Sari la conținut

MOTO THURSDAY


rookie22
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:rolleyes: fromoasa scuza, te pricepi sa te scoti.

nu am spus ca nu exista cuvantul MAGNETII, doar ca in propozitia forumulata de tine nu se foloseste MAGNETII ci MAGNETI !

Si ma rog, care sunt acei 'MAGNETII' ? :banana:

 

Acei magneti se folosesc precum "saibele" sau "piulitele" din masina...dupa ce depasesti...il arunci pe geam:D...rezultat...parbriz spart garantat. Pe motocicleta nu prea ai unde sa tii saibe si piulite...iar magnetii cu doi de "ii" se lipesc pe rezervor...si se foloseste la nevoie:)

 

:P

Editat de Oti121
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar magnetii cu doi de "ii" se lipesc pe rezervor...si se foloseste la nevoie:)

 

:P

Aici o sa fi penalizat ... :rolleyes:

 

PS: Imi place la ce discutii s-au ajuns la topicul de Moto Joi. Faine metode de atentionare a soferilor ca si noi existam :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pro ! Un pliant asemanator cu cei din TM cred ca e cel mai ok, scurt si la obiect ! Sunt programate cel putin10 masini din partea mea pt stickuit! Let's do it !thumb.gif

...un pliant ceva facem si noi cu actiunea ... sa lipim pe unde mai umblam....poate mai vin si altii.... :cheers:

 

 

 

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...un pliant ceva facem si noi cu actiunea ... sa lipim pe unde mai umblam....poate mai vin si altii.... :cheers:

 

 

 

:rock:

 

De acord....great ideea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...iar magnetii cu doi de "ii" se lipesc pe rezervor...si se foloseste la nevoie:)

 

:P

doar ca tu nu ai unde sa lipesti "MAGNETII"... motor de kinder aka plastic

 

PS: decat atatea pliante si campanii mai bine bagati benzina in rezervor si va plimbati, de atatia ani se fac "enspe mii de campanii" si nimic, eu raman la ideea ca moto joia sa ramana o intalnire la un suc ,la o barfa cum de altfel e peste tot.

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci dupa o analiza a rezultatelor atator actiuni moto joi rezulta: Nu promovam nimic, numai ne afisam la gramada debusoland pe ceilalti participanti la trafic. Nu am convins vre-un sofer sa lase masina si sa-si ia mobra, soferii nu sunt mai atentila motociclisti dupa vre-un mars din asta, etc. Eu oricum nu ma bazez in trafic pe nimeni, ca este atent si ma vede pe mobra sau nu. Nu am stat cu soferi de vorba, nu am dat pliante tematice, etc. Finalul intalnirilor moto joi : barfe cu prietenii, ne mai vorbim de ale noastre, vedem noile achizitii ale amicilor si de asemeni noile lor prietene sau amante, facem o tura sa ardem gazu de pomana, aducem un aport la bugetul covrigariei Gigi sau al altui comerciant. In fine vom incepe moto joi de spt asta tot asa. Daca vin stau la Kaufland, daca nu am alte treburi. Am promis ca vb cu patronul de la Riviera, voi vb pana joi. Asa sa fie! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Ideea cu pliantu e ca sa ne facem "reclama" sa ne adunam cat mai multi...sunt motociclisti in Arad care habar nu au de actiunea asta....

 

 

:rock:

 

 

...aa si bani.... iaca nu mancam joia asta covrigu si facem pliantele...ne face Rolly un pret bun :cheers:

Editat de Larking
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

 

 

ed901824-f03a-436f-9cc1-2262baf5a99d.jpg

2000 de bucati Rolly ! Hai ca stiu ca iti place R1

 

asta da :)) 2000 sa fie!

 

Am cautat unu alb-negru sa fie mai eftin.;)

 

asta ar fi ok pentru ca si in anii trecuti a fost acelasi doar pe fundal galben

daca imi spuneti un numar de bucati si pt cine le fac(nu vreau sa fac n bucati pt mine) ca sa nu raman cu ele

va spun maine un pret.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut foarte mult motojoiu' de ieri

data viitoare aducem o minge de fotbal si un fileu sa tragem si o miutza

:D

Nu stiu a cui a fost ideea cu parcarea aia, dar daca ne adunam iar ca pe vremuri, sigur vom fi observati - nu de alta, dar vom bloca parcarea ;)

Nici nu mai trebuie sa ne chinuim sa vizitam orasul, ne viziteaza orasul pe noi, facem economie de benzina

Pe bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut foarte mult motojoiu' de ieri

data viitoare aducem o minge de fotbal si un fileu sa tragem si o miutza

:D

Nu stiu a cui a fost ideea cu parcarea aia, dar daca ne adunam iar ca pe vremuri, sigur vom fi observati - nu de alta, dar vom bloca parcarea ;)

Nici nu mai trebuie sa ne chinuim sa vizitam orasul, ne viziteaza orasul pe noi, facem economie de benzina

Pe bune

 

De acord . E destul de mare parcarea aia cat sa incapem toti motociclistii, plus ca la ora aia e destul de goala. Fiind in centrul orasului, nu trebuie sa mai dai ture aiurea sa ne vada lumea, ca suntem vazuti acolo :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut foarte mult motojoiu' de ieri

data viitoare aducem o minge de fotbal si un fileu sa tragem si o miutza

:D

Nu stiu a cui a fost ideea cu parcarea aia, dar daca ne adunam iar ca pe vremuri, sigur vom fi observati - nu de alta, dar vom bloca parcarea ;)

Nici nu mai trebuie sa ne chinuim sa vizitam orasul, ne viziteaza orasul pe noi, facem economie de benzina

Pe bune

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut foarte mult motojoiu' de ieri

data viitoare aducem o minge de fotbal si un fileu sa tragem si o miutza

:D

Nu stiu a cui a fost ideea cu parcarea aia, dar daca ne adunam iar ca pe vremuri, sigur vom fi observati - nu de alta, dar vom bloca parcarea ;)

Nici nu mai trebuie sa ne chinuim sa vizitam orasul, ne viziteaza orasul pe noi, facem economie de benzina

Pe bune

 

 

"Posted 26 February 2012 - 01:17 AM

Salut,

 

Anul trecut MJ a cam "degenerat" usor, de aceea m-am gandit sa incercam sa revenim la ideea principala a acestei manifestari moto saptamanale.

 

Obiectivele acestuia le stim cu totii:

 

"-Constientizarea de catre participantii la trafic, public si organele statului a existentei motociclismului ca si comunitatea unitara de pasionati ai vehicolelor cu doua roti.

 

-Constientizarea potentialului comunitatii Moto din Romania - atit de catre participantii la trafic, public si organele statului cit si de insasi membrii comunitatii, astfel obtinindu-se o coeziune mai buna si deschizindu-se posibilitati de actiune punctuale pe viitor.

 

-Constientizarea necesitatilor particulare a motociclistilor de catre public, parteneri de trafic, organe de ordine, institutii."

 

De aceea propun sa revenim la ideea de a ne aduna intr-un loc anume, de unde la o ora fixa se pleaca, pe o ruta stabilita in prealabil.

 

In primul rand m-am gandit sa schimbam locatia...stim cu totii ca vara MURIM DE CALD la Kaufland. Ne putem intalni in parcarea dintre cele doua linii de tramvai de la Primarie...GIGI...asa stiti mai exact locul:D. Este totusi in centru, parcarea este mare, ne putem parca motoarele intr-un sir ordonat, si cel mai important lucru, vara este UMBRA:). In plus acolo putem fi bagati in seama ca in parcarea de la Kaufland nici dracu nu ne vedea. Am vb si cu Lutzifer...ii place ideea, de aceea JOI, 1 MARTIE, prima zi a primaverii ne intalnim la locul stabilit la ora 16.00.

 

PS...vor fi 9-10 grade..si nu va ploua...am vb cu cel de sus:)) "

 

Asa am scris eu...pe 26 februarie...iar in scurt timp mi-a sarit lumea in cap...ca dece Gigi si nu Kaufland, ca nu e bine acolo, nu e bun locul, tralalala...

 

S-a adeverit ca e un loc ok:D.....doar tre avut grija cu tramvaiele:P

 

:agree:

Tu acum dai agree...cum de nu te-ai adunat la Kaufland? :P

 

Glumesc doar...vezi...uneori iti ia gura inainte.

 

OFF Topic...de unde ti-ai luat guma si cu cat...ca imi tre si mie:) Danke

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Posted 26 February 2012 - 01:17 AM

Tu acum dai agree...cum de nu te-ai adunat la Kaufland? :P

Am dat agree la ideea cu mingea ! :rock:

si dupa cum bine ai vazut nu am dat nici o tura, noi oricum acolo mergem seara sa stam la o barfa si ar merge si o minge...poate si un gratar

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...