

 

Votat KTM ... f subiectiv :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut Dragos? Motoare pentru copii, nepoti nu mai merta sa cumperi.

Tine taurul de coarne cat mai poti. :ok: :cheers:

 

Aaaaa, chiar si subiectiv sau nu sondajul este 80% cu 20%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna alegere. Si asfalt si teren.

Problema este ca o sa trebuiasca sa investesti in 2 seturi de echipamente. Daca pentru asfalt mai ai, sa vezi la enduro citi bani tebuie.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau eu o Africa Twin din 2000 cu 16 mii la bord cu 6000 euro....Si stii de ce? ca sa-mi iau un LC8 adventure. Sigur nu are aceeasi fiabilitate dar nu am timp sa o consum.....si vreau un motor pentru mine si nu sa o las la nepoti.....Ei o sa-si ia ce vor.....

 

CEL MAI TARE RASPUNS!!!! :cheers:

Mare filozof Adi asta.

 

m-am decis sa imi iau TDM900+DR350, sper sa nu fiu dezamagit

Eu cred ca o sa fii dezamagit de DR :ok: O sa-ti ramana mic f repede. Mai bine mai pui 1000 si cauti o scula de hard enduro ca lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca o sa fii dezamagit de DR :cheers: O sa-ti ramana mic f repede. Mai bine mai pui 1000 si cauti o scula de hard enduro ca lumea.

are dreptatea nea'....

eu l-am luat numai ca sa nu stau pe bara pana imi iau ceva ca lumea

daca poti, fa pasul direct catre una adevarata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si o scula mai de doamne ajuta cam care ar fi? 450exc?

 

Poate sa fie si KTM 400, sau KTM 200 in 2 timpi, sau Yama WR 400/ 426/ 450 sau Husaberg 400/450 ....

Important e sa gasesti una in mintile ei la bani buni.

Sfatul meu e sa-ti iei una de enduro. Insa daca gasesti un crosser bun nu ezita!

 

Eu, daca as avea o motoreta de sosea mi-as lua pentru tzarana un 2 timpi. E putin mai dificil pana te inveti cu ea, insa dupa aia diferenta de kilograme conteaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma am luat un 950 adventure..

 

prima impresie este ca mi s-a skulat parul cand am bagat mana in gaz. puterea este livrata atat de repede incat iti taie suflarea.

cu timpul probabil ca nu mi se va mai parea asa dar asta este prima impresie. am mers nauc toata noaptea.

 

asa arata un om dupa ce s-a dat cu lc8 ;)

post-2419-1149163827_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa o ai sanatos BD ... :bigstar:

cam radicala intoarcerea de la FJR la LC8 ... ;)

 

roata pe 21 si vederea din "autobuz" m-au determinat sa nu renunt la clasa asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatos bre, si fara incidente.

 

1. Cand o uzi? ;)

 

2. Cine s-a ocupat de freza? Am inteles ca aveti un hair-stylist pe-acolo, Kelu Viraj, sau ceva de genu' :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...