Sari la conținut

Muzica - Subiect Moto


Postări Recomandate

Cat tupeu ordinar...

Te-a jignit cineva pentru ce asculti? Cum iti permiti sa jignesti tu pe altii? Ai senzatii de superioritate...lay off the booze jerk!

 

Omule scuze daca te-am jignit cu postul ala.In ziua aia probabil ca aveam senzatii de superioritate :angry: Ai dreptate.Ar trebui sa avem grija ce postam indiferent de ce parere avem despre ceva.Ar trebui sa ne expunem ideile intr-un mod elegant nu ofensator cum am facut eu acolo.Nici mie nu-mi place cand cineva se leaga in felul asta de ceva pe care eu pun pretz.Am editat postul daca ajuta...

 

"Pentru baiatul frustrat care crede ca hip-hop-ul este naspa: think before you say stupid shit. Eu ascult orice muzica facuta cu sufletul si cu capul si care nu are ca principal scop vanzarea de albume in numar cat mai mare (de la rap la rock, la jazz, acid-jazz, trip-hop, punk si cate si mai cate). Imi mai place si cate un artist mai deosebit din mainstream, chiar daca este mai .. pop"

 

Baiatu`,frustrarile mele nu te privesc pe tine.Nu ma invata tu pe mine cum sa ascult muzica.Nici macar nu ma cunosti.Era vorba despre tonul uni post de-al meu care era deplasat.Mi-am cerut scuze mai sus pentru ca nu am vrut sa jignesc pe nimeni,dar sa nu incepem sa aberam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:angry:

 

eu ma gandeam la formatia si melodia exacta in care este vorba despre fenomenul asta :). de exemplu cuvintele la ultima care am scris-o in lista (chirs spedding - motor bikin):

 

bodaproste de versuri,dar de melodie de unde fac rost? Ca n-o am :)

 

nu stiam de ce imi place asa de mult :ok:

 

de unde as putea sa iau si eu niste iron maiden? am albumul "dance of death", "somewhere in time", si un the best. as vrea orice in afara de astea 2.

tin minte k aveam eu.Cum sa dau de tine daca gasesc melodiile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca batranii Irons fac inca victime.Probabil ca vor mai face inca si dupa ce nu o sa mai existe.Maiden rulz!!! Eu am toata discografi inclusiv mini-uri si bootleg-uri.Intr-o vreme cand eram maidenar inrait icepusem si o colectie de viniluri originale cu albumele lor.Pacat ca mai am un singur disc din toate.Asta este..ne modernizam...Mp3 and stuff :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule scuze daca te-am jignit cu postul ala.In ziua aia probabil ca aveam senzatii de superioritate :) Ai dreptate.Ar trebui sa avem grija ce postam indiferent de ce parere avem despre ceva.Ar trebui sa ne expunem ideile intr-un mod elegant nu ofensator cum am facut eu acolo.Nici mie nu-mi place cand cineva se leaga in felul asta de ceva pe care eu pun pretz.Am editat postul daca ajuta...

 

"Pentru baiatul frustrat care crede ca hip-hop-ul este naspa: think before you say stupid shit. Eu ascult orice muzica facuta cu sufletul si cu capul si care nu are ca principal scop vanzarea de albume in numar cat mai mare (de la rap la rock, la jazz, acid-jazz, trip-hop, punk si cate si mai cate). Imi mai place si cate un artist mai deosebit din mainstream, chiar daca este mai .. pop"

 

Baiatu`,frustrarile mele nu te privesc pe tine.Nu ma invata tu pe mine cum sa ascult muzica.Nici macar nu ma cunosti.Era vorba despre tonul uni post de-al meu care era deplasat.Mi-am cerut scuze mai sus pentru ca nu am vrut sa jignesc pe nimeni,dar sa nu incepem sa aberam...

 

OK, scuze ca m-am atacat... dar mai am si io momente :angry:

Nu am nimic cu tine, doar ca am vazut postul respectiv si m-am simtit lezat. Nu imi sta in obicei sa postez in baza simtirilor de genul asta, dar am avut o scapare.

 

P.S. Iron Maiden does fucking RULE! :) :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, scuze ca m-am atacat... dar mai am si io momente :angry:

Nu am nimic cu tine, doar ca am vazut postul respectiv si m-am simtit lezat. Nu imi sta in obicei sa postez in baza simtirilor de genul asta, dar am avut o scapare.

 

P.S. Iron Maiden does fucking RULE! :) :ok:

 

:) :)

Off topic:

Asta este.Cateodata ne suparam ca prostii si jignim persoanele din jur cu tot felul de tampenii.Poate ne vedem la o bere candva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :hug:

Off topic:

Asta este.Cateodata ne suparam ca prostii si jignim persoanele din jur cu tot felul de tampenii.Poate ne vedem la o bere candva.

 

Cand vii prin Buc, absolut. :(

Io nu cred ca o sa ajung prea curand prin Timisoara, desi am cativa prieteni si pe-acolo. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca batranii Irons fac inca victime.Probabil ca vor mai face inca si dupa ce nu o sa mai existe.Maiden rulz!!! Eu am toata discografi inclusiv mini-uri si bootleg-uri.Intr-o vreme cand eram maidenar inrait icepusem si o colectie de viniluri originale cu albumele lor.Pacat ca mai am un singur disc din toate.Asta este..ne modernizam...Mp3 and stuff :(

Imi pare rau sa te dezamagesc,dar sunt printre putinii din noua degeneratie care mai asculta iron maiden(eu am avut noroc de niste rockeri super,care m-au educat din punctul asta de vedere,spre deosebire de ceilalti).Si ai idee cum imi poti trimite niste melodii mai faine(ex:"The number of the beast","Judas be my guide"-e cea mai tare melodie,"Fear of the dark","Can I play with madness" si altele-mai aveam cateva care le mai ascultam,dar nu le mai tin minte titlul)?O sa-ti fiu recunoscatoare :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca au fost atatea topicuri despre filme, jocuri, etc, cu motociclete, de ce nu si unul cu muzica in care subiectul principal este asta?

 

incep eu:

metallica - motorbreath

cargo - calare pe motoare

keith urban - blue jeans

chris spedding - motor biking

cine mai stie? :hug:

Metallica -Unforgiven2 , Wherever I may roam

Papa Roach- Last resort

Nirvana - Smells Like Then Spirit

Bon Jovi -save the world

Alice Cooper- Poison

Limp Bizkit- rollin' si Richard Clayderman -Ballade pour Adeline :(

Editat de klin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu e nici un motorist care sa asculte si ceva doom metal sau gothic??

My Dying Bride...

Anathema

Moonspell...

Theatre of Tragedy....

Therion....

Haggard...

Si va atasez ceva..sa vedeti proba de metal melodic.... :hug: :( :P ..nu canta decat vreo 18 omuleti in trupa asta.

Haggard_2004__Eppur_Si_Muove____06._Herr_Mannelig.mp3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa te dezamagesc,dar sunt printre putinii din noua degeneratie care mai asculta iron maiden(eu am avut noroc de niste rockeri super,care m-au educat din punctul asta de vedere,spre deosebire de ceilalti).Si ai idee cum imi poti trimite niste melodii mai faine(ex:"The number of the beast","Judas be my guide"-e cea mai tare melodie,"Fear of the dark","Can I play with madness" si altele-mai aveam cateva care le mai ascultam,dar nu le mai tin minte titlul)?O sa-ti fiu recunoscatoare :crack:

 

Pai vezi si tu cine are MP3-uri pe acolo.Nu am inteles cu ce ma dezamagesti. :crack:

 

Dar nu e nici un motorist care sa asculte si ceva doom metal sau gothic??

My Dying Bride...

Anathema

Moonspell...

Theatre of Tragedy....

Therion....

Haggard...

Si va atasez ceva..sa vedeti proba de metal melodic.... :hug: :( :P ..nu canta decat vreo 18 omuleti in trupa asta.

 

Eu ascult Doom.Numai depinde ce intelegem fiecare prin Doom.Pentru mine Doom sunt Candlemass,Saint Vitus,Cathedral,Troble nici decum ce ai enumerat tu mai sus,mai putin MyDying care sunt soft Doom.Repet,pentru mine.Chiar si primele Black Sabbat sau cum drek se scrie,ca nici o data nu am fost in stare sa retin. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ascult Doom.Numai depinde ce intelegem fiecare prin Doom.Pentru mine Doom sunt Candlemass,Saint Vitus,Cathedral,Troble nici decum ce ai enumerat tu mai sus,mai putin MyDying care sunt soft Doom.Repet,pentru mine.Chiar si primele Black Sabbat sau cum drek se scrie,ca nici o data nu am fost in stare sa retin. :hug:

Io cand am inceput sa ascult despre My Dying Bride....prin 1992 cam erau incadrati pe la genu ala de muzica...asculta As The Flower Withers, The Trash Of Naked Limbs...chiar si Turn Loose The Swans...abia dupa The angel and the dark river au inceput sa cante treburi mai soft.Dar acu...cu ultimile albume, Songs of Darkness Words of Light si A Line Of Deathless Kings au cam inceput sa se intoarca spre vremi mai bune.

Restul trupelor nu mai au treaba cu doom-ul...dar important e ca mai toti motociclistii asculta muzica buna.

Fell the barbarian DACIAN spirit!!!``

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu e nici un motorist care sa asculte si ceva doom metal sau gothic??

My Dying Bride...

Anathema

Moonspell...

Theatre of Tragedy....

Therion....

Haggard...

Si va atasez ceva..sa vedeti proba de metal melodic.... :hug: :( :P ..nu canta decat vreo 18 omuleti in trupa asta.

Therion ascult si eu,de Anathema am auzit dar a ascultat atata sor-mea incat mi-a pierit tot cheful de trupa asta.Dar mai stiu una suuuuuper:After Forever

 

Pai vezi si tu cine are MP3-uri pe acolo.Nu am inteles cu ce ma dezamagesti. :crack:

Chiar si primele Black Sabbat sau cum drek se scrie,ca nici o data nu am fost in stare sa retin. :crack:

Inca mai sunt pici ca mine care asculta Iron Maiden,dar dezamagirea e ca aia sunt pe cale de disparitie.Am observat ca acum sunt la maare moda Tokio Hotel si Green Day.Si unde sa caut oameni cu MP3-uri? :crack:

 

PS:Se scrie Black Sabath

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Reveniti la subiect :burnout:

 

Lake of Tears - The Shadowshires. Nu e tocmai despre moto, da' eu zic ca se potriveste.

Revin la subiect:"Children of the night"-Whitesnake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu unu ascult mai mult rockareala si mai nou dnb si breaddy beat , da orice alta muzica facuta cu cap merge.

Intreba careva daca e muzica hip-hop care are legatura cu motoarele. DA. Daca ati vazut filmele gen Judgement Day sau Urban nustiucum, acolo sunt in coloana sonora piese cu legatura directa la motoare. E drept, piesele sunt facute pentru cluburile respective de rideri de catre ceva trupe underground cred. Se pune?

Personal cel mai mult imi place piesa The return of the warlord de la Manowar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai facut si yo un topic despre asta si a fost inchis ca urmau sa se linseze indivizii intre ei :bow:

oricum mi place sa vad norod care asculta muzica buna

on topic:

GUNS'N ROSES

BON JOVI

CARGO

PHOENIX

URMA

DISTURBED

and so on :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...