Sari la conținut

6 sau 7 februarie


foxbat
 Share

Postări Recomandate

As da o tura pana la Vadu/Corbu

Ultima oara adica acum o luna nu am putut trece de gheata :disappointed:

Si fiinda pompi , eroul de pe aici a rostit cuvintele magice " 125 " si " scuter" mi s a pus pata.

 

doritori./amatori ? eventual conservari ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As da o tura pana la Vadu/Corbu

Ultima oara adica acum o luna nu am putut trece de gheata :lol:

Si fiinda pompi , eroul de pe aici a rostit cuvintele magice " 125 " si " scuter" mi s a pus pata.

 

doritori./amatori ? eventual conservari ?

daca pleci cu scuterul, chiar ca iti trebuie 2 zile :lol:

 

si eu stau cu ochii pe vreme, insa sambata sunt 20% sanse sa ninga - putin, mult, nu se stie - se pare insa, ca poate avem noroc duminica de vreme buna, cu soare asa cum e zilele astea :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pleci cu scuterul, chiar ca iti trebuie 2 zile :lol:

 

si eu stau cu ochii pe vreme, insa sambata sunt 20% sanse sa ninga - putin, mult, nu se stie - se pare insa, ca poate avem noroc duminica de vreme buna, cu soare asa cum e zilele astea :disappointed:

 

salutare om bun cum sa fac 2 zile eu vreau sa merg 10000km cu scuteru si voi mere sigur am fost de sarbatori la sinaia cu scuteru am facut 2 ore fara la laiala direct si daca merg la intrunire la ora 17 -18 sigur voi fi acolo si maine iar ma duc la sinaia nui chiar asa de speriat te salut si-o zi buna Pompi

post-20188-1265264011_thumb.jpg

post-20188-1265264187_thumb.jpg

post-20188-1265264262_thumb.jpg

post-20188-1265264297_thumb.jpg

post-20188-1265264333_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as merge oriunde nu pot nici we asta. de dum voi fi liber pana in mai si receptiv la orice traznai. ma uit si dupa scuter de 125 nu pt nordkapp ci sa ma duc cu el la munca, cat am fost fara carnet luasem un peugeot, ajungeam in 20 min, cu masina fac 1 ora - 1 ora 1/2, m-am obisnuit pe drum sa iau micul dejun, sa dau telefoane...etc, birou ambulant. mai nasol la intoarcere. in ultima vreme ma duc o zi da una nu, lucrez de acasa. stie careva la scuterele astea, am gasit suzuki si aprilia de 125, parca aprilia imi place mai mult ca are roata mai mare. sunt bune de ceva? suzuki stiu ca sunt ok. asta imi place:

 

http://www.motoboom.ro/sportcity-cube-125.html

 

p01993_0141.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doru, eu am luat in toamna trecuta un Burgman 200. Merge la regim 120.

Are loc sub sea pt 2 casti. Am mai pus un top case, inca 2 casti. 18.5 CP. Demarajul f bun.

Pare scuter de 50,mergi si pe trotuar.

Si eu fac mai putin cu acest maxiscuter dacat cu FJR-ul, prin Buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aloooo..

stricatilor ce sunteti

adica stricati topicuri..

 

ok, s a votat

maine am un drum pana la gaiesti/ targoviste deci duminica e ziua de orez

si mi am terminat portia de kamenitza asa ca am nevoie de refill

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Doru BMW - poti sa-ti iei fara probleme o Aprilia Sportcity dar recomandarea mea este sa iei modelul de 300 cmc(diferenta din cate vad este de 500e)!Motorul este fiabil (eu am trecut de 43000) atat timp cat nu te da-i la el mai mult decat poate duce!In oras ajunge relativ repede la 80 ,la drum intins 100-120,la modelul de 300 ai frana fata dublu disc(eu am unul pe 200)!Rotile sunt pe 15 iar garda este ok ,si un mare avantaj in oras , este suplu si te strecori usor(oglinzile trec peste cele ale majoritatii automobilelor)!Serviceul este ieftin mai ales daca ti-l faci in regie proprie(1litru ulei 50-60 ron,fitru 30 ron,filtru aer 10-15 ron)!Cauciucurile te tin minim 20000(eu le-am schimbat la 30000)!Schimbul de ulei se face la 5000,placutele se schimba dupa 10000(in functie de stil),cureaua minim 15000,etc!

 

@foxbat - scuze de offtopic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu ce te duci? eu s-ar putea sa am maine liber dar dum nu.

Mesaj completat

acum vad ca au dat astia cod galben in sud, probabil e si la bulgari. ia vezi sa nu tipi sa venim sa te scoatem de acolo astia stricatii ;)

:wink: ai cu ce sa ma scoti (4x4 ) asa ca nu mi fac griji

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici zic astia ca ninge diseara. ia 2 sufe de remorcare la tine (nu una, daca e belea poate fi scurta). cu panda ala poti sa-ti iei f ieftin un troliu si sa nu-l montezi, il tii in portbagaj si daca e ceva faci bucla si te tragi, masina e usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici zic astia ca ninge diseara. ia 2 sufe de remorcare la tine (nu una, daca e belea poate fi scurta). cu panda ala poti sa-ti iei f ieftin un troliu si sa nu-l montezi, il tii in portbagaj si daca e ceva faci bucla si te tragi, masina e usoara.

nu imi dau seama ce spui tu acolo.

 

FUFE se scrie cu "F" nu cu "S" :-P

in rest , mi e clar cu scurta cum e, ai perfecta dreptate, ( " nu una, daca e belea poate fi scurta" ) :wink:)))))

 

 

si nu ma duc cu panda ;) , ma gandeam ca daac e, vii tu cu monstrul si ma tractezi.

Si sa nu faci misto de panda ca n are portbagaj , ca troliul nu l tin in brate, na.

 

sau te refereai sa pun troliul ca balast cum au fauct aia cu Tuaregul de au tras avionul dar inainte au pus 2 tone de plumb pe masina sa o apese pe sol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi si maine seara spun astia ca ninge asa ca nu e de mers. cel putin la viteze de motocicleta. pe scuter nu ma pricep.

de saptamana viitoare sunt 4 grade constant pe la pranz si o sa se tot incalzeasca. pe 15-16 se poate sa vedem si 7 grade si pentru mine asta inseamna ca s-a deschis sezonul. :laugh:

atunci , daca se ofera careva eu fac drum la vadu ca n-am mai mers din noiembrie acolo si mi-e dor de mare.

dar din nou , in afara orasului pe vremea asta asfaltul este mult mai rece. mai ales pe langa paduri. am iesit eu zilele astea si numai dumnezeu a ferit vacile , gainile si doamnele centenare care traverseau ulitele :wink: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* zi, bey, ai halit scoici? ...sau numai ne faci pofta aci!

 

eu am visat ca sunt la mare..., dar tu nu erai p-acolo.

cand au zis bulgarii aia de la rezervatie ca se varsa raul ala in mare, la Sinemorets?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele proiecte nu s facute sa se implineasca

 

deci si dalboka a ramas inca, proiect

 

 

in mare am mers print o zapada de peste 1 m, am facut tumbe ( si iar m a iubit Doamne Doamne, ) . am platit un pariu si m am bucurat de nebunia de afara.

 

se apre ca mi prieste in ea, poate seamanam

 

maine cand merge forumul asta pun si poze.

 

@cria, - nu mi mai aminti de Sinermorets, e dragostea mea. Si incerc sa ajung acolo de ..muult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele proiecte nu s facute sa se implineasca

 

deci si dalboka a ramas inca, proiect

 

 

in mare am mers print o zapada de peste 1 m, am facut tumbe ( si iar m a iubit Doamne Doamne, ) . am platit un pariu si m am bucurat de nebunia de afara.

 

se apre ca mi prieste in ea, poate seamanam

 

maine cand merge forumul asta pun si poze.

 

@cria, - nu mi mai aminti de Sinermorets, e dragostea mea. Si incerc sa ajung acolo de ..muult

 

salutare baieti am scos scuteru ieri si am plecat putin prin oras defapt am vrut sa vad daca ma-ncumet sa ma duc la nordkapp cu el concluzia mere am gasit si echipament profesional de iarna usurel calatoria prinde contur va salut o saptamana buna tuturor Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele proiecte nu s facute sa se implineasca

 

deci si dalboka a ramas inca, proiect

 

maine cand merge forumul asta pun si poze.

 

@cria, - nu mi mai aminti de Sinermorets, e dragostea mea. Si incerc sa ajung acolo de ..muult

 

* hey! la proiecte nu te intrece nimeni, asta stim :wink: ...ia vezi sa nu uiti sa "proiectezi" ptr. aprilie niste harti GPS ptr. mine.

 

da, stii ca fara .jpg-uri orice dragoste moare, asa ca te rog, arata-ne!

 

eu nu uit de Sinemorets nici o clipa, e cu mine aici tot timpul, da' ...pana mea! la -6 grade ingheata orice dragoste, bey! ;) :laugh: ...Eu cred ca in mai se varsa raul in mare, mai intreaba si tu pe Boris, sa mergem acolo cand e nivelul apei ridicat. ...fiecare cu masina lui, of course. btw., fara jack eu nu vin. cine mai merge cu mine dupa medicamente?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* frumos!

mi-au placut mai ales cele cu cristalede zapada,...desi sunt satula de zapada, da' ti-am apreciat calitatile artistice ;)

 

muaaama! ce pofta mi-ai facut de chelhana, de animale marine si de plaja pustie!

 

stai! cred ca am o foto din acelasi unghi, desi nu era prea cald afara, e totusi o poza cu soare si cu voie buna. poftim:

 

 

 

 

P.S. astia de la firma iti dau si tie un premiu, ceva? ...ca tot pozezi masina aia in diverse locatii...nebanuite :)

post-17655-1266223042_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* frumos!

mi-au placut mai ales cele cu cristalede zapada,...desi sunt satula de zapada, da' ti-am apreciat calitatile artistice ;)

 

muaaama! ce pofta mi-ai facut de chelhana, de animale marine si de plaja pustie!

 

stai! cred ca am o foto din acelasi unghi, desi nu era prea cald afara, e totusi o poza cu soare si cu voie buna. poftim:

 

 

 

 

P.S. astia de la firma iti dau si tie un premiu, ceva? ...ca tot pozezi masina aia in diverse locatii...nebanuite :)

nope

dar aia mica si neagra e a mea :) si mi placeee

iar de poza ta, uff, ce vremuri- acum de la apa se cam dusese plaja si cadea dealul

asa e viata, pusca si cureaua lata....odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...