Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

poi l'am gasit pe www.bikepics.com

 

 

pai bine mai nene,ne faci sa ne stoarcem creierii cu tot felul de poze dp internet :laugh:

 

 

 

 

 

poi..... da :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut... nu stiu.... plec la bucale azi.... asa k pana sambata nimic concret.... dar promit ca sambata vin cu o intrebare.....

 

sanatate maxima cmd.. :laugh:

Editat de mz125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

afisajul ala ar mai putea fi si un monitor pt AFR, daca are si modificari la motor

da fiind poza de pe net, crede-ma ca nu-i ceva relevant pentru tine :laugh:

cifra aia nu prea vad de unde ar mai putea sa reiasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitati cum suna toba :laugh: asa ca scapati-ma de ea ca vreau ceva mai zgomotos :)

Ce mai inseamna 600roni pt voi care esteti bogati :))

 

http://www.youtube.com/watch?v=UPZwyWpy1EI

 

Frumoasa jucaria,dar de ce sunt atatia plumbi pe roata din spate? Nu cred ca am vazut pe vreo alta roata asa de multi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer iti zic ca nici eu nu am vazut :laugh:) nu cred ca as putea sa iti dau un raspuns la intrebarea asta. dar daca stie cineva de pe aici sa imi zica si mie, as fi mai mult decat multumit. se merita sa dau toba pt un slash cut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer iti zic ca nici eu nu am vazut :laugh:) nu cred ca as putea sa iti dau un raspuns la intrebarea asta. dar daca stie cineva de pe aici sa imi zica si mie, as fi mai mult decat multumit. se merita sa dau toba pt un slash cut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa jucaria,dar de ce sunt atatia plumbi pe roata din spate? Nu cred ca am vazut pe vreo alta roata asa de multi

orice anvelopa are un semn care trebuie respectat mai precis cu semnul la valva, majoritatea nu respecta semnul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice anvelopa are un semn care trebuie respectat mai precis cu semnul la valva, majoritatea nu respecta semnul.

 

Adica? poti sa explici mai detaliat ca nu prea inteleg.

Recunosc ca sunt prost si cand nu stiu intreb :laugh: Danke

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica? poti sa explici mai detaliat ca nu prea inteleg.

Recunosc ca sunt prost si cand nu stiu intreb :) Danke

daca vrei titlul trebuie sa te lupti cu mine :laugh: (adica titlul de prost)

are un semnulet rotund alb de obicei pe partea cu garda gumei, este facut de fabrica sa fie montat cu semnul la valva, banuiesc ca are o greutate calculata de fabrica sa bagi cat mai putin plumb,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei titlul trebuie sa te lupti cu mine :laugh: (adica titlul de prost)

are un semnulet rotund alb de obicei pe partea cu garda gumei, este facut de fabrica sa fie montat cu semnul la valva, banuiesc ca are o greutate calculata de fabrica sa bagi cat mai putin plumb,

lucluri noi<recunosc ca de asta nu stiiam. debia astept sa verific si io la motor. dar puncte albe pe anvelopa sigur nu am vazut>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu stiai man ca titlul este la je ?

se vede doar cand este guma noua ..tipla.. si dupa... se sterge foarte repede. poate intra cineva expert in gume, obsedat si detaliaza.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu stiai man ca titlul este la je ?

se vede doar cand este guma noua ..tipla.. si dupa... se sterge foarte repede. poate intra cineva expert in gume, obsedat si detaliaza.

 

Deci sa intelegem ca omului i sa pus anvelopa gresit si dupa ia umplut janta cu plumbi?

http://www.youtube.com/watch?v=UPZwyWpy1EI - nu de alta dar cred ca are 10 bucati,nu stiu exact cate grame are o bucata,eu la a mea parca am 1 sau 2 bucati. Vineri cand o scot de la iernat o sa ma uit atent la mine. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti zic eu pe partea drreapta are 12 plumbi a 5gr/buc si pe stanga are 9 a 5gr/buc desi cred ca imi putea pune mai putini plumbi cu o greutate mai mare sa nu arate asa nasol.... nu cred ca a vazut vreun semn alb ca guma nu e noua(nu prea iau gume noi). ideea e ca nu inteleg de ce sunt asa de multi plumbi. plm zici ca e robocop la roata din spate :laugh:)

 

P.S. - un mic sneak peek cu mobra mea... care inca nu e gata :))

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa intelegem ca omului i sa pus anvelopa gresit si dupa ia umplut janta cu plumbi?

http://www.youtube.com/watch?v=UPZwyWpy1EI - nu de alta dar cred ca are 10 bucati,nu stiu exact cate grame are o bucata,eu la a mea parca am 1 sau 2 bucati. Vineri cand o scot de la iernat o sa ma uit atent la mine. :laugh:

Pai noi nu avem voie sa credem nimic sau sa intelegem ceva... tot ce trebuie sa facem este sa stam legati la ochi...si sa ne lasam pe mana profesionistului. in timp ce profesionistul imi zgarie jantele de la masina sau uita sa stranga prezoanele ( eu spuneam "ai te rog grija sa nu zgarii lacul cand bagi cheia!" el batea salamul de mine), in cazul nostru monteaza naspa guma...in fine eu sunt genul ala care pierde timp sa economiseasca bani, mai am putin si invat dreacu sa crosetez, sa-mi fac opinci, si nu mai am nevoie de "nimic" daca trebuie sa ma duc la un "profesionist" ma apuca groaza, nu mai vreau nimic, am ajuns la nebunia sa ma gandesc foarte bine la ce-mi cumpar sa ma si pricep sa-l repar fara sa apelez la "mester" apropo avem un strungar, sudor,face orice omul in buzau spre ex. pana se ia de treaba fumeaza 10 tigari, isi baga p...a de cateva ori, ragaie , sa bese, vomita, iar fumeaza... dupa care incepe sa injure, este si caraghios ce-i drept dar eu nu rezist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plumbii se folosesc pt. a echilibra roata,de obicei operatiunea se face dupa ce schimbi cauciucurile si janta este stramba.Jentile se pot centra si atunci o sa ai roti perfect drepte si nu mai este nevoie de plumbi.Am scris ce mai tin si eu minte,dar ii poti da un telefon lui Balamuc(0723160559) si el o sa iti explice mai bine toata treaba.

 

Frumos motorul :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti zic eu pe partea drreapta are 12 plumbi a 5gr/buc si pe stanga are 9 a 5gr/buc desi cred ca imi putea pune mai putini plumbi cu o greutate mai mare sa nu arate asa nasol.... nu cred ca a vazut vreun semn alb ca guma nu e noua(nu prea iau gume noi). ideea e ca nu inteleg de ce sunt asa de multi plumbi. plm zici ca e robocop la roata din spate :laugh:)

 

P.S. - un mic sneak peek cu mobra mea... care inca nu e gata :))

 

unde ai facut stikerele si cat te-au costat? daca nu te deranjeaza intrebarea....mersi

Editat de ZLD_moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu remarc ca tamplar usile din casa frate, frumoase si originale ca sunt din lemn crescut in salbaticie.

Frumoasa foc miuta, :) nu mai conteaza plumbul, nu mai conteaza nimic arata foarte bine si poate pui si niste banda pe jante.

 

 

Mai bine-l suni maine pe Balamuc sa aveti timp toata ziua sa vb la telefon. Cred ca este singurul in masura sa ne spuna fenomenul "plumb pe roata".

 

Mesaj completat

Plumbii se folosesc pt. a echilibra roata,de obicei operatiunea se face dupa ce schimbi cauciucurile si janta este stramba.Jentile se pot centra si atunci o sa ai roti perfect drepte si nu mai este nevoie de plumbi.Am scris ce mai tin si eu minte,dar ii poti da un telefon lui Balamuc(0723160559) si el o sa iti explice mai bine toata treaba.

 

Frumos motorul :)

Man cred ca esti obosit la ora asta... vezi ca ai gresit si crede poporul altele, nu doar pe jantele busite se pune plumbul, foarte rar scapa o roata(nebusita, noua) neplombata.

Roata goala originala ne reparata invartita in aparatura minune este aproape perfecta, problema este guma.

Guma nu se aseaza perfect milimetric si egal pe janta pe toata circumferinta si devine putin excentrica sau mai bine zis devine putin mai grea intr-o parte greutatea inegala este ameliorata cu plumb,

Este o mare greseala """".Jentile se pot centra si atunci o sa ai roti perfect drepte si nu mai este nevoie de plumbi""""

Ma doare gura cat am tastat in seara asta si numa minciuni... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rotile au fost la centrat si la roluit ca aia de pe fata era un pic stramba... balamuc stie cand au fost centrate ca a fost si el acolo... gumele sunt de la balamuc... Rim stripurile vin maine(ceva special nu doar un rotund banal pe roata :) ) stikerele sunt comandate din state. daca vrei iti comand si tie ca eu tre sa mai iau un set pt mine(cel OEM cu R-ul rosu si GSX gri) si impartim shippingul :laugh:. Da-mi un semn pe mess daca te intereseaza Alecs_1000rr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa fie roata si patrata ca gixerul tot bine arata!!

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu stiai man ca titlul este la je ?

se vede doar cand este guma noua ..tipla.. si dupa... se sterge foarte repede. poate intra cineva expert in gume, obsedat si detaliaza.

 

azi am lasat rotile la montat gume noi asa k maine daca merg dupa ele chiar o sa ma uit dupa semnul ala....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...