Sari la conținut

In Sfarsit...


Bogdan D.
 Share

Postări Recomandate

Si totusi Brus Li il bate pe Van Dam. Iar tata e mai tare ca taica-tau.

 

Sunteti penibili mah!!!!!

;) :bigstar: :cheers: :cheers: si poate ....... ;) ...scuze nu m-am putut abtine... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A plecat Jawaman si a apărut altul

Se pare că sunt anumiți oameni care nu Âştiu să critice civilizat, ci doar folosind cuvinte grele (gunoi, jeg etc)

Păcat, mare păcat

Nici mie nu-mi place chiar tot ce a făcut lebadake dar asta nu înseamnă că trebuie atacat la modul la care a făcut-o bogdanawo :banana: :D :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca GUZZI ala are ceva de BOBER in el inseamana ca si Daciile pe care le aranjeaza cocalarii cu piese de masini straine din tirg au ceva de FERARI in ele. Eu stiu ca tupeul e mare,da sa dai janghina aia de motor drept unul din simbolurile motoarelor (boberul),e cam mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca GUZZI ala are ceva de BOBER in el inseamana ca si Daciile pe care le aranjeaza cocalarii cu piese de masini straine din tirg au ceva de FERARI in ele. Eu stiu ca tupeul e mare,da sa dai janghina aia de motor drept unul din simbolurile motoarelor (boberul),e cam mult.

uffffffffff..........omule........chiar crezi ca ma pasioneaza atat de mult sa inscriu motocicleta mea in vreo categorie???....chiar crezi ca nu pot dormi noaptea din cauza asta?......sincer, decat sa stau si sa-mi bat capul in ce categorie sa o inscriu......mai mult ma pasioneaza sa studiez aspecte si detalii tehnice.....sincer.....chiar NU ma intereseaza din ce categorie face parte.......am spus bobber pentru ca asa mi-au spus si mie altii.........din pacate si din anumite conjucturi nefericite, nici macar nu merg des cu ea.....mai mult m-ar interesa sa-mi fac rost de un garaj, de o locuinta eventual.....nu stiu, si eu sunt destul de artagos, dar, eu m-am legat de detalii tehnice si nu de categorii in care sa inscriu motociclete.......iti spun un singur lucru....NU ma pasioneaza absolut deloc motocicletele ale caror caracteristici au fost modificate dintr-un motiv sau altul, eu sunt un tip care respecta originalul......insa, conjunctura a fost de asa natura incat am intrat eu in posesia acestei "controversate" Moto Guzzi..........tot respectul pentru tine, nu ma lua in nume de rau!

 

A plecat Jawaman si a apărut altul

Se pare că sunt anumiți oameni care nu Âştiu să critice civilizat, ci doar folosind cuvinte grele (gunoi, jeg etc)

Păcat, mare păcat

Nici mie nu-mi place chiar tot ce a făcut lebadake dar asta nu înseamnă că trebuie atacat la modul la care a făcut-o bogdanawo :banana: :D :banana:

in ce mod l-am criticat, omule?.........ce cuvinte am folosit?........pentru toata lumea, retineti acest aspect:Un sut in poponeata e intotdeauna un pas inainte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mosule,tu nu i-ai dat un sut in poponeata,i-ai dat un sut in cap. :banana:

...iar domnia voastra este avocatul dumnealui...........sunt, totusi, curios, de ce ai ales ca avatar soldatul acela SS ..............si, mai mult, de ce conduci un ij (asa scrie in profilul tau)..............nu o lua ca pe o jignire, NU intentionez sa jignesc pe nimeni.........sunt doar curios cum se impaca cele doua simboluri......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

3. saua aia de neam prost este confortabila?.....hm, simson cu sa dubla.......de mult prost gust!

 

 

De ce? Poate vrea sa duca pe cineva in spate!!!

E mai fain un simson de "prost gust" si o gagica buna, decat singur pe un simson "super frumos"!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram avocatul bunului simt,da unii nu stie cei aia. Avataru e treaba mea,Ij nu mai calaresc si daca e sa dezlegam mistere chestia cu AWO din BOGDANAWO aduce a Simson model Awo,deci un posesor frustat de Simson,care face o poza cu un Guzzi si o pune in avatar. Dupa aia vede pe forum un Simson mai reusit ca a lui si face spume de oftica.Probabil ca asta o fi schema.

 

P.S. Daca te gindesti ca iju se trage dintr-un motor german(te las sa spui dumneavoastra care) uite ca ai gasit legatura dintre SS si IJ.

Mint,de fapt e saracia,bat-o vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca ati manjit munca omului aici in loc de felicitari.

 

:banana: Sa te bucuri de ea, nu ma pricep mecanica si ce e sau nu orginal dar arata foarte bine pentru un simson. Sa te bucuri de ea si sa functioneze la fel de bine cum arata. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

fraztilor de azi sunt un om fericit....motoru meu este gata....sau aproape gata...mai sunt cateva retusuri de facut..dar ff mici.....sper sa va placa cum a iesit......

acum o sa fie o mica alergatura cu actele.....trebuie sa schimb certificatu si numerele

 

Chiar daca personal nu agreez modificarile aduse unui Simson si cu toate ca nu-mi place partea de jos a aripii fata si saua (pentru ca e prea patratoasa), va amintesc ca GUSTURILE NU SE DISCUTA.

Motocicleta e lucrata ca la carte (cel putin asa se vede in poze). FELICITARI!

In rest: nu mai comparati o comunista cu o japoneza, pentru ca aceste motociclete fac parte din categorii total diferite. Comunistele nu sunt neaparat motociclete "de buget redus" (pt ca de ex. e mai costisitor sa refaci forma unei aripi de tabla dacat sa lipesti la loc si apoi sa acoperi cu chit niste bucati de plastic) si sunt NET SUPERIOARE unei japoneze de litraj similar si din acelas an de fabricatie (cand spun asta ma gandesc evident la Simson si nu la IJ de exepmlu), asa ca nu are sens sa compari un Simson cu o "Busa".

Va asigur ca nu peste foarte mult timp un Sismson original o sa fie o "piesa" foarte costisitoare pe care n-o sa s-o permita unu cu Yamaha (de exemplu).

Acum trei saptamani am vazut o colectie privata unde alaturi de un Harley Davidson Electra si de un Citroen (1930) statea o JAWA 250 fabricata in aceeas perioada cu Simsonul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multmuesc tuturor pt ca mi-au apreciat munca......... :banana:

pentru bogdanawo......eu nu am vrut sa pastrez simsonu original... :D

 

Chiar daca personal nu agreez modificarile aduse unui Simson si cu toate ca nu-mi place partea de jos a aripii fata si saua (pentru ca e prea patratoasa), va amintesc ca GUSTURILE NU SE DISCUTA.

Motocicleta e lucrata ca la carte (cel putin asa se vede in poze). FELICITARI!

In rest: nu mai comparati o comunista cu o japoneza, pentru ca aceste motociclete fac parte din categorii total diferite. Comunistele nu sunt neaparat motociclete "de buget redus" (pt ca de ex. e mai costisitor sa refaci forma unei aripi de tabla dacat sa lipesti la loc si apoi sa acoperi cu chit niste bucati de plastic) si sunt NET SUPERIOARE unei japoneze de litraj similar si din acelas an de fabricatie (cand spun asta ma gandesc evident la Simson si nu la IJ de exepmlu), asa ca nu are sens sa compari un Simson cu o "Busa".

Va asigur ca nu peste foarte mult timp un Sismson original o sa fie o "piesa" foarte costisitoare pe care n-o sa s-o permita unu cu Yamaha (de exemplu).

Acum trei saptamani am vazut o colectie privata unde alaturi de un Harley Davidson Electra si de un Citroen (1930) statea o JAWA 250 fabricata in aceeas perioada cu Simsonul...

acum sincer....saua nu este asa patratoasa asa cum a iesit in poza.....o sa caut sa fac alta poza.....acum i-am pus si un spatar...ala i-a schimbat ff mult aspectul seii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..hai nu mai fiti ca'' tatele '', una e poza alta e sa vezi pe viu , detaliu in amanunt , incadrarea diferitelor componente , place nu place este a lui si se bucura de ea cum stie mai bine, da-ia nu merge ca nu-i place lui x componenta y ....enjoy your beast! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram avocatul bunului simt,da unii nu stie cei aia. Avataru e treaba mea,Ij nu mai calaresc si daca e sa dezlegam mistere chestia cu AWO din BOGDANAWO aduce a Simson model Awo,deci un posesor frustat de Simson,care face o poza cu un Guzzi si o pune in avatar. Dupa aia vede pe forum un Simson mai reusit ca a lui si face spume de oftica.Probabil ca asta o fi schema.

 

P.S. Daca te gindesti ca iju se trage dintr-un motor german(te las sa spui dumneavoastra care) uite ca ai gasit legatura dintre SS si IJ.

Mint,de fapt e saracia,bat-o vina.

bine!........nu sunt sigur, dar cred ca dkw-ul sta la baza ij-ului........nici ij-urile nu m-au atras prea mult......

 

multmuesc tuturor pt ca mi-au apreciat munca......... :banana:

pentru bogdanawo......eu nu am vrut sa pastrez simsonu original... :D

acum sincer....saua nu este asa patratoasa asa cum a iesit in poza.....o sa caut sa fac alta poza.....acum i-am pus si un spatar...ala i-a schimbat ff mult aspectul seii

okokokokok.........excelent spatarul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...