Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Ioiiiiiiiii frate....nu vreau sa te jignesc dar cred ca multzi au ras cand au citit ce ai scris tu acolo.Eu itzi zic sa faci din nou scoala si dupa aia sa te sui inapoi pe motor(asta daca ai carnet) si acuma sa nu fiu rau: din 1 in 2 trece prin neutru.......la toate motociclete ...........frate.

bine ma smechere facut si eu niste greseli de ortografie si acuma te-ai gasit tu pruncu lu pruteanu sa vorbesti.incompetentu p..... iatzi viteza ca aici nu stam sa corectam greseli de ortografie avem altceva mai imp de vb

 

exista 2 posibilitati:

-ori nu schimbi bine vitezele si apesi prea incet pe levier si in loc sa bagi 2 bagi in N

-ori faci totul cum trebuie si ai o problema la cutia de viteza

 

ptr tine sper sa fie 1'a varianta cea adevarata altfel pui mana la pozonar :lol:

exerseaza skimbarea vitezelor cum trebuie, tre sa functioneze cum trebuie (de obicei)

ok thnx de sfat man

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bine ma smechere facut si eu niste greseli de ortografie si acuma te-ai gasit tu pruncu lu pruteanu sa vorbesti.incompetentu p..... iatzi viteza ca aici nu stam sa corectam greseli de ortografie avem altceva mai imp de vb

 

 

 

 

Vezi ca m-ai intzeles gresit.....nici vorba sa ma leg de ortografia ta.....nici nu ma intereseaza cum scrie lumea...dar de la atrage atentzia pana sa ma injuri.....mai este mult.Dar ce sa faci daca nu ai cu cine dom'le n-au cu cine...niste tzarani.Eu ziceam ca intrebari din astea pui la instructor cand te sui pe motor la scoala(de soferi).....repet....din 1 in 2 trece prin neutru....la toate.Nu are rost sa te ratzoiesti la mine ca nu te-am jignit cu nimik....nu te-am injurat nu am ras de tine....numai m-am minunat un pik la ce ai scris si am observat ca lumea de pe forum face katerinca din astea la greu....dar nu este cazul meu.

Ma bucur ca tzi-am fost de ajutor iar data viitoare decat sa ma injuri mai bine te abtzii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi schimb moto in primavara si pe lista de optiuni am si doua gixxere, pe langa un 954. Deci, 750 k4 sau 1000 k3-k4? Va cer parerea ca sunteti mai documentati in ceea ce priveste GSX R :lol:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io as merge spre gsxr eliminand din start 954

750 e o solutie foarte buna, cai putere, ciclistica buna si design inca actual

as elimina 1000'ele pentru ca nu prea ii vad sensul ..e foarte puternic si neiertator

jos in ture 750 e acceptabil iar sus e o bestie

ramane valabil faptul ca indiferent de ce alegi, oricum vei avea mult mai multa putere decat iti trebuie cu adevarat pe strazile noastre

cel mai bine e daca alegi cu "inima", asa esti sigur ca nu gresesti indiferent de ce vei face

da'te cu toate daca ai posibilitatea si atunci o sa fie si mai clar care e motocicleta pentru tine

pozitia pe gsxr e destul de incomoda, parca esti mereu la atac in schimb pe 954 parca esti pe un tourer :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut....eu am un gsx-r din 2004 de 750..........si cam atata:))))))) Sper sa tzii cont de sfatul meu;)

Am mers si cu 954 dar eu asa simt ca ii lipseste putzin boom-ul la la turatzii mari.Cilcistica fara minusuri,sta in curbe zici ca este pe linii de tren....dar cum a zis mac ...alege cu inima.

Oricum esti pe un topic de gsx-risti deci tozti for fi pt suzuki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti din Bucuresti, ma pot urca si eu putin sa vad pozitia? Am mers cu un 1000 K6 si tind sa cred ca e putin diferita :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti din Bucuresti, ma pot urca si eu putin sa vad pozitia? Am mers cu un 1000 K6 si tind sa cred ca e putin diferita :lol:

Nu stiu la cine te-ai referit dar eu sigur nu sunt din Bucuretsi iar la mac scrie timisoara.Eu nu tzin cont de pozitzie...din partea mea sa imi rupa curu in 2 ca nu ma intere......dau comoditatea pe viteza si intrare in sarcina usoara oricand;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!...vin cu o scurta intrebare: care este diferenta sau diferentele intre gsx 600 r k6 si k7? Va multumesc anticipat. Imi cer scuze daca a mai pus cineva intrebarea dar chiar nu am avut rabdare sa citesc 161 de pagini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara de combinatiile de culori, k7 e cu 10 mm mai joasa si are rezervorul de 16.5 L (fata de 17 L la k6)... asa scrie pe wikipedia

Daca tu simtzi aia 10 mm undeva(pe sosea sau pe pista) atunci itzi dau motocicleta mea cadou de craciun........scuze dar nu ma pot abtzine cand citesc din astea.........a da si juma delitru in plus la rezervor? Aia da !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am zis ca simt eu sau altcineva diferenta, am scris doar ca astea sunt diferentele pe care le-am gasit pe wikipedia.... mai este ceva ce nu ai inteles?

 

.....poate pe viitor o sa te poti abtine totusi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu 100% daca s'a modificat ceva la suspensia spate

tin sa precizez ca 10mm se simt pe pista in special la modul de abordare a virajelor cat si la stabilitatea pe curbele de viteza mare

 

loc de tuning e la greu

noi mai avem putin si suntem cu un tuning complet la toate capitolele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa precizez......a fost o gluma:)))........nu vreau sa mor de ciuda tanar ca am dat motorul si inca nu ii stiu foarte bine limitele pe pista noua care se va face in Ungaria.

Se simt aia 10 mm pt cei care stiu ce simt.....si nu cred ca mai multi de 15% de pe acest forum simt chestia asta(nu am vrut sa jignesc pe nimeni cu cele spuse de mine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca nu sunt probleme

ziceam doar ca in anumite conditii cand urmaresti un comportament anume pe curbe ..sunt importanti

in viata de toate zilele sunt putini importanti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal .... k7 nu e acelasi lucru cu k8 , k9 ..... cat despre lumini , nu au xenon , au halogen cu lupa foarte eficiente , dar numai pe faza lunga, k7 ! un kit de xenon costa 100 euro + - , si ti-l poti monta si tu ! Succes !

Editat de suzukilifeanddanger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...