Sari la conținut

Incepe Constructia


Klaus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu, n-as pune un motor de japoneza, chiar daca sunt destul de fiabile si cu tehnologie noua, sunt total anti japoneze fie ele in orice forma. Nu sunt cine stie fan simson, dar altceva deocamdata nu pot. Ideal ar fi pentru mine un Dnepr dar n-am prea avut noroc anul asta cu vanzarea simsonului si am ramas cu el.

Daca ar fi sa aleg intre ce motoare mi-ar place sa modific nu s-ar gasii japoneze ci Dnepr, Triumph, Urale, si binenteles o americanca-n V.

Pana atunci o sa ma joc cu ce am.

Bafta.

Dnepr, Triumph, Urale, si binenteles o americanca-n V.

mai pune poze cu ce ai mai facut ,interesant rezervorul

un jessy james ...roman

pune poze sa vedem ce mai creezi

salut :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi e ziua cea mare. Ma duc sa-mi cumpar 7 m. de tzeava. Nu prea am cu ce sa foto la rezervor. Parca nu-mi vine nici mie sa cred ce a iesit din rezervor Ij ... ascutit inspre shea si cocosat pe burta. In fine pana acu sunt multumit.

bafta la modelat cadrul

astept sa vad ce iasa :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Man, daca tot ai bagat atata munca cu smierghelu in tablele alea, macar sa nu te zgarcesti la vopsire. Tot ce e tabla, le iei in rucsac si intri intr-o vopsitorie serioasa, cu cuptor, cu de toate si te tzii de capul alora pana ti le vopsesc, sa scape de tine. A... alta chestie - ca sa iasa suprafatza finutza de tot de tot, precum catifeaua, sa folosesti smirgel nu chiar ultrafin, dar sa fie pe panza, ca sa potzi sa lucrezi in cada, cu apa !!! Cand dai cu smierghelul si cu apa iese super fina suprafatza. Si inca o data, sa nu te joci cu sprayuri sau mai stiu eu ce suflaiuri de 3 lei din targ. Daca tot faci treaba, te duci la vopsitorie cu cuptor, ca aia stiu cel mai bine cu sa faca sa iasa luciul bun. Grund, vopsea, lac, intaritor, e filozofia draq la vospeala, dar pe ei ii omoara pregatirea suprafetzei - tu daca te duci cu ele gata aranjate, cred ca te rezolva. Cu cadrul nu merita sa te cari, la ala merge orice vopseala, cu conditzia sa-l izolezi de tot restul. Iar de cromat gentzile... munca e prea mare fatza de rezultate... Le dai cu negru de sobe si gata.... Vezi motorul cum il sablezi, tot asa, intereseaza-te de atelier care are si instalatzie de suflat nisip, ca altfel nu ai cum sa scotzi mizeria dintre toate aripioarele chiulase si ale cilindrului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos..

totusi nu-i cam mult chit pe aripa si rezervor?

 

aripa ai putea sa o faci relativ usor din fibra de sticla.. si modificarile ulterioare se fac mult mai usor.

 

oricum cred ca o sa iasa ceva intradevar frumos.. abia astept sa te o vad pe strada.

 

p.s. are dreptate moshulik cu vopsitu...stiu eu vre-o 2 vopsitori buni si unu mai prost da eftin.. sau poti sa incerci direct la glasurit... cat poate sa iti ia pe 2 aripi si un rezervor???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am vazut eu pe net multe garaje de customizat folosesc fibra.. costuri mici de productie..si cateva avantaje fata de tabla.. oricum o data vopsit nu iti dai seama din ce material e facuta aripa.

 

eu imi dau seama dc vrei tu sa nu folosesti plasticoase..

 

bafta in continuare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune ce culoare vrei sa le vopsesti si poate te ajut eu!

Si vopseste-le dracu la cuptor, daca nu ai bani te ajut eu, dar da un semn de viata!

Suna-ma la 0723565973 sau da un beep sambata si te sun eu!

Comenzile avansate sunt beton!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place tare mult rezervoru'...un singur gand ma chinuie ....cum o sa faci sa nu se vada naspa tzeava de la cadru , de sub el...faci si tzeava aia dupa arcul de cerc al rezervorului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, n-as pune un motor de japoneza, chiar daca sunt destul de fiabile si cu tehnologie noua, sunt total anti japoneze fie ele in orice forma. Nu sunt cine stie fan simson, dar altceva deocamdata nu pot. Ideal ar fi pentru mine un Dnepr dar n-am prea avut noroc anul asta cu vanzarea simsonului si am ramas cu el.

Daca ar fi sa aleg intre ce motoare mi-ar place sa modific nu s-ar gasii japoneze ci Dnepr, Triumph, Urale, si binenteles o americanca-n V.

Pana atunci o sa ma joc cu ce am.

Bafta.

hello daca vrei un motor mai puternic cu cutie separata am eu unul complet shi cu piese la el este complet shi e o raritate ...este un motor de Sokol 600 poti sati pui beltdrive la el shi sa faci multe chestii ....il dau cu 150 euro ..daca te intereseaza sunama la 0268276644.....shi eu miam taiat iarashi simsonul ..de data asta fac o bomba :()) cit o merge nu stiu ...nici nu conteaza dar va arata ...oarecum...o sa pun nishte poze cu el in sarea in care e acum ...bafta la taieri ....

 

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma bag si eu un pic in seama.De maine(cred) ma apuc si eu de modificat Simsonul unui prieten.Deocamdata nu cred ca ma bag si la cadru.Dar nu se stie inca.Pentru inceput trebuie demontat.Daca nu este nici o suparare as pune si eu poze cu "proiectul".daca nu am sa deschid un topic separat.Numa bine si multa bafta lui Klaus la modificari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...