Sari la conținut

Ce Machete De Motociclete Aveti?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate in Decembrie te rezolv de calendar.Tine-mi pumnii :D

 

 

hauzi maaaaaaaaaaaa :D nici nu ai sa iti dai seama cat am sa te iubesc pt treaba asta :D :P iti dai seama ca e o gluma cu iubi :P dar cred ca am sa iti fiu mai mult decat recunoscator :X sa nu mai vb de DRINK :D :lol: :lol: :lol:

 

--- Mesaj completat în 29 Oct 2007 15:23 -------------
Mai fratilor sa vezi si sa nu crezi :blbl: uite cam care cum sta treaba ...ma pot "lauda" ca , colectia mea de machete a mai crescut cu 2 bucatzele si numesc bucatzele pt ca sunt machete replica ROSSI :hug: in fine dar nu aici vroaim eu sa ajung la laudat ...de fapt as vrea sa laud pe altcineva si tot odata sa ii mumtumesc din tot sufletul pt gestul care la facut...

Intr`o zi (saptamana trecuta) ma plangeam ca un ratat :lol: pe forum ca vreau si eu machete cu ROSII ca nu am gasit.. bla bla bla si ca imi doresc atat de mult si bla bla bla ....si a doua zi primesc un PM de la o fata ....ELIZA (necunoscuta pot spune din partea mea ) in care spune ceva de genul mai copil daca tot iti doresti lucrul asta atata de mult iti voi face eu un cadou lasa`mi te rog frumos adresa si ceea ce iti doresti vei avea,va dati seama ca primul lucru in mintea mea am crezut ca e vre`o caterinca are cineva chef de vrajeala de aia seaca si isi incearca norocul cu mine si am zis eu ma hai sa itru in joc totul s`a intamplat cam pe joi vineri sfarsitul saptamanii ,parca vineri primesc Pm de la Eliza si imi spune ca MACHETA a fost pusa la posta si ca urmeaza sa o primesc ....va datzi seama si banuiesc ca stitizi si voi vorba aia : "potzi sa crezi pana nu vezi " si in continuare am crezut ca tot o gluma e ....dar trece wechend si vine luni ajung acasa de la scarbiciu si cand colo ce credetzi ca gasesc acasa un colet de la Cluj,expeditor Eliza,mai sa fie nu imi vine sa cred, zic eu : fata nu a glumit...deschid nerabdator si cand colo ce gasesc alte 2 pacehete,iar am zis mai sa fie parca era vb de o macheta nu de 2 ...fara sa le desfac din hartaia de cadou le iau pe am2 si le zdruncin la ureche ...nimik...va datzi seama ca imi pierd nerabradea si le desfac incep cu pachet mare normal si ce gasesc acolo YAMAHA lu ROSSIIIIIIIIIIIII va datzi seama nu imi venea sa cred desfac si al doilea pachet si gasesc o a 2 a macheta HONDA RPESOL de 500 de cmm de pe vremea cand ROSSI era taticul lor la clasa asta si motoarele in 2 timpi ...si uite asa pot spune ca mi`am facut un noua prietena, care are aceias pasiune si pot spune un suflet mai mult decat mare.Inca odata vreau sa ii mutumesc din tot sufletul Elizei pt cadoul facut ,pt gestul care putini l`ar fi facut unui necunoscut cum am fost eu ;) :P :( :) :) milioane de multumiriiiiiiiiiiii

EEEEe si acum pozne ca m`am laudat destul :P :D :ok: :eek: :lol:

post-14727-1193664140_thumb.jpg

post-14727-1193664152_thumb.jpg

post-14727-1193664161_thumb.jpg

post-14727-1193664171_thumb.jpg

post-14727-1193664184_thumb.jpg

post-14727-1193664191_thumb.jpg

post-14727-1193664200_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Elizaaaaaaa! Vreau si eu o Hayabusa rosie si un FZ6-Fazer negru si mai vreau........... :pow: ;)

Foarte tare, o fata cu suflet mare! :ok:

 

Mica mea colectie: Honda CBR 1100 XX-Blackbird; Suzuki GSX-R 1000; Harley Davidson ?.

post-6592-1193665304_thumb.jpg

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreaq abuzati de slabicunile femeilor ... Ai dreaq gigoloi :pow: :) ;)

Ps : Vreau si eu o poza macar cu tine la bustul gol sa faca pishu pe machetele lor de copii mici :lol:

 

Huzi am Robot ...te oftici ? :lol:

Iete cam asa sta treaba pe la mine pa acasa :D :ok: ;)

post-14727-1193666180_thumb.jpg

post-14727-1193666191_thumb.jpg

post-14727-1193666203_thumb.jpg

post-14727-1193666211_thumb.jpg

post-14727-1193666220_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff, a dat si-n mine boala machetelor :pow: am inceput cu o mini Ducati Desmosedici (Alice), era rosie si mumoasa si singurica in raft, nu m-am putut abtine si-am primit-o cadou la implinirea a trei zile de ;) ... :ok: ... pe urmatoarele le vanez singura. Am pus ochii pe cateva modele deja :)

 

PiEs: poze pun dupa ce mai aduna, momentan sade singura si glorioasa pe birou ;) e mini-vedeta agentiei :D

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSXR 600 si 750 K7, Ducati Xerox, RSV Mille factory , toate sc 1:12

post-243-1193931180_thumb.jpg

post-243-1193931194_thumb.jpg

post-243-1193931215_thumb.jpg

post-243-1193931670_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am doar o Hayabusa, pentru inceput. Deh, sunt incepator, era necesara o Hayabusa :cheers: Acum caut un R1.

post-18773-1194100419_thumb.jpg

Editat de adidas00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce am mai cotrobait !...stiam de existenta unui TDM in colectia 1:18 ( care este impachetata, din lipsa temporara de spatiu).

Din pacate este modelul mai nou.

PS scuze pt calitatea foto ...la repezeala cu telefonul :cheers:

post-243-1194101836_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu atata am ,nu prea m-am dedicat pt machete ,dar nu se stie poate peste un an?

 

 

care e treaba cu "manualul motociclistului" l-am dibuit pe raft ,da-mi si mie un pm pls cu autorul

Editat de bikerboy-iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare frate, tu chiar ai un "altar" acasa... :cheers:

 

:cheers:multam fain :)

 

 

 

 

 

QUOTE(lakopeter @ Oct 31 2007, 05:23 PM)

 

eu atata am ,nu prea m-am dedicat pt machete ,dar nu se stie poate peste un an?

 

 

 

 

care e treaba cu "manualul motociclistului" l-am dibuit pe raft ,da-mi si mie un pm pls cu autorul

 

 

 

 

cartea a fost scoasa in 1957 de editura tehnica autorul cartii este ing.George Al. Mayer.cartea e veche dar sant informatii tehnice care ar prinde bine la multi dintre noi ! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am si eu fratilor vreo 16 machete de motoare printre care si un scuter, toate la scara 1:18

Multe le-am luat din italia cam la 4-8 euro bucata.restul de prin Peco-urile noastre autohtone.

Ma pssioneaza mai mult modelele enduro. am doar un suzuki de 250 un yamaha de 250 un honda CR 250, un kawa KLR 450 si un KTM LC4. daca are cineva enduro sunt dispus sa dau la schimb din cele sport. (am aproape toate modelele). :)

Apropo, stie cineva daca exista si machete de ATV-uri??????????? :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...