Sari la conținut

MOTO THURSDAY


rookie22
 Share

Postări Recomandate

Afar fiind o vreme frumoasa s-au adunat multi motociclisti. Din pacate in timp ce se aduna lumea in parcare la kaufland la locul bine stiut de toata lumea s-a intamplat si un mic accident, defapt incident ca nu a fost cu ciocnirea a doua vehicule. Tunde venea prin parcare cand din exteriorul ei a virat in parcare un “grabit” cu o Dacie ÂŞlap (papuc) si i-a cam taiat calea, ea s-a speriat… si sa nu intre in el prima reactie a fost sa trag frana fata, moment in care a dat cu ea pe jos si s-a tarait pe asfalt aprox 6 m. Aici e cu doua taisuri, unii zic ca ea fiind in parcare a avut prioritate… altii zic ca trebuie sa cedeze ea prioritatea celui care intra… infine, 2 politisti, doua parereri diferite. Pana la urma ea iti repara motoru, nu-i nimic foarte grav, o carena crapata, o semnalizare spate sparta, si un suport de schimbator rupt. Ea s-a lovit putin la mana ca nu a avut manusi… si putin la sold. Se mai intampla si incidente nefericite… partea trista e ca noi chiar atunci imparteam “fluturasi” la masinile din parcare cu “imparte drumul, alege viata” adica beleste ochii la motociclisti… degeaba, unii belesc Pwoola in loc sa beleasca ochii.

 

Am facut o tura de oras, pe la 3 sfert de traseu ne-am cam imprastiat ca fiecare a avut alte planuri. Asa ca am ajuns la un suc doar vreo 6-7 oameni.

 

SlideShow FOTO/VIDEO!

Nu stiu cum se pune direct pe forum de cand s-a modificat, asa ca pana ma prind de shmecherie uitati-va la mine pe blog la SLIDE! http://lutzifer.transalp.ro/moto-thursday-5-mai-2011/

 

POZE!

 

SL377800.JPG

 

SL377803.JPG

 

SL377822.JPG

 

SL377826.JPG

 

SL377830.JPG

 

SL377834.JPG

 

SL377842.JPG

 

SL377853.JPG

 

SL377860.JPG

 

SL377869.JPG

 

SL377882.JPG

 

SL377888.JPG

 

SL377889.JPG

 

SL377896.JPG

 

SL377897.JPG

 

SL377913.JPG

 

SL377915.JPG

 

SL377921.JPG

 

SL377926.JPG

 

SL377927.JPG

 

Am reusit si cu Slide`ul!

 

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

19. Sper ca nu vii cu scuteru

 

Râde hârb de oală spartă

Tu nu mai vii de loc, el măcar vine cu scuterul :cheers:

Eu o sa vin, dar dcaă se face iar Âşedință la mijlocul traseului îmi iau jucăriile Âşi plec

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Râde hârb de oală spartă

 

Eu o sa vin, dar dcaă se face iar Âşedință la mijlocul traseului îmi iau jucăriile Âşi plec

De acord! :bigstar:

 

Propunere de traseu: Clik Aici! : Kaufland - Podgoria - Polivalenta- Billa - Piata Soarelui - Petrom (Selgros) - Podgoria - Gara - UTA - Vlaicu (calea ferata) - UTA - Cocorilor - Obor - Aeroport - Ceala la un suc! (de dragul schimbarii :rolleyes: )

 

Later Edit: 13.Mai.2011, Ora 13:37

 

Unu la mană: Numai are rost facut inainte nici un traseu! Oricum in ultima vreme nu se mai tin cont de asta, când unu/doi s-au plictisit se pun si rup grupul.

Eu data viitoare ma duc pe unde merge grupul mai mare... din cate o sa se imprastie, aleg cel mai numeros :bigstar:

 

In rest a fost fain, ne-am adunat destul de multi, vremea am prins-o calumea, apusul la Măltăreț a fost superb.

 

Altceva numai am de spsus, va las sa vizionati slide-ul !

 

Si poze facute de Paul si Patri!

 

DSC_4703.JPG

 

DSC_4708.JPG

 

DSC_4713.JPG

 

DSC_4716.JPG

 

DSC_4718.JPG

 

DSC_4719.JPG

 

DSC_4720.JPG

 

DSC_4723.JPG

 

DSC_4727.JPG

 

DSC_4735.JPG

 

DSC_4738.JPG

 

DSC_4739.JPG

 

DSC_4747.JPG

 

DSC_4748.JPG

 

DSC_4750.JPG

 

DSC_4754.JPG

 

DSC_4759.JPG

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, ultima tura a fost aiurea in ceea ce priveste organizarea, la jumatatea traseului s-au trezit 2 motoare sa nu continue traseul ci sa faca stanga spre podgoria. In stilul asta ne intalnim la Kaufland, plecam dupa juma de ora fiecare unde il duce capu` si ne intalnim dupa o ora la suc undeva....nu?

Dar nu asta este scopul intalnirii.

 

P.S. ar fi frumos sa mergem toti pe o banda, orgaizat, nu in turma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, ultima tura a fost aiurea in ceea ce priveste organizarea, la jumatatea traseului s-au trezit 2 motoare sa nu continue traseul ci sa faca stanga spre podgoria. In stilul asta ne intalnim la Kaufland, plecam dupa juma de ora fiecare unde il duce capu` si ne intalnim dupa o ora la suc undeva....nu?

Dar nu asta este scopul intalnirii.

 

P.S. ar fi frumos sa mergem toti pe o banda, orgaizat, nu in turma!

Paul, e prea mult testosteron in grup si prea multa "masculinitate" ca sa organizezi o treaba ca la carte:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paul, e prea mult testosteron in grup si prea multa "masculinitate" ca sa organizezi o treaba ca la carte:))

Eu v-am zis cum facem, stam cat stam de vorba ca nu ne-am mai vazut de mult. Cand incepe lumea sa plece ne luam dupa grupul cel mai mare si vedem noi pe unde se duc... si la urma daca vrem ne oprim undeva la un suc :D

Ca numai are rost sa faci traseu, sa urli ca prostu sa te auda lumea. Ca dupa sa te trezesti cu 2-3-4 care se plictisesc, deruteaza grupul luand-o in alta parte, odata cu asta se si destrama grupul la jumatate de traseu. :rolleyes:

 

si la ultimele 2-3 editii tot mai mult se accentueaza fenomenu asta, din pacate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai este o varianta de organizare: punem sub c*r* unui orb un motor si il lasam sa faca traseu cu bastonu alb.

Totusi, cred ca suntem in stare sa ne organizam.

De organizat ne-am organizat si pana acuma, numa daca nu se tine cont ! Degeaba toata "organizeala" :crack: Las` ca este timp... de la editie la editie se invata lumea! :bigstar:

 

Tura de ieri!

 

 

SL378108.JPG

 

SL378109.JPG

 

SL378110.JPG

 

SL378111.JPG

 

SL378112.JPG

 

SL378114.JPG

 

SL378115.JPG

 

SL378116.JPG

 

SL378117.JPG

 

SL378118.JPG

 

SL378119.JPG

 

SL378120.JPG

 

SL378123.JPG

 

SL378124.JPG

 

SL378125.JPG

 

SL378126.JPG

 

SL378127.JPG

 

SL378128.JPG

 

SL378130.JPG

 

Later Edit: 25.Mai.2011, ORA: 15:50

 

Deci ziceți că are rost să incercăm să facem un traseu frumos in grup fără să se rupă la jumate? :rolleyes:

 

Eu propun un traseu, daca se tine cont de el bine... daca nu asta e! :bigstar:

 

Kaufland - Podgoria - Polivalenta- Billa - Subcetate - Primarie (prin spate) - Podgoria - Gara - UTA - Cocorilor - Obor - Ceala (Cabana Lac)

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Io zic sa facem un traseu mai scurt ... intr`o sapt micalaca ,intr`o sapt vlaicu

 

...Kaufland - Intim - primarie - teatru - podgoria - micalaca(bila sau selgros ) - port artur ...asta int`o sapt apoi...

...Kaufland - intrim - primarie - teatru - podgoria - vlaicu (pana la sens dupa cale ferata) sau la UTA direct cocorilor ...Cabana Lac...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Kaufland - Intim - primarie - teatru - podgoria - micalaca(bila sau selgros ) - port artur ...asta int`o sapt apoi...

...Kaufland - intrim - primarie - teatru - podgoria - vlaicu (pana la sens dupa cale ferata) sau la UTA direct cocorilor ...Cabana Lac...

 

Sau Kaufland - Deichmann 99smoke.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau Kaufland - Deichmann 99smoke.gif

 

 

:wave:

 

mai complet ar fii: Kaufland - Deichmann-Plus(Lidl)-Flanco-OMV,etc...

 

:biker:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucurativa cit mai puteti , la voi inca se mai face un traseu ceva (chiar daca pe jumate) la noi nu se mai face de 2-3 saptamani ... am tot incercat eu sa ii sun , sa ii string, dar degeaba ... totul a inceput cind au venit la Moto Joi citiva ,,spargatori de grupuri'' nu stiu cum sa le spun altfel .... care au inceput cu idei care de care mai fanteziste sa mergem in ture cit mai lungi , cit mai nu stiu cum (de fapt vroiau doar sa iasa in evidenta ei cu motoarele lor puternice) fapt care a facut ca cei cu motoare mai slabutze sa se simta nasol ... si apoi normal ca nu au mai venit nici ,,meseriasii'' care oricum sunt doar bisericutze de 2+2 si nici cei care veneau pana atunci, dar care au fost ,,marginalizati''.

 

Rezultatul ?

 

Acum ne stringem citiva (cam aceiasi pe care ii stie toata comunitatea moto care conteaza) la o terasa din centru , bem un suc , o cafea si ne tinem la curent unii pe altii cu ce s-a mai intimplat prin judet si nu numai . Apoi facem (uneori) cite o plimbare scurta in jurul Devei si apoi acasa. Cam la asta s-a ajuns din Moto Joi .....

Editat de Triplu xXx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucurativa cit mai puteti , la voi inca se mai face un traseu ceva (chiar daca pe jumate) la noi nu se mai face de 2-3 saptamani ... am tot incercat eu sa ii sun , sa ii string, dar degeaba ... totul a inceput cind au venit la Moto Joi citiva ,,spargatori de grupuri'' nu stiu cum sa le spun altfel .... care au inceput cu idei care de care mai fanteziste sa mergem in ture cit mai lungi , cit mai nu stiu cum (de fapt vroiau doar sa iasa in evidenta ei cu motoarele lor puternice) fapt care a facut ca cei cu motoare mai slabutze sa se simta nasol ... si apoi normal ca nu au mai venit nici ,,meseriasii'' care oricum sunt doar bisericutze de 2+2 si nici cei care veneau pana atunci, dar care au fost ,,marginalizati''.

 

Rezultatul ?

 

Acum ne stringem citiva (cam aceiasi pe care ii stie toata comunitatea moto care conteaza) la o terasa din centru , bem un suc , o cafea si ne tinem la curent unii pe altii cu ce s-a mai intimplat prin judet si nu numai . Apoi facem (uneori) cite o plimbare scurta in jurul Devei si apoi acasa. Cam la asta s-a ajuns din Moto Joi .....

 

 

 

:wave:

 

trist,

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la nou sunt cativa dinastia care vor sa para ei mai destepti dar din fericire ii dominam, cel putin pana in momentul de fata. Astazi de exemplu a fost cam subtire gasca dar a fost ok si asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' Paul, prieteneste vorbind, daca voi mergeti acolo pe principiul ,,dominarii'' riscati sa ramaneti numai ,,nou'' acolo; iar daca principiul ,,e ok si asa'' cu putini paricipanti, loveste direct cam pe la scopul adunarii....

Cu scuze, da" postul asta cred ca la-i facut la cateva berule, ca scop si nici rost nu-i vad defel

 

Trebe avut grije !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto Thursday-u din 26.Mai.2011!

 

Nu am fost asa multi ca alta data, dar suficienti cat sa formam un grup frumos. Am facut o plimbare de oras destul de scurta dar suficienta, Kaufland - Intim - UTA - Vlaicu - Sensu giratoriu de dupa liniile de tren - UTA - Cocorilor - Obor - Aeroport - Ceala (Cabana Lac).

Acolo am mancat niste miciuri, am baut un suc si am plecat sa mancam covrigi ca desert :rolleyes:

 

A fost fain, mie mi-a placut! :bigstar:

 

SlideShow VIDEO - Filmat cu Actiona Camera Drift x170!

 

Poze:

 

DSC_5083.jpg

 

SL378290.JPG

 

DSC_5086.jpg

 

DSC_5092.jpg

 

SL378291.JPG

 

SL378292.JPG

 

SL378293.JPG

 

SL378295.JPG

 

SL378297.JPG

 

SL378298.JPG

 

SL378299.JPG

 

SL378302.JPG

 

SL378303.JPG

 

SL378306.JPG

 

SL378308.JPG

 

SL378317.JPG

 

SL378315.JPG

 

SL378312.JPG

 

SL378319.JPG

 

SL378318.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Din pacate de la saptamana la saptamana tot mai putini se prezinta la aceasta manifestare/intalnire, fiecare sa-i spuna cum vrea. De la 30-40 de motoare s-a ajuns la 10-15. Eu am facut un scurt slideshow, nu-i nu stiu ce de el ca am filmat din mana. Am vrut eu sa mai experimentez :D

 

 

SL378483.JPG

 

SL378485.JPG

 

SL378484.JPG

 

SL378487.JPG

 

SL378486.JPG

 

SL378488.JPG

 

SL378489.JPG

 

SL378490.JPG

 

SL378491.JPG

 

Later Edit: 9.Iunie.2011 , Ora: 23:00

 

Moto Thursday, 9.Iunie.2011

Am fost cam 12 motoare la Kaufland si la Măltăreț am ajuns 5 motoare.

 

 

SL378567.JPG

 

SL378568.JPG

 

SL378570.JPG

 

SL378571.JPG

 

SL378572.JPG

 

SL378573.JPG

 

SL378574.JPG

 

SL378575.JPG

 

SL378576.JPG

 

SL378578.JPG

 

Later Edit: 17.Iunie.2011 , ORA: 00:33

 

Avand in vedere ca vara si-a intrat in drepturi, la ora 19:00 inca este foarte cald! Ca si anul trecut, ar trebui mutata intalnirea la Kaufland cu o ora inainte, adica ora 20:00, cu plecare la 20:30.

 

Incepand cu tura viitoare, din data de 24.Iunie.2011 ... intalnirea la KAUFLAND la ora 20:00

 

Pentru a putea posta aici slide-u din 16.Iunie am nevoie de un post... nu ma mai lasa pun nimic! :rolleyes:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca postez eu sa poti sa iti faci treaba . Apropo la noi a inceput sa vina lumea inapoi , am scapat de carcotasi, saptamana asta am fost vreo 20 de oameni.

 

Bafta !

Mersi Alin, si la noi saptamana asta au fost destul de multi. Dar trebuie sa mutam ora ca altfel nu putem face tura de oras ca murim de cald.

 

Pozele se pot vedea pe Picasa!

 

Sa pun slide-ul din data de 16.Iunie.2011

 

Later Edit: 22.Iun. , ORA: 12:15

 

Maine 23.Iun. sa nu uitati ca intalnirea la Kaufland e la ora 20:00! Spuneti si la restu care nu au acces pe forum!

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă Berti, nu mai pune atâtea poze

Chiar dacă sunt linkuri, e enervant sa dai "un sfert de oră" pe maus

Pune Âşi tu câteva poze semnificative, slide-ul Âşi destul e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...