Sari la conținut

MOTO THURSDAY


rookie22
 Share

Postări Recomandate

de ce? e prea turat? :)

turat e tot timpul... dar chestia e ca un scuter cu ajutorul ambreiajului centrifugal tot timpul are tendinta de a accelera... dai cu ce motocicleta vrei tu 1-a, tureaza pana la vreo 4k ture (cred ca ajunge :P ) si da-i drumul la ambreiaj pe jumatate... cand vezi ca nu mai accelereaza cu 1-a, schimbi si tot asa pana ajungi la viteza "maxima"... cam asa e tendinta la scuter :)

 

PS: daca aveti putina mila fata de ambreiajul vostru nu incercati :D

Mesaj completat

Nu te necaji ca deja de ieri, suntem cel putin doi pe aici care trebuie sa ne cautam de lucru.

Da-mi un PM cu ce ai vrea sa faci poate in cautarile mele numa te miri ce gasesc.

ceva curierat sau livrari pizza pe scuter sau motocicleta n-ai gasit ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca sa stie tot poporul: inainte de a veni la Kaufland am schimbat guma de pe roata spate si am pus roata pe mobra. Cine stie, garajul unde sta mobra e la 2 pasi de Kaufland. Dupa cum stiti la datul rotii spate jos de da si etrierul de pe discul de frana, in unele cazuri unde discu e mai uzat trebuie sa-i distantezi bine ca sa poti scoate roata. Cum e si in cazul meu. Problema in cazul meu a fost ca nu am dat cateva pedale de frana sa apropii placutele dupa ce am pus roata sus. Nu folosesc frana spate la viteze mici. Pana in parcare la Kaufland am folosit doar fata, iar cand am ajuns langa teren cu un mic demaraj de la prima intrare in parcare am pus frana spate apoi fata, datorita asfaltului ala ciudat cu bucatile de pietricele desprinse din compozitie, mai ales pe portiunea aceea dintre intrarile la locurile de parcare, in micile curbe. Urmarea s-a vazut. Frana spate ioc si tragand fata apoi am simtit doar o zvacnitura brusca a mobrei in dreapta. Am lasat-o, ducandu-se taras vre-o 10 m pana in dreapta unei motociclete ZZR, rupandu-i doar 2 cm din scarita dreapta pilot. Pe baiat trebuie sa-l gasesc joia care vine sa-i dau contravaloarea scaritei. Mobra mea, crepata carena mica langa oglinda dreapta (de la contacutul cu scrita ZZR-ului) ,cam 5 cm de ruptura ,polizata carena partea stanga langa capac motor, carena far polizata si ea putin. Haine: geaca mana dreapta 2 julituri si bocancii din picioare julit cel stang. Eu: o julitura la cot stang si la genunchi stang fara polizari de oase si pe podul palmelor o mica julitura. Scapam fara nimica daca imi asiguram geaca corect, daca (singura omisiune) nu imi lasam genunchierele in garaj si imi luam manusile pe maini ca de obicei. 300 metri care au contat. Bine ca nu am fost in trafic cu situatia asta. Si alta data pompati bine frana spate dupa ce puneti roata sus. Asta ca sa nu se mai fabuleze.

 

 

next time be carefull, insanatosire grabnica

trebuia sa scrii aceste amanunte inaintea tuturor.......si era totul mai clar

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plec la ghioroc. cne vrea sa vina, sa isi ieie echip de 'afara"

 

La ghetaria aia? mai asteapta si tu pana in week sa se incalzeasca apa aia putin. Noi mergem la Sandu.

Mesaj completat

La ghetaria aia? mai asteapta si tu pana in week sa se incalzeasca apa aia putin. Noi mergem la Sandu.

 

Il rog si pe Rookie sa fie prezent!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nustiu ca nici eu nu am mancat, am fost full de acasa

pacat,... altcineva...? :)

 

tu, Maka,... si pana la urma cine are prioritate la sensul giratoriul de la intim?.... pun pariu ca daca intrebi 3 politisti o sa primesti 3 raspunsuri diferite :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
da tot de la 8. Traseul : Kaufland-Uta-Fortuna ( Retur la UTA ) -Podgoria-Teatru-Micalaca-Billa-Oprire la Riviera

 

In sfarsit revenim la traseu prestabilit...ca sa nu mai patim ca saptamana trecuta cand ne-a "impartit" bariera de pe centura:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joia viitoare adica 26 August , se revine la fosta ora , adica ora 19. Traseul ramane acelasi ca si saptamana trecuta.

 

 

ma mai gandesc, oare sa comentez sau mai bine tac?

 

 

ce a fost asta?????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mai gandesc, oare sa comentez sau mai bine tac?

 

 

ce a fost asta?????????????

Nimica, doar un anunt. Sper ca nu l-ai citit prea tarziu. Cu vechea ora ne prindea noaptea pe drumuri. Cum caldurile s-au mai dus de comun acord cu majoritatea participantilor s-a revenit la vechea ora. Cu timpul orele se vor mai decala ,depinde de cat e ziua de lunga. Iar odata cu venirea anotimpului rece sa se amane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimica, doar un anunt. Sper ca nu l-ai citit prea tarziu. Cu vechea ora ne prindea noaptea pe drumuri. Cum caldurile s-au mai dus de comun acord cu majoritatea participantilor s-a revenit la vechea ora. Cu timpul orele se vor mai decala ,depinde de cat e ziua de lunga. Iar odata cu venirea anotimpului rece sa se amane.

 

 

Am inteles asta, si e in regula...nu inteleg ce s-a intamplat la defilare. :D

 

De la kaufland practic s-a plecat direct spre birt...cu toate ca s-a discutat traseul dinainte kaufland-uta-fortuna-podgoria-teatru-podgoria-billa-riviera, si iaca traseul nostru: kaufland-uta-teatru-port arthur. :laugh:

 

I-a fost ft sete...sau n-o mai fi avut benzina baiatu? ;)

Daca tot am inceput cu comentarii.. nu mi s-a parut ca baiatu' sa fi avut un comportament adecvat unei plimbari in grup (la semafoare se baga printre masini in fata...etc etc). nu stiu cine e, nu il cunosc...dar cred ca mai are de invatat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot am inceput cu comentarii.. nu mi s-a parut ca baiatu' sa fi avut un comportament adecvat unei plimbari in grup (la semafoare se baga printre masini in fata...etc etc). nu stiu cine e, nu il cunosc...dar cred ca mai are de invatat.

Orice pădure are uscăturile ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles asta, si e in regula...nu inteleg ce s-a intamplat la defilare. :D

 

De la kaufland practic s-a plecat direct spre birt...cu toate ca s-a discutat traseul dinainte kaufland-uta-fortuna-podgoria-teatru-podgoria-billa-riviera, si iaca traseul nostru: kaufland-uta-teatru-port arthur. :laugh:

 

I-a fost ft sete...sau n-o mai fi avut benzina baiatu? ;)

Daca tot am inceput cu comentarii.. nu mi s-a parut ca baiatu' sa fi avut un comportament adecvat unei plimbari in grup (la semafoare se baga printre masini in fata...etc etc). nu stiu cine e, nu il cunosc...dar cred ca mai are de invatat.

e vorba de atti cu cbr, infine vad ca nici acum nu sa respectat traseul da na...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles asta, si e in regula...nu inteleg ce s-a intamplat la defilare. :D

 

De la kaufland practic s-a plecat direct spre birt...cu toate ca s-a discutat traseul dinainte kaufland-uta-fortuna-podgoria-teatru-podgoria-billa-riviera, si iaca traseul nostru: kaufland-uta-teatru-port arthur. :laugh:

 

I-a fost ft sete...sau n-o mai fi avut benzina baiatu? ;)

Daca tot am inceput cu comentarii.. nu mi s-a parut ca baiatu' sa fi avut un comportament adecvat unei plimbari in grup (la semafoare se baga printre masini in fata...etc etc). nu stiu cine e, nu il cunosc...dar cred ca mai are de invatat.

Din pacate nu am fost la aceasta manifestare. Probleme de sanatate. Deci nu cunosc problema. Dar inainte de a se pleca din parcare se spune cu glas tare la toti traseul si de comun deacord se face impreuna. Pot fi si modificari fata de traseul pus pe forum daca cineva vine cu vre-o propunere noua. Nu-i nimic batut in cuie. E o manifestare benevola cu tot ceea ce cuprinde ea. De tipul ala care zici poate filma. Si eu cand filmez cu Alex nu stau in coloana ci merg in fata, spate, intre ei sau pe alta banda. Altfel nu as cuprinde toata formatia. Regula de bun simt e sa ocupam doar o banda de circulatie, sa tinem aproape, sa nu sarjam, sa nu facem figuri, slalomuri, bornout-uri, etc. E o manifestare pasnica, cam sa zic. Cum a spus si Korben mai sunt si mobristi care vor sa iasa cu orice pret in evidenta. Oricum de la saptamana la alta se observa ca am invatat sa mergem in formatie si linistiti. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...