Sari la conținut

Incepe Constructia


Klaus
 Share

Postări Recomandate

Man,

Nu ca vreau eu sa fiu carcotasul dar desi rezervorul a iesit beton nu crezi ca se termina cam sec in partea de jos? daca mai te chinuiai un pic sa-i rotunjesti si partea de jos puteai sa te tragi de ciorapi cu Jessie James!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Man,

Nu ca vreau eu sa fiu carcotasul dar desi rezervorul a iesit beton nu crezi ca se termina cam sec in partea de jos? daca mai te chinuiai un pic sa-i rotunjesti si partea de jos puteai sa te tragi de ciorapi cu Jessie James!

oricum ii da ceatza...inca o data..imi place rezervorul asta..spor in continuare :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am taiat la flex, dar am tzinut la ochi ochelarii de vedere si am redus posibilitatea vreunei aschii de a ajunge nu e treaba ei. Oricum, m-am invatzat minte din greselile altora ca atunci cand lucrezi cu fiare e mai bine sa gandesti de doua ori inainte de a da cu ciocanul, pentru a evita orice evolutzie nefericita a evenimentelor. Chiar si cand desfaci vreun surub/piulitza intzepenite, te uitzi inainte unde se duce mana dupa ce se desface surubul , altfel pierzi o gramada de timp cu dezinfectare, tifon, etc, plus ca iti scade viteza de lucru dramatic, chiar de la orice taietura banala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah costa 25 de mii in metro/carrefour/piata o pereche de ochelari pt taiat cu flexul. Le gasiti la raionul cu articole pt protectia muncii.

Voua chiar va place sa aveti ochi de sticla?

Atrntie mare la polidisc si la regulile care tre respectate cand il folosesti:

-sensul de taiere (daca scapa taie degete)

-existenta aparatorii la disc (daca se sparge discul sunt mari sanse sa vi se infiga in cap)

-haine stranse pe corp (acum un an am auzit de un tip care taia la flex, a batut vantul, i-a umflat pantalonii de trening care s-au agatat de disc si i-a taiat omului p**a la 27 de ani. cu acelasi tip de pantaloni un vecin s-a trezit cu flexul infipt in picior - si asta e om de 50 ani, care a lucrat cu asa ceva toata viata )

-parul strans (ghici de ce)

-ochelari de protectie (aici deja stiti de ce)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma klaus daca iasa asa ca in poza va fii criminal de tot merita investitia in toba de esapament sigur ,mai aduna bani si toba asa cum este in desen ca merita

respectele mele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am garda la baia de ulei de apx. 10 cm. dar pot lungii furca in 10 minute cu inca 10 cm, adica garda simsonului prin introducerea unor prelungitoare care le am prin infiletare, mie i-mi placee mai mult cu garda mica. Oricum voi pune o protectie la baia de ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am garda la baia de ulei de apx. 10 cm. dar pot lungii furca in 10 minute cu inca 10 cm, adica garda simsonului prin introducerea unor prelungitoare care le am prin infiletare, mie i-mi placee mai mult cu garda mica. Oricum voi pune o protectie la baia de ulei.

ma unde esti acum dami nr de telefon sa vb cu tine

arata superb,normal ca o sa pui protectie la baie nici nu se discuta:)))) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maan, e beton.

Acceptzi sfaturi ?

1. Rotzile... trebe facut ceva, dar nu stiu ce ... Poate doar lustruire, curatzare, nichelare etc - oricum mi-e teama ca ai iesi mai scump decat daca ai lua altele. Pe fatza cel putzin s-ar preta o frana pe disc, pe spate merge lasata asa, doar lustruita.

2. Furca vine foarte frumos, dar prinderea rotzii este cam inexpresiva - Mai adauga doua tije - tzevi de inox, pur artizanal, mai adauga si in partea de jos doua profile de-alea de tabla care sa imite aceeasi forma ca si comenzile avansate - in felul asta simulezi un "springer". Aceleasi "actipilde" cred ca ar merge si pe axul rotzii spate, urmand linia flacarilor desenate din tabla de pe chestia aia dinainte, cutia aia care aduce a radiator la prima vedere.

3. Comenzile - Ar fi bestial sa potzi renuntza la manete - sa ramana ghidonul cat mai chel - in stanga e usor, potzi sa pui ambreiajul pe o comanda de tip rotativ, pe rola, ca acceleratzia. Frana de mana oricum e un "accesoriu". Daca pui frana pe disc in fatza ai putea face pompa de frana sa fie actzionata tot de pedala - mai greu cu dozajul raportului de franare, in fine, astea-s povesti.

4. Gaura aia mare de sub sha trebuie umpluta cu un filtru de aer nichelat, cat mai gras si frumos. Unde ai putea gasi ceva de genul asta la pretz rezonabil ... nu stiu. Ai putea incerca sa pleci de la un sifon de-alea facute din tzeava de inox si sa-l lustruiesti bine bine de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...