Sari la conținut

Vechituri


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

@clausu25.Fiule ,iti dau ocazia sa te reabilitezi.Poti face gestul de a-ti cere scuze pentru modul cum te-ai purtat.Daca nu vei face acest lucru voi prezenta si eu o "vechitura" interesanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

stiu ca e o luneta dar nu am gasit nici o informatie sau macar o poza ca e Google de mare,presupun ca-i de prin primul razboi mondial pt ca nu are vizor cu cruce(ce am mai vazut prin filme :shootingsmilie: )

gata ,am gasitarma si luneta.multumesc Lolo_ID pentru informatie

toate cele bune

Editat de sabyn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze acceptate.Incident inchis.

Stiu ca este o chestie veche si rezolvata.Dar am o intrebare catre cei 3 moderatori (dupa parerea mea mult prea multi pentru aceasta sectiune).Treaba voastra ,a moderatorilor,care este?Pentru ce existati?Pentru ce sunteti atat de multi pentru un loc unde "un par este suficient la un car de oale".Si dupa ce ca sunteti prea multi, nici nu va faceti treaba.Se intampla ca un individ,total inafara subiectului comuniste-clasice-istorice ,sa vina si sa inflameze ,un subiect oarecare,sa ameninte,sa jigneasca si "domnii" moderatori sa nu se sesizeze.Trebuie sa ma rog eu frumos de persoana in cauza sa-si ceara scuze pentru ca moderatorii sunt in pauza de tzigara,cafea sau sandwich.

Da ,tonul meu este caustic,agresiv dar exprima un adevar.Oameni cu care ma stiu de nicinumaistiucand ,permit oricui vrea ,sa fie in totala contrazicere cu codul enuntat de catre prprietarul acestui forum.Personal sunt nemultumit de prestatia moderatorilor.Am facut aceasta postare pentru a incerca sa trezesc somnolenta moderatorilor si a-i face sa activeze in interesul nostru,al celor ce ne mai miscam in virtutea pasiunii noastre pentru motociletele vechi,de orice fel si nu in alte interese.Nu intru in amanunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HondaSan parerea mea e sa nu inflamezi arogant topicul asta interesant si cand e ceva da report precum ai dat cand te-ai certat cu dl. Rosca (si un oarecare moderator a catadicsit sa-i dea doar dansului warn, in fine am lasat treaba sa mearga mai departe).
Pana sa il interpelezi pe cel de mai sus sa-si ceara iertare, acesta a primit un warn si o oarecare admonestare pe care nu se poate sa o fi ratat ca doar trebuie sa dai de wheel-ul mouse-ului spre in sus. Postarea asta mai sta pana maine cand se ascunde odata cu a ta - nu au ce cauta in topicul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut! vroiam sa va intreb daca asa ceva ar avea ceva valoare de colectie acum SAU undeva in viitor. apartine fostului proprietar din casa in care am stat in chirie.

2rcvrwg.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O oarecare valoare are in mod sigur :) Dar nu prea mare, probabil in jur de 25-50 lei, cam asa se vand aniversarele astea. Parerea mea e sa o pastrezi, nu cred sa iei mare lucru pe ea. Dar bine, eu pastrez orice moneda/medalie, indiferent de valoarea ei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei, poti cumpara o caseta din plastic transparent sau una de bijuterii (depinde de dimensiuni, daca intra) si e mai ferita.

Sau... i-o dai domnului Poris Ernest :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit si eu o bicicleta veche. Proprietarul mi-a spus ca a primit-o la varsta de 8 ani (1942) si atunci nu era noua. A fost revopsita, iar ulterior in anii '70 i s-a montat un portbagaj de la o bicicleta Ucraina. Interesante sunt gumele de la pedale... CZ :)

 

post-30-0-36350100-1370334580_thumb.jpgpost-30-0-35258600-1370334593_thumb.jpgpost-30-0-83558900-1370334608_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut! vroiam sa va intreb daca asa ceva ar avea ceva valoare de colectie acum SAU undeva in viitor. apartine fostului proprietar din casa in care am stat in chirie.

daca avea 200 de grame , era de doua ori mai valoroasa..

daca avea 1000 de grame poate valora chiar si un euro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...