Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

o intrebare..... este posibil k un suz gsx r 1000 sa consume mai putin deccat unu 750 sau 600??? mers normal eu asa am gasit pe net modelele 2001-2002 multumesc.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare..... este posibil k un suz gsx r 1000 sa consume mai putin deccat unu 750 sau 600??? mers normal eu asa am gasit pe net modelele 2001-2002 multumesc.....

 

Da este posibil, un motor de 1000 va avea o turatie mai mica fata de un motor de 600 sau 750 la o viteza similara. Consumul este influentat de stilul in care se merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de piesa nr. 7 din urmatoarea schema:

 

http://www.bikebandit.com/2006-suzuki-moto...m9754#sch510204

 

Este flansa care uneste etrierul spate cu bascula. Am un surub care a fost bagat stramb si a stricat filetul flansei.

 

Flansa este specifica modelului GSX-R 1000 K5/K6

 

Contact Sorin, 0721463444, sorin@spit-ct.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

spuneti-mi si mie, va rog, unde pot sa-mi comand un set de crashpadd-uri pt un GSXR 600 din '97

as vrea varianta extralong(aprox. 10 cm)

multumesc

 

 

 

treaba cu extralong nu prea e combinatie...la un impact mai puternic mai bine iti spargi o carena si un capac decat sa iti fisurezi cadru ...sau mai rau sa il rupi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de piesa nr. 7 din urmatoarea schema:

 

http://www.bikebandit.com/2006-suzuki-moto...m9754#sch510204

 

Este flansa care uneste etrierul spate cu bascula. Am un surub care a fost bagat stramb si a stricat filetul flansei.

 

Flansa este specifica modelului GSX-R 1000 K5/K6

 

Contact Sorin, 0721463444, sorin@spit-ct.ro

 

Kampur Motors BV e o solutie .(google it)

Iti aduc orice piesa Suzuki pana la ultimul surub in timp record.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator litlle wayne

Cine are de vanzare un suport cu scartia de stanga pentru un K1-K3(nu vreau schimbatorul) rog sa imi trimita oferte pe pm....cei care vand la 75% din pretul unuia nou(samsari penali),il rog sa nu bage in seama acest anunt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur asa gandesc si aia de la guvern:romanul e fomist si asa trebe sa fie de la nastere pana la moarte,romanul nu are voie sa isi permita mai mult de o dacia golan si aia in rate,romanul nu are voie sa aiba drumuri bune(de autostrazi nici nu mai vb).hai sa fim seriosi..cine are bani de x6 are bani si de gume doar ca e roman si dc sa dea 100 de mil cand poate sa puna seconduri cu 20 de mil. iar noi restul romanilor de invidie mancam c@c@t ca nu are ala bani de gume..dar daca a-ti iesi o seara la club cu ala cu x6 v-ati lauda o sapt. intreaga.NU guvernul e problema romaniei ci insusi romanu' care nu gandeste pt tara cum fac alte natii..romanul gandeste sa fie el mai avut decat vecinul,sa-si vopseasca el casa intr-o culoare incat atunci cand dai pe strada aia sa-ti sara in ochi casa lui.Lucrez cu irlandezi si cu englezi dar nu am auzit sa se intrebe unu pe altu de salarii..in schimb romanii te intreaba in fiecare sapt.ca nu cumva sa castigi mai mult ca el.Cand o sa invatam sa fim o 'natie' atunci o sa merga bine in romania cat despre straini stai linistit ca ii duce capu sa invarta banu' in tara lor.

p.s.- tot ce am zis aici nu are nici o legatura cu tine,sa nu te simti in vreun fel jignit,cat despre subiect il putem dezvolta daca chiar te plictisesti :)

 

nu pot decat sa fiu de acord cu ceea ce zici

aladin draga ..nu e nimic minunat ca scad preturile sub limita "normala"

 

un gsxr 750 k8 in germania sau italia costa 6500€ in sus ..pret normal ..iar la noi cu dificultate il dai in 5000... poate nici atat

aici nu e nimic frumos

confunzi frumosul cu anormalul

foamea e asa de mare incat lumea prefera sa vanda cu 2000 in pierdere dar sa mai recupereze ceva ...decat sa iti tina mobra

sper sa revina piata la normal cat mai repede

 

cat despre romani ..sincer nu stiu cum a rezistat neamul asta de'a lungul secolelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba cu extralong nu prea e combinatie...la un impact mai puternic mai bine iti spargi o carena si un capac decat sa iti fisurezi cadru ...sau mai rau sa il rupi!

 

am inteles, multumesc pt sfat....

am sa-mi cumpar unele obisnuite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator litlle wayne

Cine are de vanzare un suport cu scartia de stanga pentru un K1-K3(nu vreau schimbatorul) rog sa imi trimita oferte pe pm....cei care vand la 75% din pretul unuia nou(samsari penali),il rog sa nu bage in seama acest anunt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desigur ca ironizez si nu ma tavalesc pe jos de fericire ca au scazut preturile la mobre, ar insemna sa fiu debil sau foarte foarte prost(noroc ca sunt doar prost). Am vrut sa spun ca asa ne trebuie daca nu gandim, daca ne luam motocicleta cu banii imprumutati de la banca etc, ca in fond si la urma urmei cine vinde motocicleta foarte ieftina (alea bune nu petarde busite si reparate) cine are nevoie urgenta de bani (din mai multe motive care nu ne intereseaza) DECI cu putin timp in urma el a facut o achizitie care l-a depasit financiar, corect? Si acum cauta sa vanda pe cat o fi.

NU cred ca exista probleme la colectionarii de nu stiu ce.. tablouri etc, doar aici unde omul se faleste si cumparaq obiecte mobile si imobile care nu sunt de nasul lui. La harley dece nu scade pretul?

Eu doar am gandit pozitiv si am spus ce avantaje avem(si este un avantaj) mai rau de posesorii care vand pur si simplu ca a constatat ca nu este de el. (scuze greselile.. v-ati invatat cu mine oricum)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa revina piata la normal cat mai repede

 

 

 

Slabe sanse...cand era criza in europa, la noi se iveau tot felul de oportunitati, deci mai aveam de asteptat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate si eu sunt intr-o situatie similara:

as vrea sa-mi dau K2-ul sa-mi iau un chopper mai de doamna-ajuta

dar in a mea am bagat o gramada de bani pana acum (pe intretinere, nu reparatii) si daca as da-o m-ar durea sufletul

partea si mai proasta este ca la choppere nu prea a scazut pretul ca la restul motoarelor

asa ca am hotarat sa bag bani in continuare in asta si sa raman in comunitate.

Cat priveste discutia despre romani si romanisme, nu tre sa ne facem sange rau. Tre sa fim constienti ca va mai trece mult timp pana sa devenim civilizati, si tot ce putem face este sa incepemm noi schimbarea. Cel putin la mine functioneaza partea cu :constiinta impacata", ma face sa ma simt mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma uimeste este faptul ca nici potentialii cumparatori nu exista, deci nici doritorii nu au bani.. asta inseamna ca preturile scad pe zi ce trece, o.k. macar daca se misca cat de cat dar.. nimic, vad r6 cu 4500-5000 vad mobra ca a mea cu 4000-5000 si nici asa nu se cauta, vom asista la o invazie de straini in Romanica noastra ,parca vad cum vin italienii sa cumpere mobre de la noi,

Mesaj completat

din pacate si eu sunt intr-o situatie similara:

as vrea sa-mi dau K2-ul sa-mi iau un chopper mai de doamna-ajuta

dar in a mea am bagat o gramada de bani pana acum (pe intretinere, nu reparatii) si daca as da-o m-ar durea sufletul

partea si mai proasta este ca la choppere nu prea a scazut pretul ca la restul motoarelor

asa ca am hotarat sa bag bani in continuare in asta si sa raman in comunitate.

Cat priveste discutia despre romani si romanisme, nu tre sa ne facem sange rau. Tre sa fim constienti ca va mai trece mult timp pana sa devenim civilizati, si tot ce putem face este sa incepemm noi schimbarea. Cel putin la mine functioneaza partea cu :constiinta impacata", ma face sa ma simt mai bine.

A vandut un amic un k2 acum 2 saptamani cu 2300 euro, el o pusese si in 1800 de euro pe nu stiu ce site numa sa o vanda,dar a avut noroc ca a intrat unde trebuia cumparatorul si a gasit-o cu 2500.

Multa bafta ce sa zic...

post-40356-1291626540_thumb.jpg

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad mobra ca a mea cu 4000-5000 si nici asa nu se cauta
E de 1000 sau de 750? Da-ne un link. :D

Eu sunt unul dintre cumparatorii aia care stau cu banii la saltea si asteapta. :) Si tind sa cred ca nu sunt singurul in ipostaza aceasta. Doar ca si ceilalti, la fel ca mine, asteapta sa MAI scada preturile. Am plans cu un ochi acum doua luni cand mi-am dat motorul cu 950 Euro (Fireblade, '93), dar rad cu celalalt acum, cand stiu ca-mi voi lua un motor tanar la bani putini. In urma cu 2-3 ani visam la un 954, acum astept oferta perfecta pt un 1000RR ('06-'07) sau un K5-K6.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,parca vad cum vin italienii sa cumpere mobre de la noi,

italienii nu vor veni ,am inteles ca la ei e un fel de taxa ,ca la noi la masini ,pt motoarele aduse din afara italiei si nu e rentabil .

eu urmaresc de cativa ani preturile ,de vreo 2 ani a inceput si la noi sa scada mult preturile mai ales decembrie -februarie ,dar sa stiti ca din martie in colo vor creste din nou ,bine tot ieftine vor fi in comparatie cu italia sau germania ,sa nu mai vorbim de franta ,dar vor creste .anul trecut pe vremea asta aveam un cbr 600rr 2007 ,am incercat din greu sa il vand dar nu am primit mai mult de 4500 pe el ,am renuntat si primavara am reusit sa il dau foarte repede cu 5mii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult succes la cumparat.. poate te carpesti de un gixer, sa te faci frate de sange cu noi !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...