Jump to content

Facerea de bine...

Recommended Posts

Vecinul meu are un mic atelier de strungarie in curte. L-am sunat si a zis sa iei legatura cu el sa-i arati ce piese doresti . Telefonul lui este 0741353458, Radu.

PS Te-as fi sunat dar nu mai am numarul tau in agenda, am schimbat cartela pe microSIM si cred ca nu am salvat chiar toate numerele :)

Tehnologia . Cu stima domnu :) .

• Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Azi la Lidl au casti moto, brau, manusi, ciorapi, bluze si pantaloni termo:

http://www.lidl.ro/cps/rde/SID-43E6D52C-C6E6C4C5/www_lidl_ro/hs.xsl/Oferte-513.htm?id=157

Am citit pe undeva despre casca integrala - cica ar fi identica cu un model de Vemar.

In primavara au mai avut o data promo la bluzele termo pe care le au si acum, mi-am luat una si e foarte ok. O recomand cu caldura... presupun ca si pantalonii sunt ok fiindca sunt din acelasi material. Mi-am luat azi si o pereche de sosete, inca nu le-am testat...

Manusile par sa fie dintr-un material cam aiurea, nu stiu cat rezista pana se rup....iar despre casti nu vreau sa-mi dau cu parerea (nici nu le-am studiat cu atentie si nici nu a fost prea curios intrucat sunt de parere ca o casca moto trebuie sa prezinte siguranta 100% atat in ceea ce priveste provenienta, firma producatoare, testarile si autorizarile....bla, bla)

Cine stie un atelier sau meserias unde se poate modifica o pereche de pantaloni din piele?M-am ingrasat putin...si ......a crescut burtica....

Multumesc anticipat.

Cine stie un atelier sau meserias unde se poate modifica o pereche de pantaloni din piele?M-am ingrasat putin...si ......a crescut burtica....

Multumesc anticipat.

de ce nu slăbeşti mai degrabă?

Legat de pielarie ti-l recomand pe Leon. Are atelier la demisol in Iosefin vizavi de teatrul de papusi.

Multumesc.Stiu unde are atelierul.O sa incerc acolo sa vad ce poate face.

de ce nu slăbeşti mai degrabă?

De ce nu te abtii de la comentarii inutile mai bine???!!!

Îmí cer scuze dar nu o lua ca pe un afront!! A fost doar o sugestie în urma unei deducţii logice. Credeam că prinzi ideea. Oricum, scuze încă o dată.

De ce nu te abtii de la comentarii inutile mai bine???!!!

Caut atelier sau mecanic care indreapta cadru moto (sa aiba si sculele necesare),motocicleta a fost lovita in lateral de un bou cu mertzan

Îmí cer scuze dar nu o lua ca pe un afront!! A fost doar o sugestie în urma unei deducţii logice. Credeam că prinzi ideea. Oricum, scuze încă o dată.

Burtica ramane un lucru sfant la barbati ca si celulita la domsoare :) . Daca nu rezolvi in Iosefin mai ai o varianta la Sanandrei . Daca ai nevoie pot sa fac rost de nr de telefon . O zi faina la toata lumea !

Caut atelier sau mecanic care indreapta cadru moto (sa aiba si sculele necesare),motocicleta a fost lovita in lateral de un bou cu mertzan

Sfatul meu este sa cauti un alt cadru cu acte. Nu cred ca ca cineva va mai putea sa ti-l aduca la linie.

Caut un Electrician rapid si priceput sa imi monteze un radio in masina.

Sa nu ma tina mai mult de 2 ore cu masina blocata pt a monta un radio...

Ofer 100 ron, dar fara carpaci ca de carpit pot si singur.

Merci

ai rezolvat ? s-ar putea sa iti ofer nu unul, ci 3 baieti care se pricep.

• 2 weeks later...

Va salut.

Imi poate spune cineva locatia exacta a celebrei "plescavita de la Vrset"? Si cetatea care este tot la Vrset... Sau plescavita este la cetatea de la Vrset? Daca nu aveti o descriere foarte simpla, ma ajuta si coordinate GPS

Multumesc anticipat

• 2 weeks later...

Autosol - Metal Polish e pasta de evacuare ... cumparati una e vreo 15-20 ron si tio lustruiesti tu :) bafta !

Daca tin bine minte la Ciclop gasesti tot felul de lustruit metal, aluminiu, etc etc.

• 1 month later...

Parca la Linde am vazut(au magazin de desfacere acolo inauntru), si cred ca la Ciclop.

By the way, la Ciclop poti comanda produse de pe Motomike.eu

• 5 weeks later...

Incearca la fox paint. Am vazut ceva masini facute de ei si arata bine. 16decembrie, visavis si mai spre centru de pompieri, prin spatele blocului...

lucrează bine acolo.

salut

materiale din piele, musama poti gasi la un depozit in Timisoara care se numeste Textile si se afla chiar vis-a-vis de biserica Mehala. mai exact, mergi pe gh lazar, treci de cetatii si mergi inainte, iar cand ajungi in dreptul bisericii, in stanga ta vei vedea o cladire cu un etaj si pe un bener scris: textile!

salut

materiale din piele, musama poti gasi la un depozit in Timisoara care se numeste Textile si se afla chiar vis-a-vis de biserica Mehala. mai exact, mergi pe gh lazar, treci de cetatii si mergi inainte, iar cand ajungi in dreptul bisericii, in stanga ta vei vedea o cladire cu un etaj si pe un bener scris: textile!

multumesc

din cate am inteles acolo au doar piele artificiala, stii sigur si de piele naturala?