Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

As vrea sa stiu si eu cateva informatii elementare despre yzf pentru ca vreau sa achizitionez unul pentru sezonul viitor .As vrea sa stiu consumul ,cum se comporta motorul la drum lung ,uleiul la cati km trebuie schimbat si ce fel de ulei mi-ati recomanda ,daca ati avut probleme cu yzf-ul si care au fost acele probleme ... As vrea sa stiu cat mai multe inainte de a-mi achizitiona motoreta .

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa stiu si eu cateva informatii elementare despre yzf pentru ca vreau sa achizitionez unul pentru sezonul viitor .As vrea sa stiu consumul ,cum se comporta motorul la drum lung ,uleiul la cati km trebuie schimbat si ce fel de ulei mi-ati recomanda ,daca ati avut probleme cu yzf-ul si care au fost acele probleme ... As vrea sa stiu cat mai multe inainte de a-mi achizitiona motoreta .

Multumesc

E o motoreta excelenta. Eu aveam consum sub 3, de exemplu am fost la mare pe autostrada 110-115 am facut 410 km cu 11.28. In oras cu 12 litrii faceam 500 de km. Uleiu se schimba la 3000 de km, poti pune motul 7100 sau si mai bine 300V 10w40.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am schimbat uleiul si in 3500-4000, fara nici o problema depinde de felul cum mergi..am folosit 300v 10w40 full sintetic (am avut motorul de nou ) am facut 13mii cu el, am plecat drumuri si de 600km mers cu opriri de maxim 10 min odata la 150 , 200km, te poti baza pe ea nu te lasa niciodata , nu am avut nici o problema cu ea niciodata xD, o recomand :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu am iesit pana pe 19-20...asa ca sa ma invat cu ea ca am permis de pe 29 oct :bigstar: si merg ca o babuta :tomato: dar acum parca s-a racit vremea si imi cam curg mucii în casca :rusinica: . La liceu nu ma duc cu motocicleta,nu prea am incredere s-o las prin curtea liceului.. plus ca as ajunge congelat. Poate la primavara.

 

Asfalt uscat si o iarna scurtaa !

Editat de Al Optulea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat mergi incet, nu ar trebui sa ai probleme. O sa apara peste ceva timp, la oase :D Sunt multi pe aici care au iesit si la minus cateva grade doar sa-si mai faca pofta, eram si inconstienti pe atunci, ce-i drept :)

 

De ce Frana, tu asa faci? =)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...