Sari la conținut

19 iunie 2006 - Accident Pe Ioan Cuza- Bucuresti, Spre Gara De Nord


ninja_skija
 Share

Postări Recomandate

Acum m-a sunat Stef, Accident moto cbr 600 - b 93 buk

 

Sunt ceva discutii la fata locului- tigani- care puteti da o fuga acolo ca sustinere morala acum va rog s-o faceti

Motociclistul nu are nimic, e ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

bre din nefericire suntem cam multi prinsi pe la munci observ... iar daca motoristul e in regula si poate pleca de acolo nu vad de ce ar trebui sa mai stea la discutie cu oricine ar fi acolo! bafta lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, s-a rezolvat, evident cu banuti.

 

Din cate am inteles, motociclistul a picat, dar la viteza mica, cu protectii pe plasa, si a sifonat usa masinii.

Scandalul era cu mersul la politie dar pana la urma s-au inteles partile.

Deci happy end

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, s-a rezolvat, evident cu banuti.

 

Din cate am inteles, motociclistul a picat, dar la viteza mica, cu protectii pe plasa, si a sifonat usa masinii.

Scandalul era cu mersul la politie dar pana la urma s-au inteles partile.

Deci happy end

nopa daca ii hapy end ii bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre din nefericire suntem cam multi prinsi pe la munci observ... iar daca motoristul e in regula si poate pleca de acolo nu vad de ce ar trebui sa mai stea la discutie cu oricine ar fi acolo! bafta lui!

 

 

Cand iti pune mana in gat nu vad cum pleci asa usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand iti pune mana in gat nu vad cum pleci asa usor.

 

 

Era nervos tiganu',avea si ceva alcool la bord,dar s'a calmat repede.

Tot insista ca tipul cu motoreta(nu i'am retinut numele exact,Claudiu parca,sper sa nu ma insel) sa ia masina si sa se intoarca cu usa schimbata.Cred ca daca era singur ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de terminat, nu prea cred....motociclistul a fost de acord sa-i plateasca daunele cioroiului( 'ga-mi-ash!!! :cheers: ) ,in loc sa se se duca la politzie cu cheile shi actele ce i s-au oferit ca sa declare accidentul( mie mi s-a parut o gluma buna)...plus ca mai are shi ceva reparatzii la motorul lui... sper sa-i fi venit mintea la cap...

 

P.S. CAUZELE ACCIDENTULUI: shina tramvai udata in mijlocul zilei( bag la primarie carne multa!!!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. CAUZELE ACCIDENTULUI: shina tramvai udata in mijlocul zilei( bag la primarie carne multa!!!)

 

Salut, asa cum am mai zis intr-un post cei care uda drumurile isi fac doar job-ul pentru ca sunt platiti sa faca asta si sanctionati daca nu o fac :rose: Nu este vina lor, este vina acelei sclipociri de prostie expirata denumita paradoxal "inteligenta de la primarie", aceeasi "inteligenta" care a fost in trecut stanjenita de constructiile noastre ilegale (a se citi garaje) amplasate cu atata nerusinare si tupeu nesimtit pe domeniul public , pentru care aveam autorizatie poate, dar ce conteaza, daca nivelul de "inteligenta" este prea mare se revarsa si uda pe jos, spala strazile :D Pentru acea "inteligenta" si numai pentru ea, din partea mea, o mare de M B) E!

 

Bine ca s-a terminat cu bine si s-au strambat doar fiare. Totusi instinctiv ar trebui sa eviti liniile de tramvai si marcajele ude, nu??? Daca ploua si era sina uda, atunci cine mai era de vina? Daca era noroi, mazga sau balegar(sorry), ulei sau orice alta substanta de natura sa poata cauza derapaje, atunci evident tot cisternarii erau de vina ca nu au spalat strada, nu? Sa nu ma intelegi gresit, nu le iau apararea, nu-s cisternar, nu am prieteni sau rude care sunt, pur si simplu pot sa inteleg faptul ca ei isi fac doar meseria, pentru care repet sunt platiti sau, dupa caz, sanctionati daca nu o fac :D De multe ori multe situatii care pot avea urmari nu tocmai placute, pot fi evitate, daca actionezi in acest sens, nu crezi? Probabil ca si eu daca pateam asta dadeam vina pe sinele ude sau mai stiu eu pe conserva parcata acolo, sau mai stiu eu pe ce, impulsul de moment datorat excesului de adrenalina, insa judecand la rece as trage aceleasi concluzii. Parerea mea - fara suparare! :cheers:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :D :P

 

PS - Viata e cruda! Ce putem face? Bine ca nu ne-am imputinat iarasi :D :rose:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...