Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut, pt honda shadow, ma poate ajuta cineva sa-mi spuna unde gasesc protectia de caldura de pe toba? piesa nr 7?

multumesc!

ca prea ai ridicat multe topicuri vechi http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2053587.m570.l1313.TR10.TRC0.A0&_nkw=honda+shadow+heatshield&_sacat=0&_from=R40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Hardcore, da stiu, sunt disperat ca nu gasesc. cautam ceva pe original, iar pe ebay nu stiu exact care se potriveste mobra fiind un ACE de 400cc, din 1998.

O sa vad, poate poate dau de cineva care are una sa se potriveasca.

 

mersi inca o data!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf, nu stiu ca nu ma pricep si motorul este in alta parte. Din ce am mai citit este la fel cu cea de 600, si par la fel tevile in diametru dar nu stiu sigur. Oricim daca protectia e putin mai mare nu e prob, prinderea o modific. Parerea mea. :-) merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu una dar din '98. Sunt din Timisoara.... Nu stiu daca se potriveste,este dintr-o singura bucata.

Editat de Zacopilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ChopperEmo: ajutati-ma va rog , unde gasesc sa cumpar kit lant la vt600 si telescop spate(las lua si second in stare buna :D) :chop1:

Uite poze cu telescopul; detalii gasesti pe PM;

Stima,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da :) asa am cumparato..deci nu stiu cat ajuta sau cat nu ajuta. e prima mea motocicleta deci sunt pe cale de a asimila informatii :P cred ca nici esapamentul nu este stock. am tot cautat vreun inscris pe tobe dar nu stiu ce marca sunt. poate stie cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajuta,crede-ma. S-ar putea sa ai modificata si carburatia,poate jiglere mai mari. Daca ai ocazia sa dai o tura cu o mobra identica,ai vedea diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Are cineva o șa pt. un Shadow VT600 din '92? Ar fi de preferat sa fie din zona Clujului...

 

Salutare! Inca sunt in cautarea unei sei pentru Honda Shadow de 600 din '92...

 

Momentan astept un raspuns din partea lui "satana pe mobra" sau, in cazul in care nu gasesc nimic pana la sfarsitul saptamanii, de la "Zacopilu", dar pana una alta sunt tot fara sa, asa ca va rog, daca aveti vreuna de vanzare in zona Clujului, sa imi dati un semn.

 

O noapte buna tuturor!

 

 

P.S. In cazul in care o sa trebuiasca sa le schimb, are cineva niste arcuri pentru suspensia furcii? Tot din zona Clujului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Vreau si eu sa cumpar capac + suportul de prindere a filtrului de aer pt un shadow din '94 daca are cineva v rog putin ajutor.Multumesc. nu stie nimeni unde pot gasi un capac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un telescop de Shadow VT600; este demontat de pe motorul meu; l-am schimbat crezand ca imbunatatesc suspensia, dar este la fel; urmele de la inelul de reglaj(era pe 1, acum pe 6), sunt ca urmare a reglajului, cum nu am avut cheie speciala si am folosit altceva ;);

Pretul este de 380 lei cu taxe de transport.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut. Caut si eu un capac de la filtru de aer pt un vt600 din 94 + clema de sustinere a filtrului. Stie cineva unde pot gasi? Multumesc

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?index=0&sbk=1&nav=SEARCH&itemId=121133286550. Poate acuma il observi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L am vazut si prima data. Scuze ca nu am raspuns dar care este procedura de a comanda si care sunt taxele? In plus m ar interesa doar capacul nu tot ansamblul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare umbraci :grinbandit: pic si eu cu o intrebare, poate aveti vreunu de vanzare sau stiti vreo alternativa.

Din pricina unui mic incident din trafic petrecut acum un an, in care am fost tamponat "usor" in nr de inmatriculare si eu ca boul nu am cerut rca-ul individului, am constatat ca prostia asta ( cadru secundar ? bascula secundare, what ? ) Riders+Z4.JPG s-a fisurat si a cam cedat.. acuma probabil daca nu gasesc o alternativa mai buna o sa o sudez dar ma gandeam ca ati taiat umbrele si va zace piesa prin balcon/garaj, baie ?

Am gasit piesa si pe ebay dar mi se pare cam complicatiune si decat sa o comand de acolo mai bine ii sudez bratul care s-a rupt..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai spus si tu,am taiat umbra,iar piesa....la gunoi :(. Te-as fi ajutat cu mare placere,dar era doar o bucata de fier. Ar trebuii sa gasesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...