Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

Bun venit printre posesorii de Shadow!

Poate n-ar fi lipsit de interes sa ne spui de unde ai achizitionat-o, la ce pret si cati km are la bord! :D

In cealalta problema, personal, nu te pot ajuta cu nimic! :lol:

In rest numai de bine! Atentie la consumabile in primavara care vine!

:crack:

 

Motorul mi l-au adus cei de la motocicleteleasing.ro la 3000 euro 2700 km. Ii recomand pe oameni, sunt seriosi.

 

In legatura cu capatul de maner dreapta astep pe oice binevoitor posesor de VT600 din '97 din Bucuresti care se poate desparti cateva zile de el sau un pont de unde pot sa-l cumpar. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutari la toti posesorii de shadow

nu am mai intrat de mult pe site dar iata ca a venit vremea

am nevoie de ajutor in gasirea(sfaturi, ponturi si tot ce se mai poate :D ) unui crash bar la fata mea (Honda Shadow VT 500 C din 1988 PC08)

daca stie cineva ceva :crack: :crack: :lol:

cu gandul la primavara va salut cu respect

 

 

daca ai modelul (adica o poza sau ceva cote) se face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul mi l-au adus cei de la motocicleteleasing.ro la 3000 euro 2700 km. Ii recomand pe oameni, sunt seriosi.

 

In legatura cu capatul de maner dreapta astep pe oice binevoitor posesor de VT600 din '97 din Bucuresti care se poate desparti cateva zile de el sau un pont de unde pot sa-l cumpar. :crack:

 

2700 km, '97, 3000 euro ?

Omul ala a tinut-o numai in garaj 10 ani? Nu e ceva dubios? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2700 km, '97, 3000 euro ?

Omul ala a tinut-o numai in garaj 10 ani? Nu e ceva dubios? :crack:

 

Initial am zis si eu ca a fost dat inapoi dar, asta e, pretul era bun.Motorul se comporta bine are compresie (asta verificata de un fost proprietar de VT600). Dupa ce am avut si toate actele am vazut ca a apartinut unei tipe care l-a primit la varsta de 18 ani (pe 19 feb 1979 s-a nascut si motorul a fost inscris pe 20 februarie 1997). Alta chestie daca vezi in poze motorul nu are nimic custom pe el(inafara de un capac de filtru de aer) este asa cum a fost scos din fabrica.

Acum eu am luat in calcul si posibilitatea kilometrajului manarit dar daca se comporta bine, arata bine ....

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum eu am luat in calcul si posibilitatea kilometrajului manarit dar daca se comporta bine, arata bine ....

 

... corect, daca merge cum trebuie n-ai ce-i cere..:lol:

S-o "calaresti" sanatos! :crack:

 

Cat despre capacelul de ghidon, de ce nu-ti cumperi de pe Louis? Costa 7,95 Euro perechea.

Capacele

Cod 10039972

 

Catalog

 

--- Mesaj completat în 07 Dec 2007 17:27 -------------
... am gasit un site cu VT-uri de 600 numai una si una :crack:

Colectie VT600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatos! 97? 5 trepte? :crack:

 

Spre rusinea mea nu stiu. Daca ma iau dupa bikez.com am 5 viteze(din 1996 au 5 viteze si asta am si vrut si asa am crezut cand am luat-o). Dar am downloadat recent un manual pentru modelele 1997-2001 si acolo scrie ca au 4 viteze pana in 2001. Nu stiu ce sa mai cred. Personal am mers cu ea cam 100 de metri si maxim in viteza 2. Mai mult a mers un prieten fost posesor de VT600 pentru a vedea daca merita banii. Asta pentru ca de cum am depus actele sa o inmatriculez s-a pus o ploaie care de abia s-a oprit si poate duminica dau o mica tura de cartier si o sa aflu :crack: . Pana atunci polish, si cromare. Capacul de la filtru de aer este in casa, grila de filtru pe perete in garaj asteapta sa o pregatesc pentru cromat.....

 

Philip, merci pentru link-ul la capacele. Le adaug in lista pe care am facut-o pentru louis.

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari

vreau si eu sa pun o poza cu un vt 600 facut frumos

care nu cred ca ar costa mult de facut

mai putin furca alungita

 

 

apropo

 

nu stie nimeni pe la cat ar ajunge o furca alungita>

post-27749-1197066395_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....(din 1996 au 5 viteze si asta am si vrut si asa am crezut cand am luat-o). ......

 

Sigur s-au facut si dupa 96 cu 4 viteze. Cred ca au folosit cutia cu 4 pana au scos modelul din productie. Nu stiu exact care e povestea modelelor astora cu 5 trepte. Oricum, ai timp sa te lamuresti daca ai 4 sau 5. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre capacelul de ghidon, de ce nu-ti cumperi de pe Louis? Costa 7,95 Euro perechea.

Cod 10039972

 

Din pacate nu e ceea ce trebuie. Cred ca alea se pun pe capacele existente deoarece au diametrul interior cat are capadelul meu stanga diametru exterior. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... atunci astea, numai ca sunt 20,95 Euro

LENKERENDEN LSL FLAT CAPS

Cod 10005329

 

Pagina catalog

 

Sa ma uit la ghidon daca am cum sa le pun. Capacelel initiale (cel putin stangul ) nu au suruburi, se pune efectiv pe manson prin presare. Acum 20 euro, cat dau la strungar cat dau la cromat tot pe ecolo ajunge.

 

Philip DT din locatie inseamna Drumul Taberei, ca si eu tot pe acolo stau :crack:

post-26486-1197112884_thumb.jpg

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma uit la ghidon daca am cum sa le pun. Capacelel initiale (cel putin stangul ) nu au suruburi, se pune efectiv pe manson prin presare. Acum 20 euro, cat dau la strungar cat dau la cromat tot pe ecolo ajunge.

 

Da, ale tale sunt prin presare cu un fel de filet parca...

... pai pana la urma daca nu se potriveste niciunul, ia-ti manerele cu totul de pe Louis.

Uite, astea sunt 13,95 Euro.

MOOSGUMMI-GRIFFE (22MM)

Cod 10019512

 

... sau cauta-ti un model preferat in catalog Pagina manere

 

Philip DT din locatie inseamna Drumul Taberei, ca si eu tot pe acolo stau :crack:

... da, Drumul Taberei (mai exact la Raul Doamnei) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari

vreau si eu sa pun o poza cu un vt 600 facut frumos

care nu cred ca ar costa mult de facut

mai putin furca alungita

apropo

 

nu stie nimeni pe la cat ar ajunge o furca alungita>

post-27749-1197066395_thumb.jpg

 

Nu costa mult.... mai uita-te atent: carcasa filtrului de aer schimbata complet, capete cilindri, bloc motor cromat, capace laterale custom, sea custom, aripa spate custom, esapament custom, ghidon custom si ce o mai avea.

 

Furca cred ca nu e asa de scumpa, parca am citi undeva (am tot cautat dar nu-mi aduc aminte unde), ca de fapt este schimbat doar suportul si astfel se schimba unghiul, lucru pe care nimeni nu-l recomanda daca vrei sa ramai cu un cruiser cu care poti merge distante mari.

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Dec 2007 15:33 -------------</small><br/>

Da, ale tale sunt prin presare cu un fel de filet parca...

... pai pana la urma daca nu se potriveste niciunul, ia-ti manerele cu totul de pe Louis.

Uite, astea sunt 13,95 Euro.

MOOSGUMMI-GRIFFE (22MM)

Cod 10019512

 

Cred ca o sa iau altele ca e mai ieftin :lol:

 

 

... da, Drumul Taberei (mai exact la Raul Doamnei) :crack:

 

Vecineeeeeeee............

 

--- Mesaj completat în 08 Dec 2007 17:20 -------------
In legatura cu furca: poate aici gasesti ceva

 

--- Mesaj completat în 08 Dec 2007 17:21 -------------

 

nu stie nimeni pe la cat ar ajunge o furca alungita>

 

 

http://ame-chopper-shop.eshop.t-online.de/...VT%20600%20C%22

 

--- Mesaj completat în 09 Dec 2007 10:59 -------------

Motorul mi l-au adus cei de la motocicleteleasing.ro la 3000 euro 2700 km. Ii recomand pe oameni, sunt seriosi.

 

Nu stiam de ce nu ma credeati, dar mi-a atras atentia un prieten: Motorul are 27000 km, am uitat un 0. :crack:

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari la toti posesorii de shadow

nu am mai intrat de mult pe site dar iata ca a venit vremea

am nevoie de ajutor in gasirea(sfaturi, ponturi si tot ce se mai poate :puke: ) unui crash bar la fata mea (Honda Shadow VT 500 C din 1988 PC08)

daca stie cineva ceva :crack: :lol: :D

cu gandul la primavara va salut cu respect

 

salutare,

si bine ai revenit .. :D

cu engleza (scris) cum stai?

am mai pus eu acest link catre un site in acesta sectiune"honda shadow zone" pe care il recomand tuturor !!!

www.shadowriders.net

este un site din america. cam toate modelele de honda au fost facute si pentru export in america !!!

eu am o Honda Shadow VT700C cu motor model RC19 ...cam batranica (fabricatie 1987) dar sunt super multumit de ea !!! :D

pana acum nu am avut probleme cu ea (Doamnea ajuta-ma nici sa nu am!!! motorul..."toarce", arata OK ,mai mult se aude "demential"....

personal recunosc ca nu ma pricep aproape deloc la motor sau probleme de genul asta dar PRIETENII mei ma ajuta mereu cand am probleme si cand am nevoie (nu dau nume ca cunosc ei... :) ).Orisza va multumeste tuturor !!!

iar cel mai mare sprijin in toata treaba asta cu motoarele l-am avut si il am de la fratele meu !!! :-L

si acum gata ,..pt ca nu vrea ca acest post sa devina o autobiografie :crack:

Despre site ce sa-ti spun ...mie imi place si am gasit si "chestii" interesanta !

Il recomant tuturor !

www.shadowriders.net

salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! :lol:

 

Mai shadowisti... cred ca devin si eu membru curand cu un vt750c. :crack:

 

Te asteptam cu poza utilajului cand intrii in posesia lui! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre rusinea mea nu stiu. Daca ma iau dupa bikez.com am 5 viteze(din 1996 au 5 viteze si asta am si vrut si asa am crezut cand am luat-o). Dar am downloadat recent un manual pentru modelele 1997-2001 si acolo scrie ca au 4 viteze pana in 2001. Nu stiu ce sa mai cred. Personal am mers cu ea cam 100 de metri si maxim in viteza 2. Mai mult a mers un prieten fost posesor de VT600 pentru a vedea daca merita banii. Asta pentru ca de cum am depus actele sa o inmatriculez s-a pus o ploaie care de abia s-a oprit si poate duminica dau o mica tura de cartier si o sa aflu :crack: . Pana atunci polish, si cromare. Capacul de la filtru de aer este in casa, grila de filtru pe perete in garaj asteapta sa o pregatesc pentru cromat.....

 

Philip, merci pentru link-ul la capacele. Le adaug in lista pe care am facut-o pentru louis.

 

SALUT !

SPUNE-MI TE ROG DE UNDE AI DESCARCAT MANUALUL DE SERVICE !!!

CAUT SI EU DE CEVA VREME MANUALUL PT MOTORUL MEU "HONDA VT700C SHADOW motor RC19 AN DE FABRICATIE 1987"-MODELUL FACUT PT. EXPORT U.S.A.

DA-MI TE ROG LINK-UL !

MERCI !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT !

SPUNE-MI TE ROG DE UNDE AI DESCARCAT MANUALUL DE SERVICE !!!

CAUT SI EU DE CEVA VREME MANUALUL PT MOTORUL MEU "HONDA VT700C SHADOW motor RC19 AN DE FABRICATIE 1987"-MODELUL FACUT PT. EXPORT U.S.A.

DA-MI TE ROG LINK-UL !

MERCI !

 

Ai incercat pe http://www.repairmanualclub.com EU am gasit manuale si pe http://www.vt600.net dar nu cred ca e ceea ce vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pare ok, numai ca are destui km (dar nu multi), iar pretul este destul de sus pentru anul ei. Daca o scoti putin sub 4000, este ok....parerea mea :crack:

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

daca iti cauti tu motor in germania,si vorbesti cu cei de la firma respectiva sa ti-l aduca,cred ca iesi ceva mai ieftin....ex:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti cauti tu motor in germania,si vorbesti cu cei de la firma respectiva sa ti-l aduca,cred ca iesi ceva mai ieftin....ex:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

 

Ideea e buna, dar eu vreau sa vad si sa incerc ceea ce cumpar. Pentru ca la foto nu se vad detalii, etc. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e buna, dar eu vreau sa vad si sa incerc ceea ce cumpar. Pentru ca la foto nu se vad detalii, etc. :crack:

 

Apropo de motorul asta pot sa iti confirm ca e o motocicleta buna. Am fost la Targu Mures la baietii aia, care printre altele sunt niste oameni extraordinari, si chiar am studiat motorul asta ceva mai mult timp. Dar asa cum spunea Blackrider, cred ca ideea de a o lua de pe net este mult mai buna si mai convenabila. Asa am luat-o eu. M-am hotarat ce motor vreau dupa care am restrans cautarea pe mobile in functie de criteriile pe care le-am considerat eu importante (km, proprietar, etc), dupa care am ales. Trebuie sa fii atent de la cine o cumperi, (preferabil persoana privata) si la kilometrii.

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...