Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

m-am uitat, se tine cont, treaba e ca eu sunt din Oradea :) si ar cam fi o problema ... dar se tine cont oricum de motor ca daca si merge pe cat de bine arata...e ok.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut!

 

Domne, toate bune si frumoase, dar, parca era mai bine la 17 ani cu motoreta si cu 0 griji/probleme etc.

 

Tu ce mai faci?

 

El e...

Nascut in 1835. :))

 

Cossmine, te pup tata. Vino si tu pe la mine intr-o zi, da-te-n pwla mea. :D

 

Saliu!

 

Mu3 Zvastic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit, acum fiind detinatorul Yzf-ului acela albastru din Arad:).

Vreau sa-i cumpar o baterie noua deoarece cea veche nu mai face fata...aveti idee de unde as putea sa iau una buna?

PS:Sunt din Bucuresti

Bucuresti :burnout: voi ati inceput sa iesiti cu motoarele?

 

rurice_2012@yahoo.com id'ul meu :burnout: vb acolo

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit, acum fiind detinatorul Yzf-ului acela albastru din Arad:).Vreau sa-i cumpar o baterie noua deoarece cea veche nu mai face fata...aveti idee de unde as putea sa iau una buna?PS:Sunt din Bucuresti

 

M-ai lasat fara motor :(. Sa te bucuri de el !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ai lasat fara motor :(. Sa te bucuri de el !!

 

Bineinteles ca ma bucur de el. Merge foarte bine si arata superb. Imi doresc motor de 1 an jumate:), ma simt implinit:D.

Am mers azi vreo 2 km cu el. De abia astept sa-mi iau carnetul ca sa pot sa circul si eu ca tot omu'.

Bafta la cumpararea FZ8-ului!:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Scuze, dar sunt nou in domeniu si pe forum :D : cautam si eu un motor de 125cmc (vreau sa dau de A, dar nu ma arunc la ceva mare pentru ca sunt tentat sa testez limitele in orice domeniu :D :bounce: si nu vreau sa ajung amintire :)), si imi ajunge 140km/h, ba chiar e prea mult doar pentru oras) si mi-au ramas ochii la un yzf 125. Vreau sa iau unul la mana a doua ca prim motor (in caz ca o scap sa nu ma doara asa tare, portofelul :bounce: ) si vroiam sa va intreb cam cu cati km sa-l iau maxim? Sau care sunt problemele cele mai intalnite cu motorul acesta? Cand incepi sa bagi bani in el? La ce trebuie sa fiu atent cand cumpar unul? Vreau sa-l folosesc un an prin oras (adica 1000-2000km daca fac cu el e mult spus) si nu vreau ca imediat dupa ce il cumpar sa incep sa bag bani in el.

 

Mersi anticipat,

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, dar sunt nou in domeniu si pe forum :D : cautam si eu un motor de 125cmc (vreau sa dau de A, dar nu ma arunc la ceva mare pentru ca sunt tentat sa testez limitele in orice domeniu :D :bounce: si nu vreau sa ajung amintire :)), si imi ajunge 140km/h, ba chiar e prea mult doar pentru oras) si mi-au ramas ochii la un yzf 125. Vreau sa iau unul la mana a doua ca prim motor (in caz ca o scap sa nu ma doara asa tare, portofelul :bounce: ) si vroiam sa va intreb cam cu cati km sa-l iau maxim? Sau care sunt problemele cele mai intalnite cu motorul acesta? Cand incepi sa bagi bani in el? La ce trebuie sa fiu atent cand cumpar unul? Vreau sa-l folosesc un an prin oras (adica 1000-2000km daca fac cu el e mult spus) si nu vreau ca imediat dupa ce il cumpar sa incep sa bag bani in el.

 

Mersi anticipat,

Vlad

Probleme nu prea are fiind 4 timpi si ne forjat eu zic sa cauti ceva de max 15mii km nu ai ce baga in el la km aia doar in cauciucuri daca nu sunt schimbate in rest nu ai treaba cu ea nu ai ce investitie sa faci de multi bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, dar sunt nou in domeniu si pe forum :D : cautam si eu un motor de 125cmc (vreau sa dau de A, dar nu ma arunc la ceva mare pentru ca sunt tentat sa testez limitele in orice domeniu :D :bounce: si nu vreau sa ajung amintire :)), si imi ajunge 140km/h, ba chiar e prea mult doar pentru oras) si mi-au ramas ochii la un yzf 125. Vreau sa iau unul la mana a doua ca prim motor (in caz ca o scap sa nu ma doara asa tare, portofelul :bounce: ) si vroiam sa va intreb cam cu cati km sa-l iau maxim? Sau care sunt problemele cele mai intalnite cu motorul acesta? Cand incepi sa bagi bani in el? La ce trebuie sa fiu atent cand cumpar unul? Vreau sa-l folosesc un an prin oras (adica 1000-2000km daca fac cu el e mult spus) si nu vreau ca imediat dupa ce il cumpar sa incep sa bag bani in el.

 

Mersi anticipat,

Vlad

Ia macar ceva de 250cc. Nu merita sa iei 125 fiindca da zici ca in oras e suficient dar nu e chiar asa. Eu nu as recomanda R125'ul si stiu ca multi de pe threadul asta or sa imi sara in cap dar ciclistica aia e o mizerie. Daca vrei sa nu te doara buzunarul cand o sa cazi, fiindca o sa cazi candva...ia un super-moto. Sau vezi CBR125, e super fiabil, nu prea ai ce bani sa bagi in el si nu se strica NEVER EVER!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia macar ceva de 250cc. Nu merita sa iei 125 fiindca da zici ca in oras e suficient dar nu e chiar asa. Eu nu as recomanda R125'ul si stiu ca multi de pe threadul asta or sa imi sara in cap dar ciclistica aia e o mizerie. Daca vrei sa nu te doara buzunarul cand o sa cazi, fiindca o sa cazi candva...ia un super-moto. Sau vezi CBR125, e super fiabil, nu prea ai ce bani sa bagi in el si nu se strica NEVER EVER!

cbr sau yzf ca cilindristica e cam la fel desi yzf-u e mai greu si mai mare comparand cu cbr-u care e mic in draci , deci nu te mai supara atat pe yzf ca arata mai bine ca a ta si nici in yzf nu bagi bani si nu se strica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cbr sau yzf ca cilindristica e cam la fel desi yzf-u e mai greu si mai mare comparand cu cbr-u care e mic in draci , deci nu te mai supara atat pe yzf ca arata mai bine ca a ta si nici in yzf nu bagi bani si nu se strica !

sincer nu ma supar ca arata mai bine...arata mai bine si recunosc asta. Nu se strica, dar CBR'ul e bulletproof daca stii ce zic. Ideea e ca oricum pt cineva care isi ia A'ul sa isi ia moto de 125 mi se pare absurd. ca motoare au aceasi putere...plm eu prefer CBR'ul fiindca am mers si cu una si cu alta si e mult mai manevrabil CBR'ul...in fine, tot masina e cea mai buna solutie:))vara nu transpiri, toamna nu te ploua...iarna nu ingheti. Nu tre sa cari echipamentul dupa tine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu ma supar ca arata mai bine...arata mai bine si recunosc asta. Nu se strica, dar CBR'ul e bulletproof daca stii ce zic. Ideea e ca oricum pt cineva care isi ia A'ul sa isi ia moto de 125 mi se pare absurd. ca motoare au aceasi putere...plm eu prefer CBR'ul fiindca am mers si cu una si cu alta si e mult mai manevrabil CBR'ul...in fine, tot masina e cea mai buna solutie:))vara nu transpiri, toamna nu te ploua...iarna nu ingheti. Nu tre sa cari echipamentul dupa tine..

eh fiecare cu ce sa obisnuit sincer daca incepi cu ceva ala il preferi si restul ti se par ciudate si da e absurd daca ai mai mult de 18:) ah si eu prefer motorul peste masina numa in vremea rea nu =)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh fiecare cu ce sa obisnuit sincer daca incepi cu ceva ala il preferi si restul ti se par ciudate si da e absurd daca ai mai mult de 18:) ah si eu prefer motorul peste masina numa in vremea rea nu =)

in Bucuresti cand trebuie sa ajung de la A la B si e foarte aglomerat prefer motorul dar daca chiar ma grabesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh fiecare cu ce sa obisnuit sincer daca incepi cu ceva ala il preferi si restul ti se par ciudate si da e absurd daca ai mai mult de 18:) ah si eu prefer motorul peste masina numa in vremea rea nu =)

 

Vreau sa invat si sa conduc prin oras. Unu de peste 125 (gen 250) ma tenteaza sa-i dau si mai tare in gura... si atata timp cat e primul motor nu vreau sa ma trezesc cu 100+ prin orash fara sa-i simt... la un 125 e mai lenes si nu te lasa sa-i dai asa de mult in gura:) pt plimbari merge:). (plus ca e ceva mai ieftin) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa invat si sa conduc prin oras. Unu de peste 125 (gen 250) ma tenteaza sa-i dau si mai tare in gura... si atata timp cat e primul motor nu vreau sa ma trezesc cu 100+ prin orash fara sa-i simt... la un 125 e mai lenes si nu te lasa sa-i dai asa de mult in gura:) pt plimbari merge:). (plus ca e ceva mai ieftin) :P

parerea mea si a multora ca pentru oras e super dar cand pleci la drum lung gen 500km + o sa iti blestemi zilele, si pentru primu motor e super:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...