Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

MESAJ CATRE TODEA....am vz acolo cv de un manual de srad...am si eu o rugaminte la tine, daca poti sa il trimiti si mie :laugh: ....multumesc yd: ursache_biceps :laugh:

apropo am o mica problema in momentul in care bag 1-a tin ambreiajul la maxim si turez un pic mai tare pleaca de pe loc cu ambreiajul apasat la maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deoarece suntem o comunitate GIXXER :laugh: vas putea ajuta si eu cu anumite piese sau accesori.locuiesc in londra si folosesc ebayu de ap 2 ani poti gasi ce vrei tuh la pretz acceptabil.si nu numai pt gixxer :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare legata de intretinerea de iarna. Am citit pe unde am gasit ca este bine sa folosesti un spray protector anti-rugina (gen wd-40). Intrebarea e pentru cei care au mai folosit asa ceva. Cum se aplica? Doar pe ici pe colo prin partile metalice mai expuse sau ii fac o "baie" si dau din abundenta peste tot (cadru+rezervor+suspensii+jug+ce o mai fi)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uh.... eu sunt singurul care mai merge in buc? :laugh:

 

e ceva rau?

poate esti singurul care mai merge in Bucuresti , dar eu sunt sigur singurul care merge inca cu moto la plimbare pe munte :) ,daca nu ninge atunci sigur e loc de o tura :laugh: , ultima foto e capat de linie :P

post-41960-1229111470_thumb.jpg

post-41960-1229111490_thumb.jpg

post-41960-1229111518_thumb.jpg

Editat de suzukilifeanddanger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heheh, peisajul arata ceva mai linistitor decat in bucuresti dar macar aici nu a venit zapada.... e enervanta lapovita de seara in schimb.... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare legata de intretinerea de iarna. Am citit pe unde am gasit ca este bine sa folosesti un spray protector anti-rugina (gen wd-40). Intrebarea e pentru cei care au mai folosit asa ceva. Cum se aplica? Doar pe ici pe colo prin partile metalice mai expuse sau ii fac o "baie" si dau din abundenta peste tot (cadru+rezervor+suspensii+jug+ce o mai fi)?

 

 

depinde unde il depozitezi pt iarna si cam cat timp dureaza iarna la tine...e bn pe unde ai specificat tu..nu uita de baterie si daca il ti afara e bine sai acoperi cu ceva gumele asta in cazuri de extra temperaturi scazute...spor la iernat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Mi`am luat de curand un GIXER 600 cu toba Micron, leviere Razzo Racing, parbriz Puig + Crash Pad-uri iar pe viitor voi mai pune cate una alta pe ea (ma gandesc la filtru K&N aer si ulei + Dynojet Power Commander + un set de Continental RaceAttack Street) dar toate astea la vara inainte de Seres. Va salut si sper sa ne vedem pe la intruniri in 2009 !

dsc04291sx3.jpgw800.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kamikazemc: frumos motorul. sa te bucuri de el...

tu ai mai fost la serres? as vrea sa ajung si eu pe acolo la primavara sa vad cu ce se mananca... sunt suficiente niste crashpaduri in caz ca ma pravalaesc? eu citisem pe undeva ca e de recomandat sa iti iei niste carene de circuit pentru ca sunt mai ieftine in caz de busitura :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Mi`am luat de curand un GIXER 600 cu toba Micron, leviere Razzo Racing, parbriz Puig + Crash Pad-uri iar pe viitor voi mai pune cate una alta pe ea (ma gandesc la filtru K&N aer si ulei + Dynojet Power Commander + un set de Continental RaceAttack Street) dar toate astea la vara inainte de Seres. Va salut si sper sa ne vedem pe la intruniri in 2009 !

dsc04291sx3.jpgw800.png

felicitari mane ! Asfalt uscat in sezonul 2009 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kamikazemc: frumos motorul. sa te bucuri de el...

tu ai mai fost la serres? as vrea sa ajung si eu pe acolo la primavara sa vad cu ce se mananca... sunt suficiente niste crashpaduri in caz ca ma pravalaesc? eu citisem pe undeva ca e de recomandat sa iti iei niste carene de circuit pentru ca sunt mai ieftine in caz de busitura :smoke:

 

Salut, inca nu am fost dar in 2009 sigur merg. Au fost cativa tovarasi n vara asta si le`a placut. Carenele de fibra sunt cea mai buna solutie ... dar costa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carenele de fibra sunt cea mai buna solutie ... dar costa ceva.

 

ceva costa ca nu sunt moca :D dar sigur sunt mai ieftine decat cele stock care probabil ajung pe la vreo 2000 E toate.... :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT

sunt si eu fericitul posesor al unui gixxer 600 k5 de o luna si jumatate

de altfel este si prima mea moto

astazi i-am pus xenoane si am mai dat o tura cu ea(incet,f incet...frig,cauciucuri metzeler racetec k2 spatele cam dus)dar a fost super mai ales ca ar putea sa fie ultima 'iesire" pe anul asta

nu e noua da mie i-mi place

acu sa vad daca reusesc sa pun si poze(computerele astea.......)

VICTORIEEEEEEE

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT

sunt si eu fericitul posesor al unui gixxer 600 k5 de o luna si jumatate

de altfel este si prima mea moto

astazi i-am pus xenoane si am mai dat o tura cu ea(incet,f incet...frig,cauciucuri metzeler racetec k2 spatele cam dus)dar a fost super mai ales ca ar putea sa fie ultima 'iesire" pe anul asta

nu e noua da mie i-mi place

acu sa vad daca reusesc sa pun si poze(computerele astea.......)

VICTORIEEEEEEE

Bine ai venit in familia de Gixxeri !! ;) Asfalt uscat si s-o "urechesti sanatos " :wave: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multani si tie suzukilifeanddan... o sa incerc la primavara urecheala ca acu...

asfalt uscat si sa auzim de bine

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc classalex

eu am grija de ea sper sa aibe si ea de mine

asfalt uscat si fara gropi

toate cele bune tuturor si ne mai vedem peaici pana la primavara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...