Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

Salut.Am achizitionat yamaha r125 acum 2 saptamani.In prima saptamana a mers ok dar de 2 zile dupa 10 min se aprinde becul pt temperatura atunci cand merg in oras si se stinge dupa aprox 30 sec.In afara orasului nu se intampla.Puteti sa imi spuneti care ar putea fi cauza?Uleiul este ok si apa de racire este la nivelul ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare baieti, in ultima vreme am ajuns sa invidiez motoretele voastre din ce in ce mai mult, mai ales in ceea ce inseamna consumul. Poate este cineva de pe aici interesat de un schimb, putin, ciudat:

 

/index.php?/topic/698411-vandschimb-vfr-750f-rc36i-92-stare-foarte-buna/

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Stie cineva de unde pot sa imi cumpar carene pt yamaha yzf r125?

 

Poti sa le iei de la reprezentanta Yamaha din Romania: www.motociclete.com.ro

Sau mai este ottoMan care aduce orice fel de piese OEM pentru Yamaha la preturi bune, si are si recomandari bune: /index.php?/topic/686827-piese-oem-yamaha-cele-mai-bune-preturi/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Va salut!

 

Carene aftermarket pentru yamaha yzf r125 are cineva idee de unde pot sa cumpar?

 

 

Poti sa le iei de la reprezentanta Yamaha din Romania: www.motociclete.com.ro

Sau mai este ottoMan care aduce orice fel de piese OEM pentru Yamaha la preturi bune, si are si recomandari bune: /index.php?/topic/686827-piese-oem-yamaha-cele-mai-bune-preturi/

 

 

 

Mersi!

 

 

Poti sa le iei de la reprezentanta Yamaha din Romania: www.motociclete.com.ro

Sau mai este ottoMan care aduce orice fel de piese OEM pentru Yamaha la preturi bune, si are si recomandari bune: /index.php?/topic/686827-piese-oem-yamaha-cele-mai-bune-preturi/

 

 

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut din nou, a venit timpul sa fac schimbul de ulei si filtru, si o sa ii schimb si filtru de aer, ce ulei imi recomandati sa ii bag. Si de care sa fie sintetic , semi sintetic full sintetic( adica 10w50, 10w40 ) as dori sa stiu care este cel mai bun, si niste placute de frana fata, daca stiti ceva firme bune va rog sa imi ziceti!

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Salut. Ce spuneti am sanse sa gasesc un yzf r125 in august 2014 (atunci iau a1) la pretul de 1000euro ? Sa aiba acte de 125 in regula si sa nu aiba probleme tehnice .

Nu. Mai pune macar 500, pentru o motocicleta decenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 5 weeks later...

Salut! Ma puteti ajuta cu 2 probleme?

1. Nu se aprinde stopul atunci cand apas frana fata. De la ce ar putea sa fie?

 

2. De unde as putea cumpara un disc de frana fata, si cam cat costa? Am cautat pe net, dar pentru yzf nu am gasit niciunul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Ma puteti ajuta cu 2 probleme?

1. Nu se aprinde stopul atunci cand apas frana fata. De la ce ar putea sa fie?

 

2. De unde as putea cumpara un disc de frana fata, si cam cat costa? Am cautat pe net, dar pentru yzf nu am gasit niciunul.

Dezmebrez eu yzf si am si discuri de frana de vanzare si in legatura cu frana sunt senzorii, ii am si pe aia. da-mi un telefon 0746503131

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dezmebrez eu yzf si am si discuri de frana de vanzare si in legatura cu frana sunt senzorii, ii am si pe aia. da-mi un telefon 0746503131

Cu senzorul am rezolvat-o, iar discul de frana...deocamdata nu am buget, la primavara. Multumesc oricum.

Editat de Vali151
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut, se vinde Yamaha YZF R125, stare buna, placute de frana si ulei schimbate in urma cu 200km, nu prezinta nicio problema la partea mecanica, se poate conduce cu permis A1. Inspectia tehnica si asigurarea au expirat in luna septembrie si nu pot emite certificatul fiscal.Pentru mai multe informatii nu ezitati sa ma contactacti.

 

Pret:1400 Euro negociabil.

Persoana de contact : George

Numar : 0753451953

Rulaj : 29000 Km

An Fabricatie : 2008

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Salut, eu am Leo Vince SBK GP Style Evo II si sunt foarte multumit de cum toarce. La drum mai lung ii pun silencerul ca altfel ma ia cu dureri de cap :)). Apropo de asta, urmeaza sa trec la ceva mai mare, am un YZF R 125 din 2008 cu 23.000 km. Daca este cineva interesat sa-mi dea un PM .

Editat de soka94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...