Sari la conținut

16 iunie 2006 - Accident In Tm... Din Nou.. :(


ddcristi
 Share

Postări Recomandate

Acuma am auzit shi eu... :cheers:

 

Toni, instructor moto la o scoala de soferi din Timisoara, a avut azi dimineata pe la 4 un accident pe Calea Lipovei, chiar pe drumul care duce catre locatia unde se tine festivalul Road Patrol...

 

Din cate am inteles, faza clasica.. el mergea pe banda lui si un taximetrist i-a intors in fatza... Am intzeles ca are o mana si un picior facute zob shi s-ar putea sa aiba shi gatul rupt.. B) Inca nu shtiu mai multe detalii.. Se pare ca shi Toni a avut viteza destul de mare.... :P

 

Sa speram ca va fi in regula pana la urma... Dumnezeu sa-l ajute!

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Admin

WTFFFFF ?????!!!

 

Mi-au spus colegii de lucru ca a fost accident nasol, am inteles ca roata spate si blocul motor erau in alta parte decat restul ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am vb. shi cu un prieten de la Ortopedie... Se pare ca e la Casa Austria... Are fractura de baza de craniu shi este in coma de gradul 1... In rest mai are o gramada de fracturi pe la maini shi picioare.. Da' mai mult nu se shtie... Cica vor sa-l bage la un RMN sa vada mai multe...

 

:cheers:

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa moment ...

:cheers:( din cate am inteles io ii varza rau...

sa ne rugam sa scape..

..

Io unul am spus deja o rugaciune...va rog faceti si voi la fel, nu costa nimic, poate ajuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost acum la spital la Casa Austria si am vorbit cu fratele lui TONI.

- mana rupta

- piciorul din accidentul trecut, rupt din nou

- gatul rupt

 

acum este in operatie si nu este in coma. taximetristul care a intors in fata lui a lasat masina in drum si a fugit de la locul accidentului :P :cheers: :D B)

TONI este in stare critica... daca mai misca putin capul putea sa moara. Dupa cum am scris mai sus, acum este in operatie si speram sa reuseasca altfel va trebui operat in Ungaria la Budapesta pe cheltuiala familiei.

Care sunteti la festival in TM, propun ca sambata parada sa se prelungeasca si pana la Casa Austria. Loc de parcare este la BILLA.

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

acum este in operatie si nu este in coma. taximetristul care a intors in fata lui a lasat masina in drum si a fugit de la locul accidentului :P :cheers: :D B)

 

Si a fugit de frica mai mult ca ... lasand masina clar il va gasi politia instant.

 

Multa sanatate lui TONI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou tandemul blestemat: neatentia conservarului si viteza mare a motociclistului... :cheers: Offf... multa sanatate lui Toni!!!!!!!

 

Intrebare: avea casca full sau de care?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou tandemul blestemat: neatentia conservarului si viteza mare a motociclistului... :cheers: Offf... multa sanatate lui Toni!!!!!!

Nu vreau sa cobesc... dar fractura de baza de craniu este o chestie nasoala. Sansele de supravietuire sunt minime, iar riscurile de a ramane cu sechele sunt extrem de mari! Sa ne rugam deci sa fie bine, pentru ca numai Dumnezeu mai poate face ceva! Doamne ajuta si pazeste-ne!

 

Ochi multi, mari & bine deschisi! Aveti fratilor grija de voi, ca daca voi nu o faceti, nu o va face nimeni altcineva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa cobesc... dar fractura de baza de craniu este o chestie nasoala. Sansele de supravietuire sunt minime, iar riscurile de a ramane cu sechele sunt extrem de mari! Sa ne rugam deci sa fie bine, pentru ca numai Dumnezeu mai poate face ceva! Doamne ajuta si pazeste-ne!

 

Ochi multi, mari & bine deschisi! Aveti fratilor grija de voi, ca daca voi nu o faceti, nu o va face nimeni altcineva!

Vorbesti din cunostintele tale sau ai auzit de undeva? :cheers: Insanatosire grabnica!

Sunt sigur ca tot ce se poate face pentru el, personalul de la Casa Austria o va face!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e coma de gradul I nu este foarte grav...inseamna k raspunde cu intarziere sau cu dificultate la intrebarile care i se adreseaza.

oricum prea placut nu e.

se pune oricum problema de restul fracturilor.si oricare din ele implica riscurile si doamne fereste complicatiile ei.

insanatosire grabnica!

Editat de ajjna
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesti din cunostintele tale sau ai auzit de undeva? :cheers: Insanatosire grabnica!

Sunt sigur ca tot ce se poate face pentru el, personalul de la Casa Austria o va face!

Vorbesc in cunostinta de cauza... fratele tatalui meu a a avut si el fractura de baza de craniu si la 27 de ore de la impact (anul 1985, asfalt ud, cap de pod, casca, 30 km/h) a murit!

Insa acum altele sunt tehologiile medicale si altele sunt sansele, implicit!

 

Cred ca in cunostintele medicilor romani, dar nu cred in tehnolgia lor... nu cunosc Casa Austria, sper insa sa fie suficient de bine dotati tehnologic, pentru a-i putea salva viata!

 

Dumnezeu este insa in acest caz cel care are ultimul cuvant de spus! Lui trebuie sa-i aducem rugaciuni!

 

Ochi multi, mari & bine deschisi fratilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am mai spus, sper din tot sufletul sa-si revina si sa fie bine. Doamne ajuta!

PS: sunt motociclist destul de nou prin timisoara si nu stiu exact despre cine e vorba, e tipul cu Kawasaki ala gri fara carene si desenat cu ceva litere japoneze sau e vorba despre altcineva (nu intreb din prostie, chiar nu stiu, nu fiti suparati pe mine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am mai spus, sper din tot sufletul sa-si revina si sa fie bine. Doamne ajuta!

PS: sunt motociclist destul de nou prin timisoara si nu stiu exact despre cine e vorba, e tipul cu Kawasaki ala gri fara carene si desenat cu ceva litere japoneze sau e vorba despre altcineva (nu intreb din prostie, chiar nu stiu, nu fiti suparati pe mine)

 

 

chiar el... :cheers:

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...